Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyermekem nem akar írni,...

A gyermekem nem akar írni, olvasni, számolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amikor próbálok vele írni ő egyáltalán nem figyel,sőt azt mondja,hogy nem akar tanulni.Idén lesz 6 éves és már iskolaköteles. De őt egyáltalán nem érdekli semmi.Szerintetek mit kellene tennem?
2015. júl. 15. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kellene tenned! Mi az, hogy nem akar írni, olvasni, számolni???? Gondolom nem tud, ha most fogja még kezdeni az iskolát. Miért próbálsz vele írni? Hagyd békén, majd az iskolában megtanulja!
2015. júl. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

semmit.... ha idén lesz 6 éves akkor nem iskolaköteles!

vagy maradjon egy évet oviba, vagy majd a tanár meghozza a kedvét! mindenesetre te ne próbálj vele írni, mégis hogy? nem lehet ezt így tanítani, hogy majd most akkor van 2 óránk, megtanulunk írni, éppen ezért van az iskola, a tanár, ő tudja hogyan kell úgy tanítani, hogy NE VEGYE EL A GYEREK KEDVÉT!

2015. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek szülője nem tud egyben a gyerek pedagógusa is lenni - mondta nekem pár éve egy gyógypedagógus. Ne keverd össze a szerepeket. Ezért van az iskola és ezért nem a szülők tanítják a gyerekeket írni-olvasni-számolni. No meg azért, mert nem értenek hozzá...
2015. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Ezt nem lehet erőltetni. Ha érdeklődik a gyerek, akkor megtanulja magától is, mert kérdezősködik. Ha nem, akkor meg majd az iskolában megtanulja, ráér még.
2015. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Majd az iskolában megtanul, az általános iskolai felvételinek nem feltétele az írás-olvasás.

Ha erőlteted csak azt éred el, hogy megutálja a tanulást és az iskolát is.


Amúgy ha még csak most lesz 6 éves, miért nem tartottad vissza még egy évet?

Korai lesz még neki a suli, főleg, ha nem is érdekli.

2015. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem autómániás. Vannak matchboxai is. És a parkolóban már amikor 1,5 éves korában beszélni tudott, mindnek megkérdezte a márkáját, és mindet megismerte. Hogy ez Ford, ez meg Wolksvagen... Aztán 4 éves korában már a rendszámot is tudni akarta. Ekkor tanulta meg a számokat. Most 6 éves, és szintén a rendszámok olvasása miatt ismeri a betűket. Kérdezgette, én pedig elmondtam, és ráragadt. Egy rendszámot már el tud olvasni, ismeri a betűket.


De sem olvasni nem kezdtem el tanítgatni, sem írni. Sem semmi olyat nem erőltettem rá, amihez nem volt kedve, ami őt nem érdekelte. És iskolába sem adom még, mert ugribugri, nem tud 10 percnél többet egy helyben ülni.

Én az édasapja vagyok, nem a tanítónénije, nem nekem kell megtanítani írni.

2015. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én szerintem is jobb lesz ha a tanár tanítja meg neki.
2015. júl. 16. 09:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Én hasonlóképp tanultam meg olvasni, mint a hatos kisfia, csak nekem a szerencsejáték volt a motiváció.
2015. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Miért kellene azelőtt megtanítani írni/olvasni/számolni, hogy iskolába megy a gyerek? Majd az iskolában megtanul, az azért van.

Én egyébként már tudtam, mire odaértem, mert engem érdekeltek a betűk, aztán mire a szüleim észbe kaptak, már össze is tudtam őket olvasni, de senki nem tanított, csak elmondták, melyik milyen betű, mert kérdeztem.

Ne tanítsd a gyerekedet olvasni, krvára unatkozni fog órán. Tapasztalat.

2015. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Cila123 válasza:
Az Isten őrizze azt a gyermeket, amelyiket a szülők erőszakkal tanítanak írni és olvasni. Ma már annyi ilyen-olyan tudományos nevet ragasztanak, a lusta, elnevelt gyermekre, hogy még a szakembernek is nehéz eligazodni rajta, pedig 99%-ban a gyermekeknek semmi bajuk, csak a szülőknek rossz a pedagógiájuk. Nem kell sem pszichológus, sem speciális szakember, egy kis virgács sokszor csodát művelne.
2015. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!