Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rossz anya vagyok? Vagy a...

Rossz anya vagyok? Vagy a gyermekem rossz?

Figyelt kérdés
5 éves kisfiamat egyedül nevelem. Sajnos úgy érzem mindent nagyon rosszul csinálok, ha valami rosszat, elfogadhatatlant tesz, sajnos előfordul, hogy rá kiabálok, de ez hosszútávon nem megoldás, és én is csak beleőrülök a veszekedésbe. Visszafelesel, többször rá kell szólnom sok mindenért, hogy mit ne csináljon, vagy mit csináljon. De szinte egyik fülén be másikon ki. Én pedig nem vagyok következetes és szigorú. Mit tegyek? Olvashatok erről valamit ami segít, vagy forduljak valamilyen szakemberhez? Mert ettől én is kikészülök és a gyermekemnek sem lesz ez jó.

2015. febr. 8. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

A jó szülő elég relatív fogalom.

De mindenképpen legyél következetes. A gyereknek sem jó, ha nem tudja a határait, ha nincs fegyelmezve, ha rosszat csinál.

Van egy jó könyv, ami segíthet: Már százszor elmondtam.

(Nem biztos hogy ez a címe)

Nekem sokat segített.

2015. febr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás, ez egy ilyen időszak.Nálunk is vannak harcok 5 és fél éves. Állítólag életkori sajátosság és ilyenkor is szokott lenni "dackorszak".
2015. febr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekünk sokat segített hogy felrajzoltam neki egy A4-es papírra miket nem szabad csinálnia és milyen büntetéseket kaphat érte.

illetve fel volt rajzolva a napi feladata is.

utána ugrásszerűen lecsökkent a huncutságok száma.

2015. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első által ajánlott könyv pontosan F. várkonyi Zsuzsa: Már százszor megmondtam...Szerintem is nagyon jó, nemrég láttam az Alexandrában.

Szerintem ne büntetéslistát akassz a falra, a jutalmazás hatékonyabb. Válassz ki egy, legfeljebb kettő nagyon idegesítő problémát (pl.Reggel nem öltözik önállóan, és emiatt elkéstek.). Beszéld meg vele, mi kellene ahhoz, hogy gördülékenyen menjen a dolog. Mondjuk esete közösen kell kiválasztani a ruhát, vagy szólj neki 10 perccel hamarabb, mert hosszabb idő kell míg mozgásba lendül, stb.

Ezután ígérd meg neki,hogy minden reggel mikor szabott időre elkészül (állíts be valami időjelzőt, hogy ezen ne lehessen vita) beragasztasz egy csillagot a falra akasztott jutalomtáblázatba. Ha a héten legalább 5 csillagot sikerül gyűjtenie, választhat valami jutalmat. Ezekben is előre állapodjatok meg. Nem kell nagy dolgokra gondolni, a kártyázástól a pudingfőzésen át a három menet extra bújócskáig bármi szóba jöhet.

Ha nem sikerül teljesíteni a kitűzött célt, nincs büntetés, a megszerzett csillagot nem kaparjuk le, csak kicsit sajnáljuk a gyereket, és biztatjuk, hogy holnap majd sikerül... És semmiképpen sem enyhítünk a feltételeken, akár sír, akár dühöng.

Ha az egyik probléma megoldódott, a gyerek már megbízhatóan készülődik, válassz egy másikat.

És általában minél kevesebbet veszekedsz és büntetsz, annál jobb. Mondd meg a gyereknek, mit szeretnél, miért fontos ez neked, és mi lesz a következmény, ha nem működik együtt. A valójában lényegtelen, csak "mit gondolnak az emberek" dolgokat hagyd ki a játékból. Sose viaskodnék pl. egy gyerekkel, mert nem köszön, inkább szép hangosan köszönök helyettük. Ha esetleg kiderül, hogy nem tudják hogyan kellene köszönni, legközelebb az ismerős közeledésekor előre súgok. Három gyerekem van, mindegyiknél volt nem köszönős időszak, és mindegyiknél spontán meg is oldódott.

Ami viszont tényleg nehézséget okoz neked, ott éreztesd a gyerekkel, hogy nem babra megy a játék. Ha összekoszolja a lakást, közös játék helyett takarítani fogtok. Ha szétdobálja a játékait, te elrakod, mert nem szeretsz átesni rajtuk, de csak egy hét múlva adod vissza, mert nem kívánsz minden estét zsákolással tölteni. Ha verekszik a játszótéren, el kell jönnötök, és így tovább.

2015. febr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, igyekszem :)
2015. febr. 9. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!