Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Össze vagyok zavarodva, hogy...

Össze vagyok zavarodva, hogy ez most micsoda? Autizmus spektrum zavar, idegrendszeri éretlenség, megkésett beszédfejlődés?

Figyelt kérdés

Tudom, nem vagytok szakemberek, járom az utat a fiammal, de ahány helyre megyünk, annyifélét mondanak.

Szóval most volt 3 éves. Ami tünete korábban volt, integetést nem tudtam időben megtanítani neki, időnként nem figyelt, ha szóltunk hozzá (ezt több családtag észrevette nála). Aztán fél év késéssel az integetést is utánozta már. Könyvet nem lehetett vele nézegetni, mert vagy gyorsan bele akart lapozni, vagy felállt, és ott hagyott. Jól eljátszott magában, most már lehet vele játszani. Végre végig lehet vele olvasni egy Boribont vagy Bogyó és Babóca típusú könyvet, nem akar sietni, figyel, ha kérdezem válaszol. De egyébként semmilyen kérdésre nem reagál, csak amit betanult, például a forgós székben ha forgatom, és kérdezem, hogy forogjunk-e még, arra mondja, hogy igen! De ha kérdezem, hogy kér-e még ezt vagy azt, mintha nem is érzékelné, hogy hozzá beszélek. Nem lehet vele beszélgetni. Beszédfejlődése az elmúlt 4 hónapban nagyon megugrott, de inkább csak szavak terén látom, hogy gyors ütemben bővül a szókincse, egy-egy rövidke mondata van. De mintha nem akarná kommunikációra használni amit tud. Apjával tartja a szemkontaktust, velem (az anyjával) is-is, inkább azt tudnám mondani, hogy mintha nem szeretne az arcomba nézni, figyelni azt. Semmilyen dühkitörése nincs, ha vásárolni megyünk, vagy orvoshoz, stb. most már szépen tud várni(kb. fél éve még nyűglődött, éles hangon sikított, ha nem rohanhatott el mellőlem, hanem ülnie kellett). Jó kedélyű, vidám kisfiú. Angol szavakat megtanult korábbról, most már 1 hónapja nem nézünk semmi angol nyelvű dalocskát, de még mindig mondja időnként az állatneveket, formákat, számokat angolul. Az angol ábécét ismeri, ha leírunk neki papírra egy betűt, akkor elmondja angolul. De kb. ez minden, amiben azt mondanám, hogy esetleg kiemelkedne a kortársai közül, nincs látványos "okossága". TSMT tornát elkezdtem vele 1 hete, ott azt állapították meg, hogy csecsemőkori reflexek maradtak fenn nála. Egyéni terápiára is járunk autizmusra specializálódott szakemberhez, ő azt mondta, hogy nem egyértelmű neki a helyzet, ma kérdeztem, Aspergerre gyanakszik (tudom, már megszűnt ez a besorolás). Nem ragaszkodik napirendhez, nem zavarják a változások, a faliórát viszont mindenhol észreveszi, most már kezd enyhülni az érdeklődése iránta, de néhány hete még odaállt elé, és az órának magyarázott, mosolygott rá. Szerintetek merre induljak el?


2015. szept. 15. 13:59
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Sajnos a Korai Fejlesztőben csak egy gyógypedagógus nézte meg, azt mondta, hogy nagyon hosszú a várólista hozzájuk, és várjam meg inkább a Bethesdát. Viszont fejlesztésre a Korai Fejlesztőbe fogunk járni. Annyit tudtam meg, hogy most a TSMT és a logopédia a legjobb, folyamatos fejlesztés kell a fiamnak. Teljesen vidám, jó kedvű volt, gyengén tartott szemkontaktus és a beszéd hiánya volt, amit a gyógypedagógus is látott, egyébként együttműködő volt a fiam. De állítólag még ez is belefér az autizmus spektrumba, tehát hogy nincs nála semmilyen korlátozó tényező, ami miatt nehéz lenne vele a mindennapi élet. A hallást mondta még, hogy még egyszer járjunk utána, mert hallásvizsgálaton méréses vizsgálattal az egyik fülénél másmilyen görbét rajzolt a gép. Olyan, mintha nem hallana minden tartományban. De a gyerekorvos és a Heim Pál fül-orr-gégészet is azt mondta, hogy ez önmagában (a grafikon) nem jelent semmit, mivel más tünet, elváltozás nincs a fiamnál.
2015. szept. 16. 13:06
 12/28 anonim ***** válasza:
Ki fog derülni a fejlesztések alatt a valódi probléma, ne aggódj! A BEthesdában is ki fogják vizsgálni. Mi majdnem 2 évet vártunk a diagnózisra, mire egyértelművé vált...
2015. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerintetek beszédvizsgálóba is jelentkezzek be vizsgálatra? Az autisztikus tüneteket minden szakember, akinél eddig jártunk észrevette, de enyhének mondta. Lehet, hogy érdemes a Bethesda mellett a beszédvizsgálóba is időpontot kérnem?
2015. szept. 16. 18:13
 14/28 anonim ***** válasza:
Nem érdemes. A Korai és a Bethesda bőven elég lesz. Lehet, hogy tübb alkalmas vizsgálat kell és célzott vizsgálat. (Pl ADOS)
2015. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Tényleg nem érdemes még a Beszédvizsgálóba is elmenni, ott csak a beszédfejlődéssel kapcsolatos zavarokat mérik fel.
2015. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, akkor most csak a várakozás marad, hogy mennyit és hova fejlődik a fejlesztések alatt és itthon, amíg nem hívnak minket a Bethesdába. O:-)
2015. szept. 17. 09:27
 17/28 anonim válasza:
Szia!Èrdeklődni szeretnék, hogy van a kisfiad. Mert az èn fiam is hasonló tüneteket produkál.Most volt 3èves. Milyen fejlesztésekre jártok?
2016. jan. 13. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nem ártana megfelelő étrenddel is támogatni a kisfiad fejlődését. Bővebben itt olvashatsz róla:

[link]

2016. jan. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
A gap szindromat egyetlenegy kutatas sem tamasztotta ala!
2016. jan. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Utolsónak: attól még, hogy szerinted nem támasztották alá kutatások, ki lehet próbálni. Mit veszíthet vele bárki? Egy egészségesebb, emésztőrendszer helyreállítását célzó étrenddel csak jobb lehet a helyzet. Az én gyerekeim (egy korábban autizmusra jellemző tüneteket is mutató ADHD-s és egy ekcémás, beszédfejlődési zavarokkal küzdő) állapota és tünetei sokat javultak még úgy is, hogy csak otthon követjük a javasolt étrendet.
2016. febr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!