Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Össze vagyok zavarodva, hogy...

Össze vagyok zavarodva, hogy ez most micsoda? Autizmus spektrum zavar, idegrendszeri éretlenség, megkésett beszédfejlődés?

Figyelt kérdés

Tudom, nem vagytok szakemberek, járom az utat a fiammal, de ahány helyre megyünk, annyifélét mondanak.

Szóval most volt 3 éves. Ami tünete korábban volt, integetést nem tudtam időben megtanítani neki, időnként nem figyelt, ha szóltunk hozzá (ezt több családtag észrevette nála). Aztán fél év késéssel az integetést is utánozta már. Könyvet nem lehetett vele nézegetni, mert vagy gyorsan bele akart lapozni, vagy felállt, és ott hagyott. Jól eljátszott magában, most már lehet vele játszani. Végre végig lehet vele olvasni egy Boribont vagy Bogyó és Babóca típusú könyvet, nem akar sietni, figyel, ha kérdezem válaszol. De egyébként semmilyen kérdésre nem reagál, csak amit betanult, például a forgós székben ha forgatom, és kérdezem, hogy forogjunk-e még, arra mondja, hogy igen! De ha kérdezem, hogy kér-e még ezt vagy azt, mintha nem is érzékelné, hogy hozzá beszélek. Nem lehet vele beszélgetni. Beszédfejlődése az elmúlt 4 hónapban nagyon megugrott, de inkább csak szavak terén látom, hogy gyors ütemben bővül a szókincse, egy-egy rövidke mondata van. De mintha nem akarná kommunikációra használni amit tud. Apjával tartja a szemkontaktust, velem (az anyjával) is-is, inkább azt tudnám mondani, hogy mintha nem szeretne az arcomba nézni, figyelni azt. Semmilyen dühkitörése nincs, ha vásárolni megyünk, vagy orvoshoz, stb. most már szépen tud várni(kb. fél éve még nyűglődött, éles hangon sikított, ha nem rohanhatott el mellőlem, hanem ülnie kellett). Jó kedélyű, vidám kisfiú. Angol szavakat megtanult korábbról, most már 1 hónapja nem nézünk semmi angol nyelvű dalocskát, de még mindig mondja időnként az állatneveket, formákat, számokat angolul. Az angol ábécét ismeri, ha leírunk neki papírra egy betűt, akkor elmondja angolul. De kb. ez minden, amiben azt mondanám, hogy esetleg kiemelkedne a kortársai közül, nincs látványos "okossága". TSMT tornát elkezdtem vele 1 hete, ott azt állapították meg, hogy csecsemőkori reflexek maradtak fenn nála. Egyéni terápiára is járunk autizmusra specializálódott szakemberhez, ő azt mondta, hogy nem egyértelmű neki a helyzet, ma kérdeztem, Aspergerre gyanakszik (tudom, már megszűnt ez a besorolás). Nem ragaszkodik napirendhez, nem zavarják a változások, a faliórát viszont mindenhol észreveszi, most már kezd enyhülni az érdeklődése iránta, de néhány hete még odaállt elé, és az órának magyarázott, mosolygott rá. Szerintetek merre induljak el?


2015. szept. 15. 13:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Nem szerintem! A kutatások NEM támasztották alá a GAP szindrómát! Az egész placebo effektus és lassan már olyan, mint egy hitvallás.

Mi a vesztenivalód? Olyan tápanyagokat vonsz meg a gyerektől, amire szüksége van.

Ekcéma: igazoltan okozhatja tejfehérje allergia is. Ez azonban kimutatható objektív módszerekkel. (vérvételből) Amennyiben ez igazolódik, a diéta valóban okoz viselkedés javulást, mivel a gyermek közérzete jelentősen javul.

2016. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Hallás-zavar volt a probléma.
2021. júl. 6. 21:10
 23/28 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo megirnad mi van veletek azota ?
2022. nov. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Szia, igen, már 4. osztályba jár, normál általános iskolába, 4-es és 5-ös tanuló minden tantárgyból. :)
2023. jan. 30. 09:35
 25/28 anonim ***** válasza:
Ezt orommel olvasom akkor megse auti es kizarolag a hallas zavar okozta ezeket nala?
2023. jan. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Szia, igen, a hallás zavar okozta, ami viszont csak 6 éves korában oldódott meg, addig úgy hallott, mintha csukott ajtókon keresztül, vagy víz alatt hallaná a beszédet. Nálunk a nagy garatmandula okozta, 6 éves korában megműtötték, és mire 7 évesen kezdte az iskolát, szépen behozta magát.


Az volt a nehézség, hogy az elején biztosítottak afelől a kórházban, hogy jó a hallása, a korai fejlesztőben pedig a jó hallás mellett fennálló problémákból indultak ki, és autisztikusnak vették. Hordtam szépen fejlesztésekre, de pedig mondták nekem, hogy nem autisztikus. Majd egy gyerekpszichiáter felülvizsgálta, és azt mondta, hogy ez nem autizmus, nézessem meg a hallását még egyszer, ő pedig keresztbe-kasul vizsgálta, hónapokig kellett visszajárni, és a vizsgálati eredmények alapján le is került róla az egyéb pervazív zavar, amit a korai fejlesztő rátett.

2023. jan. 30. 12:31
 27/28 A kérdező kommentje:
* de ott pedig
2023. jan. 30. 12:32
 28/28 anonim ***** válasza:
Megirod kerlek milyen tunetek voltak amik pl autisztikusak is lehettek volna? Kosoznom
2023. jan. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!