Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez echolálásnak számít?

Ez echolálásnak számít?

Figyelt kérdés

(Még nem tud ragozni)

-kérsz vizet?

-kérsz vizet pohárba


-olvassunk mesét?

-anya olvas autós mesét


-szeteted a sajtot?

-Ati szereti sajtot


2 és fél éves. Mutassam meg valakinek vagy ez így rendbe van. Az igent szinte már soha nem használja. Mióta mondatokban beszél, nagyon elhagyta, pedig korábban mondta.


2015. szept. 23. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

2,5 éves fiam még nem is beszél mondatokban. De a szavakat ő is így pakolja egymás mellé.

Nem tudom, mi az az "echolálás", de szerintem nincs gond a fiaddal.

2015. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem vagyok logopédus, de tudtommal az echolália mások szavainak különösebb ok nélküli, tic-szerű ismételgetését jelenti, a fiad pedig a kérdéseidre ad egyszeri, releváns válaszokat azzal, hogy megismétli a szavaidat, ami nem tűnik "kórosnak".
2015. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy, mutasd meg egy logopédusnak, nálunk a fejlesztő helyeken mindenhol van logopédus, 2-3 ezer Ft-ért felmérik, vagy ha komplexebb felmérést akarsz, az 4-5 ezer Ft kb. Nekem ez így normálisnak tűnik, bár én is csak laikus szülő vagyok.
2015. szept. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az echolálás visszhangszerű ismétlést jelent.

-Kérsz vizet?

-Kérsz vizet?

Amiből ráadásul az se derül ki, hogy most kér vagy nem.

A te gyereked válaszol, csak nyelvtanilag nem helyes még amit mond. Ha hosszasan stagnál ezen a szinten, érdemes szakemberhez fordulni vele, de ha látod a fejlődést, akkor nem kellene különösebben aggódnod.

2015. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem,echolálás az elhangzott szöveg szó szerinti ismétlése,pl.

-Olvassunk mesét?

-Olvassunk mesét?

Nem derül ki belőle mit szeretne,illetve nem minősül valódi válasznak a kérdésre.

2015. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!