Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek a lassan 4 éves...

Mit tegyek a lassan 4 éves kisfiammal? Semmi nem hat rá, már teljesen kiborít!

Figyelt kérdés

A lassan 4 éves kisfiam igencsak dackorszakát éli.

Alapvetően rendes és aranyos kisfiú,de egyre nehezebb rá hatni.bántja a 2 éves öccsét,folyton kitép mindent a kezéből,kiabál velünk,rugdos(mondjuk engem nem,de az apját igen),állandóan az áramhoz nyúlkál és még az öccsét is biztatja rá,pedig nincs megengedve.Egyszerűen nincs olyan dolog amivel le lehetne kötni.Ha rászólunk nagyrészt kinevet,néha csak akkor tudok rá hatni,hogy hagyja abba,ha felemelem a hangom,már nagyon kiborít.

Már szinte az összes játék a szekrény tetején van egy dobozban,mert szétszórja,széthordja az egész lakásban,de össze szedni nem hajlandó.ha szólok vagy torka szakadtából üvölteni kezd vagy kinevet és verekszik.Miatta az öccse sem tud semmivel sem játszani,mert el kell állandóan tennem a játékokat.Reggel 5-6 körül már ugrik ki az ágyból,megy a wc-re és kelti az öccsét is,így meg már nem is alszanak.Déli alvásnál ugyan ez.

Próbáltuk már a sarkot,a széket,játékot elvesszük stb,de semmi nem hat rá.Oviba nem tudom elvinni,mert egyszerűen nem lehet vele kimozdulni,az öccsét is még sokszor babakocsiba kell tennem,ha mennénk valahová és még akkor is 1,5 óra egy 30 perces út.ha az oviba próbálnám meg elvinni akkor meg majdnem 2 óra,mert nagyon messze van és hát írtam nem lehet megmozdulni vele/velük.Mire odaérünk az oviba és hazaérek már mehetek is vissza,mert csak délig vették fel.És akkor hol van a takarítás,főzés stb?!...van,hogy rendesen sétál és beszélgetünk,de van,hogy rohangál,kiszaladna az autók elé stb,pedig ezt régebben nem csinálta,mindig szót fogadott.Nem tudom már mit csinálhatnánk vele.nem tudjuk lekötni semmivel,ami őt érdekli azzal foglalkozik(nagyrészt az áram lenne,meg hogy minket minél jobban kiborítson idegileg) a többi meg le van tojva a részéről.Ti mit tennétek vele?tudom,türelem,de az már egyre kevesebb,már nincs elég....Adjatok tanácsot,mit tehetnék vele?!

köszi


2010. febr. 27. 11:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok a gyerek verés híve, de azt mondom, hogy a egy kellő időben adott pofon, nagyon sok mindenre jó. Gondolom, sosem bántottátok, mert egy bántalmazott gyerek nem merné a szüleit rugdosni. De pl, amikor az áram felé nyúlkál én biztos, hogy nyakon vágnám, soha többé nem tenné. Nekem is van 2 gyerekem , ők is kaptak egy -egy sallert ha már kezelhetetlenek voltak. Inkább ő sírjon mint én. Ja és még vmi, az összes édességet megvonni tőle, még a cukrot (ételbe, sütibe) korlátozni minimálisra.
2010. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ti apukával tipikus meleg-engedékeny szülők vagytok,a szabályok rugalmasak,és a gyerek nem fél a büntetéstől,mert tudja,hogy nagyon szeretve van.

Így igen nehezen kezelhető.

Nézd meg a linket,és is elolvastam,aztán rájöttem,hogy mitől olyan makacsak,és engedetlenek a gyerekeim,és még a bünti sem használ.Azóta bevezettem egy-két szabályt,házirendet,megbeszéltem a gyerekekkel,többé kevésbé betartjuk.

Úgy vettem észre,hogy sokat nőtt a tekintélyem,és a szavam is többet ér.Kb 6 hete váltottam.

Engedékeny vagyok most is,csak már nem annyira......:))

2010. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Előző vok.

Ez egy jobb link.

[link]

2010. febr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Az a baj,hogy ennél többet már nem tudok elvenni tőle,már nincs is mit megvonnom,ha elveszem és idővel visszakapja akkor kezdi elölről.

A csoki és édesség megvonás biztosan jó lenne,de akkor az öccse megint csak úgy járna mint a bátyja,mert akkor neki sem tudok adni,különben ő húzná a rövidebbet,ezt is elvenné tőle a bátyja.

második válaszolónak:

Lehet én nem olvastam elég figyelmesen,de én csak annyit tudtam kivenni belőle,hogy a baj a szigorú büntetés hiánya,oké,ha ez a probléma,de akkor mit kezdjek ezzel?Ennél szigorúbban már csak akkor nevelnénk ha megütnénk,de tudom az nem a leghelyesebb megoldás lenne,főleg mert akkor egész nap csak kikapna,már nem igazán kezelhető a fiam :(((

és kb milyen szabályt,házirendet sikerült bevezetni ami hatásos volt?Hogy sikerült megbeszélni velük?Mert nekem a fiam egyik fülén be a másikon meg ki,ha egyáltalán hajlandó ránk figyelni :(

2010. febr. 27. 12:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Így van,ismerős.Az a baj nálatok mint nálunk.egész nap egyedül vagyok a két gyerekkel,egész nap járkálok,pakolok,főzök,mosok,mégis estére úgy feküdtem le,hogy volt amit napok óta nem sikerült elintéznem.A gyerekek meg azt csináltak amit csak akartak,egyik fülükön be,a másikon ki amit mondtam.

Én úgy csináltam a házirendet,hogy leítam a fix pontokat.Mikor kell indulni a suliba,mikor eszünk,mikor tudok vásárolni stb..Aztán a köztes időket kitöltöttem.Főzésre pl csak délután van időm.Takarításra,mosásra csak reggel 7-9 ig.

A nagyobb szigor most nálunk nem abban merül ki,hogy nagyobb büntetéseket kapnak,vagy többet,hanem csak annyiban,hogy ha este 7-kor vacsora van akkor már 3/4 hétkor a legozhatok-e kérdésre azt mondom,hogy nem,mert nem lesz időd összepakolni.

Nem tudtam soha következetes lenni,nemet sem mondtam sokszor a gyerekek kéréseire,de nem volt így jó,mert elvesztettem a tekintélyem.Folyton felülbírálták amit mondta,mert tudták,hogy nem lesz következménye.

Most meg ami meg van mondva az meg van mondva,idővel rájöttek,hogy nem engedek.

2010. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálun a nagyobb gyerek 7 éves őt számítógép megvonással szoktam büntetni.Egy rossz húzás=1 nap gép nélkül.

A kisebb 3 éves,neki a büntije az,hogy ha nem Pl: nem pakol játékot akkor azt mondom,hogy jó,de legközelebb amit kérsz azt én sem teljesítem.Amikor jön a kisvakond DVD-vel akkor azt mondom nem.Te sem fogadtál szót,és sem fogok.

Úgy beszéltem meg velük a rendet,hogy leültünk a konyhaasztalhoz,aztán együtt írtuk.Sok közük nem volt hozzá,csak mégis úgy tűnt nekik,hogy közösen csináljuk,ezért hamarabb elfogadták amiket mondogatni kezdtem.:)

2010. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ok. ott indul, hogy a kisöcsinek sem kell csokit és cukrot adni. Ez nem büntetés ez ésszerű gyermek érdekében elkövetett jó cselekedet.

Van rá lehetőséged, hogy te és ő vagy a férjed és ő kisöcsi nélkül töltsön el pár órát? Nem tudja másként felhívni magára a figyelmet csak az elmebajjal és ez nyilvánvaló. Megértelek, hogy ki vagy borulva. Hihetetlen mennyi energiát kivesz az emberből ez a fölösleges folyamatos harc.

Nagyon jó ötlet amit elöttem írt valaki: le kell írni pontokban mi az amit meg kell csinálni és mikor.

Ha nem hajlandó meg kell fogni a kis kezét és csinálni. Te vagy a góré, te vagy az erősebb és ezt neki is el kell mondani ha nem is szavakkal...

Kell, hogy részese legyen a dolgoknak, kell azonban hogy tudja vannak esetek amikor ő saját döntést hozhat és vannak amikor TE mondod meg mi lesz.

Én kineveznék egy pontot a lakásban amit te jól látsz mindíg de semmi zavaró tényező nincs. Az lenne a "rossz voltam, most bűnhödök" pont. Ha rossz volt, oda ülteted elmondod neki nagyon nyugodtan, hogy azért vagy itt mert....4 percig kell itt maradnod, mert 4 éves vagy ez a büntetés. Ha feláll, először még figyelmezteted, hogy maradjon, ha menni akar utána mész és visszaviszed nyugodtan elmondod neki az előző szöveget...meg fog probalkozni még...a harmadikra már szó nélkül teszed ugyanezt addig amig ott nem marad. Fogja látni, hogy hu bacca meg ha nem adom fel itt töltöm a napot! Ha megvolt a 4 perc, odamész megmondod neki, hogy kérjen bocsánatot öleld meg és engedd el mintha mi sem történt volna. Ha kezdi elölről, te is kezded elölről. Hidd el, ez nagyon hatásos csak kitartónak kell lenned, nem szabad beadni a derekad egy újabb üvöltés miatt. ...és játszatok együtt. A gyerekeket nem érdekli a háztartás, a kosz meg a por. Őket a nekik járó figyelem érdekli kinek-kinek igénye szerint.

4 éves. Óvodába tessék elmenni, óvónővel őszintén beszlélni. El kell indulni elöbb. Kell, hogy más magatartásformát is lásson, kell hogy szembesüljön azzal hogy az apró pici örülete nem a leghasznosabb, hogy elérje amit szeretne.

A gyermekorvossal is beszélnék nem-e van valami pszichés problémája a gyereknek. Úgyis mint hyperactivity, figyelem összpontosítási probléma, esetleg kicsi autizmus(amit mellesleg tök jól lehet kezelni megfelelő étrenddel)stb.

2010. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát én sem vagyok a verés híve, de bizony kapnia kéne egy pofont ha nyúlkál az áram felé. Inkább most kapjon egyet, minthogy egyszer tényleg megrázza. Nehogymár a nyúl vigye a puskát. Akkor mondd meg neki, hogy még egyet fog kapni, ha beléd rúg vagy bántja az öccsét vagy az apját. Nézmá...igenis egy jól időzített pofontól semmi baja sem lesz, ezzel a viselkedéssel magának árt leginkább és nektek.
2010. febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem pofozkodni kéne,hanem közösségbe vinni a gyereket (igy vagy úgy) mivel unja magát,nem tud mitkezdeni veletek, (bár ahogy olvastalak nem is gondolom hogy annyira törnéd magadat h foglalkozz vmit a gyerekeiddel) . Mostmár feltünt neki,hogy azzal felhivja a figyelmedet ,ha azt csinálja amit nem szabad,legalább ennyi szróakozása van.
2010. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát utolsó nem tudom.Nem különösebben érdekel,hogy te azt hiszed,hogy nem foglalkozom velük rendesen,de akkor mond már el nekem,hogy miért van az,hogy amennyi időm van azt velük töltöm?Vagy itt bent mesét olvasok nekik,rajzolnánk-színeznénk(ha érdekelné vagy hajlandó lenne rá),építünk stb és sétálunk,játszóérre járunk,ahol vagy rendszerint nincs senki vagy érdekes módon pont akkor indulnak haza,esetleg sokkal idősebbek vannak ott mint a fiaim.

máshová itt ahol lakunk nem tudom elvinni.Mellette itt vannak a napi dolgok mosogatás,főzés,takarítás,mosás-erre is kell időt szakítanom,azért normális hogy van amikor nem tudok ott ülni mellette!!!!

Most is csak azért vagyok itt,mert kivételesen elaludtak és pihinek meg munka keresésnek most egész ideális az idő.délelőtt kint voltunk,közben mostam stb,addig ők játszottak,ebéd aztán alvás,ha felkelnek,kimegyünk,hisz jo az idő,bejövünk akkor esznek aztán játszunk valamit,ha egyáltalán hajlandó rá,ha olvastad volna rendesen amit írtam,szinte semmi nem érdekli,alig lehet lekötni,max 10 perc aztán ugrál és elrohangál.akkor hogy foglalkozzak vele másképp...

segítségem nincs,nagyrészt egyedül vagyok velük és a dolgaimra egész nap,csak érthető,hogy nem tudok minden percben rájuk figyelni...

2010. márc. 1. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!