Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Honnan szedi ezeket a szavakat...

Honnan szedi ezeket a szavakat? Angol nyelven sorol fel mindenféle szörnyűséget! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy négyéves fiam, okos, értelmes gyerek. A párom brit származású, de tökéletesen beszél magyarul. Mi a gyerekkel magyarul beszélünk, mindketten úgy láttuk, ráér a suliban angolul tanulni. A párom szülei meghaltak, mi pedig egymás közt is magyarul beszélünk, angolul csak akkor, ha azt akarjuk, hogy a fiunk ne értse (ez nem gyakran van, és akkor is éjjel, amikor a gyerek 100%, hogy alszik.

Ami a gond:

Az óvónő szólt nekem, hogy a gyerek elég ijesztő dolgokat mond angolul, pl: kibelezlek, megöllek, elütlek traktorral. Egyszer tehénxarnak becézte az egyik kislányt, de azt is angolul. Na már most: még ha esetleg ébren is lett volna, amikor a férjemmel beszélünk, ilyet TUTI nem hallott tőlünk. Ma pedig itthon is megszólalt, páromra nézve, hogy "levágom a fejedet." Ami aggaszt, hogy CSAK ilyeneket mond angolul, olyat nem, ami kedves lenne. Egyáltalán azt sem tudom, honnan szedi. Mi nem beszélünk így, angol csatorna nem megy, amikor Ő tévét nézhet (az egyébként is be van szabályozva, és inkább DVD-t néz). Angol nyelvű mesekönyve van egy pár, de inkább Thomas a gőzmozdony vagy ilyesmi tematikájú, ahol ilyen kifejezések még véletlen se fordulnak elő.

Mit tegyünk? Most a férjem elmagyarázta neki, hogy ilyeneket nem szabad mondani, de egy "motherf..er"- t kapott válaszként (!??). Most a büntisarokban úl. Valami ötlet????


2015. aug. 10. 14:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem fér hozzá internetes tartalmakhoz, akkor a kortárscsoportból hallja ezeket valakitől. Biztos vagyok benne, hogy már ezerszer átbeszéltétek, de jó tanácsként azért leírnám, hogy azzal nem értek egyet, hogy ráér a gyerek elkezdeni az angolt tanulni. Minél hamarabb elkezdeni, annál magasabb szintig juthat el. Nem mindegy hogy valaki 4 évesen anya(apa)nyelvi környezetben vagy 7 évesen az iskolában mesterséges keretek között kezdi.
2015. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ellenőrizném az előzményeket a gépen.

A másik verzió, hogy pszichiáterhez vinném.

De ne haragudj, erősen kételkedem az igazságtartalomban. :)

2015. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ötlet: valamelyikőtök álmában beszél.
2015. aug. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Rajzolni miket szokott? Abban is van agresszió?
2015. aug. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%

Ahogy ezeket megfogalmaztad, szerintem maximálisan tisztában lehet a jelentéssel. Ilyen kifinomultan káromkodni tanulni lehet csak - valószínűleg nem csak elhallotta valahonnan (mert akkor csak 1-1 szót használna, bitch, stb..), hanem valaki a jelentését is elmagyarázta neki. Ilyen számítógépes játék nincs, ahol épp átmennek valakin egy traktorral és ezt ki is mondják - valami vagy valaki el kellene hogy magyarázza ezt a fordítást neki.

Maximum még egy GTA San Andreas-ra gondolok, az egy menő játék a fiatalok körében, és éppenséggel elég sokszor megjelenik a M.F szó is, egy magyarítást letöltve alá még le is fordítja. De persze, tud egyáltalán olvasni?

Inkább valami kölyökre gondolnék, aki tömheti a fejét.

2015. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nekem eléggé kamunak tűnik a kérdés. Túl sok benne a fura dolog.


Pl. hogy a brit apuka nem angolul beszél a gyerekkel, ez is fura manapság, más szülők mindent megtesznek, hogy a lehető legjobb nyelvi alappal indítsák a gyerekeiket. Ha apuka angolul beszélne hozzá, a gyerek 2 nyelvű lenne, tökéletesen megtanulna angolul (ahogy az iskolában valószínűleg soha nem fog), ez óriási előny lenne az életben, és még csak nem is kerülne neki semmi fáradtságba. Főleg ha rokonok is vannak akikkel csak angolul tudna beszélni. Ehelyett majd megtanul 12 év alatt, ha pechje van akkor egy szar tanár miatt szenved és nagy nehezen jut el a középfokú nyelvvizsgáig is... Persze a ti döntésetek, most már mindegy.


Ha ennyire felügyelitek, mégis hol hallhatta (és tanulhatta meg) ezeket a kifejezéseket 4 évesen? Ez teljesen életszerűtlen. A válaszaidból az derül ki hogy csak akkor nincs veletek/óvodában, amikor egy másik fiúval játszik. Ő mennyi idős? Mert csak akkor tudom elképzelni, hogy ilyenekre tanítgatja a fiadat, ha sokkal idősebb nála. Mert ilyen bonyolult angol kifejezéseket, mondatokat tényleg csak nem tanul meg egyszeri hallás után, csak ha többször elismétlik neki, gyakorolja, főleg ha a jelentésével is tisztában van. Miért nem beszélsz akkor a fiú szüleivel? Talán nekik lenne ötletük, de benned ez nem merült fel?


A másik ami totál életszerűtlen, amikor az egyik válaszodban példákat írtál angolul, hogy miről szoktatok éjjel beszélgetni. :D Most az angoltudásodat akartad megcsillogtatni, vagy mi? :D Nem lett volna egyszerűbb, ha magyarul leírod, hogy a kiadásokról, munkahelyi rossz élményekről szoktatok beszélni, és akkor talán az itt fórumozók közül is érti mindenki? :D (én értem az angolt is, nyugi). Semmi értelme nem volt hogy azokat a mondatokat leírtad angolul.

2015. aug. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Uccsó, nekem is kamunak tűnik. Szerintem a kérdező nagyon is sugalmazni akarja, hogy milyen típusú válaszokat vár, én azt ajánlom írja ki az ezotériába a kérdést, ott azt kapja majd, amiért kiagyalta ezt az egész hülyeséget.
2015. aug. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fiad Jack the Ripper reinkarnációja. Úgyis tudom, h ezt a választ vártad. :D I take your gut out, motherfucker. :D
2015. aug. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is kamu
2015. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!