Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 1 vagy több gyerek az ideálisabb?

1 vagy több gyerek az ideálisabb?

Figyelt kérdés
Mostanában azt veszem észre, h az egy gyermekes szülők jobban küszködnek,nekem van testvérem és szerintem jobban jártam én is és a szüleim is így, de érdekel többek véleménye is.. Eddig úgy voltam vele, h egyet szeretnék majd, de kezdem belátni, h a kettő jobb.

2015. aug. 4. 10:59
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
67%

1 gyerek jobb a szülőnek, több gyerek meg a gyereknek, mert van kivel játszania.

Én nem látom az 1 gyerekeseket küszködni, szerintem sokkal kiegyensúlyozottabbak és nyugodtabbak azok a szülők, akiknek csak 1 gyerekük van.

2015. aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem is teljesen szubjektív, a szülőkön múlik a család alaphangulata, nem a gyerekszámon. És egyke voltam és unalmas gyerekkorom volt, sajnáltam volna a gyerekeket, ha nem lesz testvére. De előttem írta valaki, hogy neki meg teljesen jó volt egykének lenni.

Nálunk most jön a harmadik, nem mondom, hogy egykeként felnőve én vagyok a legszuperebb többgyerekes anyuka, de próbálom felvenni a ritmust és örömmel nézem mennyire szeretik egymást és mennyire jól elvannak együtt.

2015. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
*gyerekeket=gyerekemet
2015. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Szerintem ez élethelyzettől is függ hányat válal valaki pl egy 1,5 szobás panel lakásba nem biztos hogy mindenki bevállal 2 gyereket mondjuk persze a gyereknek tény hogy jobb ha van testvére .
2015. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Annyi gyerek kell, amennyit a szülők szívből szeretnének és amennyinél úgy érzik, hogy bírni fogják.

Egy gyereknek meg 10 gyereknek is megvannak az előnyei és hátrányai. Pont ez az érdekes az életben, hogy nem vagyunk egyformák, valakinek egy gyerek az elég, valakinek meg 5 a megfelelő szám.

Ne azért szüljünk másodikat, hogy bébiszitterei legyenek egymásnak az elsővel. Testvérek is különböző személyiségek, még a legjobb nevelés mellett is lehet hűvös kapcsolat köztük, azt nem lehet erőltetni, hogy ki kivel jöjjön ki.

Csak akkor van baj, ha többet vállalnak, mint amennyit bírnak. Az senkinek sem jó.

Kérdező, szüld meg az első és akkor meglátod, hogy mennyi energiád marad mellette illetve vágysz-e még többre. Aztán jöhet szépen sorban amennyit szeretnél.

2015. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

1 gyerek = kiegyensúlyozott szülők?

Ugyan már!

Ez nem a gyerekszám függvénye.

Én meg amúgy ismerek egy gyerekeseket, akik annyira, de annyira "rákattantak" arra az egyre, hogy még a nem problémát is gondnak találják, a gyereket a széltől is óvják, és tisztára bediliztek tőle. Félre ne értsetek, nem általánosítok, csak én meg ilyet ismerek.

Ettől még sem az egyke gyerekes, sem a több gyerekes szülőknek nem rossz vagy jó az életük. Ez azért kicsit összetettebb kérdés.

2015. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam macerásabbnak az egyet, mint már páran írtak előttem, mert könnyen ránő az ember fejére vagy a szülőnek túl sok energiáját köti le. Pl a szomszédban van egy nő a fiával és teljesen ki van idegileg örül ha mehet dolgozni és nem kell a fiával lenni, egy másik ismerősöm meg nagyon sokáig nem tudta levakarni magáról a fiát és elég fura gyerek volt illetve a nagyszülei meg mint egyetlen unoka teljesen elkenyeztetettek és most 16 éves gyerek nagyon bunkó és azthiszi körülötte forog a családja világa. Bár van jó példa is ahol egy gyerek van 3 éves, de ha jól tudom ők is akarnak még 1et. Illetve nekem nem lett volna bajom ha egyke maradok, de öcsém mindig is nagyon igényelte a törődést.
2015. aug. 4. 14:18
 18/32 A kérdező kommentje:
A végével azt akartam mondani, h csak velem nem lett volna probléma, de csak öcsémmel nem lett volna nyugta anyunak :D
2015. aug. 4. 14:21
 19/32 A kérdező kommentje:
Illetve tény, akiket írtam problémásnak azok elvált szülők akik pozitív példa ott meg együtt a család.
2015. aug. 4. 14:24
 20/32 anonim ***** válasza:

Ha már példáknál tartunk, akkor olyan is van,h két gyereke van de az egyik a kedvenc a másikkal meg nem is foglalkoznak, nő mind a dudva, rosszabb eseten pluszban is megkeserítik az életét. Na ott is jobb lett volna egy gyerek...

Szóval tényleg nincs általános szabály, mindig a meglévőeket belekalkulálva mérlegelni kell hogy jöhet-e a következő, vagy nem?

Pl. hiába szeretnék én szívből hármat, ha már van kettő, akikkel otthagyott az apjuk, és ráadásul az egyik mondjuk beteg és folyamatos fejlesztésre szorul és ez miatt épphogy megélünk, akkor nem vállalok harmadikat, hiába szeretnék nagyon.

Tehát még a terv/vágy is felülíródhat menet közben.

2015. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!