Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hová forduljak problémámmal?

Hová forduljak problémámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves fiunk aki már az ált isk.ben is minden évben évvégén matekból megbukott. Most elsős középsikolás már az első félévben 5 tárgyból bukott, mert nem tanul. Nem lenne rossz képességü, mindenki azt mondja, de hanyag a számitógépen kivül semmi, de semmi nem érdekli. Ül egész nap a szobába , bezárkózva a gép előtt. Hiába mondunk bármit, kikapcsoljuk tőle a gépet, akkor nézi a tv-t, ha azt sem engedjük akkor inkább alszik. Évvégén nem ötből 15-ből fogják elhuzni az biztos. Hová lehet ilyenkor fordulni?
2010. márc. 2. 07:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ti beszélgessetek vele(nem a lehurrogásra gondolok) vagy pszihológus.
2010. márc. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nincsenek családon belül problémák? Veszekedések, válás, esetleg súlyos anyagi gondok? Ha nincsenek, akkor neki lesznek valamilyen személyes problémái a lelkivilágában. Ez a lesz@rom a világot életérzés olyan céltalanságra utalhat. Értelmetlennek tartja szerintem, hogy bármit is csináljon, hogy tanuljon. Nem az a tipikus lázadás (ezzel "menő" nem lesz), szóval itt valami egyéb van a háttérben szerintem. Betudható a tinikori hangulatingadozásoknak, de ha hosszabb idje megy, akkor akkor már nem. Okoskodhatnék itt oldalakat, hogy mitől van, de többre mentek vele tényleg, ha elbeszélgettek vele (ha szoktatok, ha nem, akkor feszélyezni fogja és jó eséllyel nem mondd el semmit). Ha ez sem old meg semmit, akkor pszichológus.
2010. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szervezzetek családi programokat (kirándulás, múzeum, színház, mozi, horgászat...)

Pszihológus ajánlott.

2010. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hallgass Rám!!Nem fog segiteni ha beszélgettek Vele legalábbis hosszútávon nem.Saját tapasztalat.A pszichológust meg pláne nem ajánlom!Félő h teletömi a gyereket feszültségoldókkal stb aztán évekig kűzködhet mire nem függ tőlük.(ez is saját tapasztalat)Én NAGYON ajánlom a kineziológiát!nem a tünetet nyomja el hanem az okokat keresi és azt szűnteti meg .Valószinüleg komoly lelki problémái lehetnek amiről egy kamaszfiú nem szivesen beszél.Nagyon jó hidd el Nekünk sokat segitett.Ird be a keresőbe h kineziológia gyerekeknek vagy kamaszoknak viselkedési zavarok és kineziológia.Ezekre a szavakra rengeteg irást fog kidobni a gép.Egy próbát mindenképp megér!!Sok sikert!Érdekelne h hová jutottatok később és hogy lett-e javulást!Üdv.K
2010. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,, hogy ebből olyan nagy ügyet kellene csinálni, én is ugyanígy voltam!

Általánosba sem tanultam, akkor mondjuk még olyan 3-as átlagom volt, középiskolában jelentősen leromlottak a jegyeim, a 9. osztályt még megúsztam, de 10.-ben már megbuktam 6 tantárgyból. Én is csak gépeztem, tévéztem, barátnőkkel csavarogtam, soha nem tanultam. Újra jártam a 10-et, megint megbuktam 2 tantárgyból, de a pótvizsgán átmentem. Most 11.-es vagyok, még év elején elhatároztam, hogy na jó elég a lustaságból, tanulni fogok! Félévkor 4-es volt az átlagom, félév óta pedig inkább csak 5-ösöket kapok, mint 4-eseket.

A fiadnak is ha benől a fejed lágya elkezd tanulni, ne vidd minden hülyeséggel pszichológushoz! (Bár ha furcsán viselkedik elviheted, mert hátha van valami a háttérben, nem csak a lustaság)


18/L

2010. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
És az szerinted normális amit Te is csináltál kedves előző?Had bukjon a gyerek sorba legyen életunt mert ez a normális??Szerintem meg ezt kezelni kell mivan ha Nála nem következik be ez a hirtelen változás ami állitólag Nálad bekövetkezett?Akkor várnak még pár évet és ha nem jobb a helyzet kapkodhatnak 18 éves korában..ráadásul akkor már egyáltalán nem lehet kezelni a gyereket mert jön azzal,hogy ő már nagykorú.Én nem értek ezzel eggyet.
2010. márc. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%

kineziológia - úr isten, persze, szerintem meg vidd tenyérjóshoz és vegyél mágnest a szobájába, mert attól majd megváltozik!


Viccet félretéve, az a gyerek, aki 5 tárgyból bukik az szellemileg visszamaradott. Ha nem tanul semmit ÉS ráadásul még az órán sem figyel, egy átlagos képességű gyerek még AKKOR IS átmegy kettessel gimnázium elsőbe.


Az 1-1 dologból elcsúszik, mert nem tanul és pont abból feleltették 3x amiről gőze se volt az még "rendben van", de ez nincs.

Én megvizsgáltatnám szakértővel a mentális képességeit (viccen kívül, vannak speciális iskolák...)


Vagy B verzió, hogy nagyon is értelmes, akkor viszont tudatosan csinálja. Akkor viszont meg kell nevelni.

2010. márc. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

20:37-es vagyok.

Tudom, hogy nem volt normális, amit csináltam, de rendkívül önfejű voltam (és mondjuk még vagyok is), nem tudott velem senki semmit csinálni,, hiába mondtak akármit, azt csináltam, amit én akartam és kész.

És miért írod, hogy "állítólag"?? Nem értem, szerinted, mégis miért írnám ezt, ha nem lenne igaz, mi hasznom lenne belőle, ha ezt írnám és nem igaz? (Ezt fejtsd már ki) Egyszerűen megváltoztam, rájöttem, hogy kezdeni kell magammal valamit, meguntam a sok hülyeséget és ennyi.

Lehet, hogy másnál nem így lesz, csak leírtam, hogy velem mi volt és lehet, hogy nem hasznos, amit írok, de akkor pontozz le, de ne azt mond, hogy hazudok!

2010. márc. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Kedves okoskodó fingod nincs mi az amit leszólsz de mindegy...az ember segiteni jön ide leírja saját tapasztalatát hátha másnak is segít Te meg itt okoskodsz közben meg mint írtam fingod nincs...
2010. márc. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat.Annyit szeretnék hozzátenni, hogy már megvizsgáltattuk a gyereket, mert az ált.iskolában is el akarták velünk hitetni, hogy a gyerek szellemileg zokni, visszamaradott, meg stb. És annál az intézetnél ahol megvizsgáltattuk kerek-perec leirták, hogy ilyenről egyáltalán nincs szó, korának megfelelő képességekkel rendelkezik, persze ez a nevelőtestületnek egyáltalán nem tetszett és mindenáron beakarták bizonyitani az igazukat. Volt olyan tanár aki azt merte mondani, mivel minden évben külnórát vettünk matekból neki, hogy reménytelen, képtelen megtanitani a matekra. Minden nyáron vidéken a nagyszülőknél foglalkozott vele egy tanitónéni, aki érdekes módon mindig feltudta késziteni a gyereket, ugy hogy magasan jó eredményekkel ment át a oótvizsgán, és ő is azt mondta, hogy a gyerek legalább 3-as 4-es képességü matekból. Szerintem csak egyszerüen hanyag, nemtörődöm, érdekesebb a számitógépes játék. Már arra gondolunk, hogy szenvedélybeteg.
2010. márc. 7. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!