Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valaki hasonló helyzetben? 2...

Valaki hasonló helyzetben? 2 éves fiam nem beszél, voltunk vizsgálaton.

Figyelt kérdés
2 éves fiammal voltunk vizsgálaton. Egyenetlen pszichomotoros fejlődés a beszéd elmaradásával- diagnózist kapott. Heti 3 óra fejlesztést írtak ki neki. Van valaki hasonló helyzetben? Hogy fejlődik a gyerkőc, mire számíthatunk?
2015. ápr. 19. 13:43
1 2 3
 11/22 Vimire válasza:

Szia!


Az enyem 10.-en lesz 2,5.Nem szol egy szot sem,csak ummog.Ha probalunk enekelni,olvasni,kepeket nezegetni,szavakat ismetelni hisztizik.Szerintunk hall,de nem mukodik egyutt,igy nem vizsgalhato.Amig nincs meg a hallasvizsgalat nem foglalkoznak a fejlesztessel.(Videk...)

Bp-en csinalnak altatasban vizsgalatot,volt valaki?

2015. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
3,5 èves rokon fiú csak sikítva 'kommunikált', beszélni 4 évesen kezdett, 4,5 volt, amikor az első pár szavas mondatok összerakta. 6 évesen a ragozásban rengeteget tévesztett, ezért beszéde nehezen volt érthető. Most 9, talán mostanra hozza be a lemaradását.
2015. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
a bátyám 4 éves koráig maradt néma. a szüleim elvitték orvosoz de semmit nem mondtak,hogy baj lenne vele. 4 éves korában a boltban megszólalt,hogy: anya most nem kaphatnék túrórudit...?
2015. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

1. Fiúknál 2,5 éves korig "kell" megindulnia a beszédnek, tehát 2,5 éves korra kell kb 50 szavas szókincsnek lennie.


2. A beszédértés viszont sokkal előrébb jár a beszédprodukció előtt. Ha a beszédéetése jó, akkor nagy baj nincsen.


3. A kommunikáció nem csak a beszédből áll. Ha a kölcsönösség, reciprocitás megvan, metakommunikáció ép, megosztja az élményeit, mutogat és bevon téged a mutatás tárgyába, akkor nincsen minőségi eltérés.


Ezek nagyon fontos szempontok! Önmagában, ha ezek rendben vannak és még nem beszél 2 évesen, akkor nincsen gond!

A TSMT viszont nagyon jó és hasznos, mindenképpen csináljátok.

A beszéd is mozgás (részben), ezért enyni idős gyerknél a mozgás fejlesztése nagyon fontos.

Az idegrendszeri éretlenség elég megfoghatatlan kategória. Én ezt úgy hívom, hogy "később érő", ami önmagában szintén élettani.


Hol vizsgálták a fiadat?


Az enyém autista (enyhe), de már másfél évesen voltak jelek, ami csak szakember számára volt feltűnő. Nála akkor is már eltérés volt a kommunikáció minőségében szavak nélkül is.

2015. ápr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
A pedagógiai szakszolgálatnál vizsgálták. Egy szót sem mond.
2015. ápr. 26. 13:38
 16/22 Vimire válasza:

A 2,5 eves anyuja vagyok.Nalunk a nevelesi tanacsado nem tud vizsgalni 3 evesnel kisebbeket.Most a megyeszekhelyre kell levelet irnom,hogy ott nezzek meg.

Mibol all egy ilyen vizsgalat?Mennyi ideig tart?A tied hogy viselte?Az en fiam tuti ki lesz borulva,mar akkor is ha idegen helyre megyunk es o ugy dont,hogy akkor most mar menjunk!!!!!

2015. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Kb másfél óra volt. Bementünk egy kisebb szo ába, voltak játékok. Megnézte a hölgy, hogy mivel játszik és hogyan. Kérdezgetett tőlünk (apa is jött).Kérdezgetett a gyerektől: pl a könyvben mutassa meg, hogy hol van az alma, ... Utána átmentünk a tornaterembe, egy másik hölgy és megnézte a mozgását, hogy lépcsőzik.... Utána elmondták, hogy mit vettek észre, mit javasolnak. Majd részletes leírást pistán küldik.
2015. ápr. 28. 19:41
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha ket es felevesen meg mindig hallgat, hozz neki egy ugyvedet, annak beszelni fog! ;)
2015. máj. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Vimire válasza:
Nekunk ez nem annyira vicces...
2015. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Vlmire: jo, jo, elnezest, csak nem birtam kihagyni azok utan, h elolvastam az egyik hozzaszolast: "3 eves koraig joga van hallgatni", ezen kipukkantam, de azt elhiszem, h Neked nem vicces. Bocsanat. Amugy szerintem az igaz lehet, h 3 eves koraig nem kell aggodni..
2015. máj. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!