Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom iskolába megy...

Kislányom iskolába megy ősszel de még nem tud cipőt kötni, valami jó mondóka vagy vers nincs erre?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 18:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Azt nem tudok,de azt igen,hogy az én fiam se tudta.Én kivártam,amíg elég érdeklődést mutatott,hogy megtanulja.A másik,hogy szeptember még nagyon-nagyon messze van....
2010. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Nincs elkésve vele szerintem. Én nagyjából harmadikos-negyedikes koromra tanultam meg. Nem azért, mert hülye voltam hozzá (kétszer kellett alaposabban megfigyelnem, hogyan csinálják aztán pár alakalom után már rutinból ment), egyszerűen nem láttam értelmét. A tépőzáras cipő egyszerűbb volt. :) Mondjuk máig nem szeretek cipőfűzőt kötni: ha veszek egy cipőt, akkor egyszer lábra igazítom, bekötöm és úgy is marad: a kezemet mintegy cipőkanálnak használva bújok bele, anélkül, hogy kikötném. Persze ez csak én vagyok. Verset próbáltam keresni neked, de sajnos nem jött össze. Pedig valamikor nagyon régen hallottam valami témába vágó mondókát, de képtelen vagyok felidézni már. :(
2010. márc. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

A nyuszinak két füle van-a nyuszi körbeszalad a fa körül- és bebújik a lyukon.

Valami ilyesmi,költsél rá rímet.:)

Egyébként az enyém elsős,a tépőzáras cipő,és a bebújós tornacipő csodás találmány.:)

Szégyen,nem szégyen,ez van.

2010. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Oviban nagycsoportban ketten voltunk felelősök a fiúk cipőjéért. Vicces volt :)

Nálunk a csomó már tök jól megy! Vannak fából lyukas izék amik direk a cipőfűző kötést tanítják. De lehet csak a fűzögetést. van egy régi bakancsom azt szokta a lányom fűzögetni csomózni. 3 éves. Hát ő nem az a magassarkúban tipegős lesz! :)

Ne aggódj, tényleg nem ciki. Vagy neki igen? Kérdezd meg tőle, és türelem!

2010. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
10 perc alatt simán meg lehet neki tanítani nekem is annyi volt.
2010. márc. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
90%
Van egy könyv- keményfedelű. kicsiknek való- ahol a mondóka mellett egy cipő rajza van két lyukkal és fűzővel. Az unokámnak vettem karácsonyra, nem tudom a címét. Ha kéred, megkérdezem. (amúgy tanító néni vagyok, s a legtöbb gyerek mire elsőbe hozzám jön, már megtanulta a cipőkötést. Inkább a fiúknak megy nehezebben.) Nyugi, addig még van idő, sok!!
2010. márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Sok türelem, vezesd a kezét, a nyuszifülhöz hasonlítás ötletes szerintem is. Dicsérd, ha sikerül, akármilyen csálé is. Ne hagyd, hogy úgy menjen suliba, mert kiröhögik tornaórán. (Ha végképp nem megy, marad a tépőzáras csuka!)
2010. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Nem akarlak megrémíteni a fiamnak sem megy a cipőfűzés és diszlexiás.Lehet,hogy utána kénne járni?
2010. márc. 23. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én fiam is nagycsoportos és nemrég tartott egy pszichológus előadást az oviban az iskolaérettségről. Ő külön kiemelte azt, hogy egy gyermeknek nagycsoportosan már kell tudni cipőt kötnie mert így mérhető le, hogy mennyire tud a két agyfélteke együtt dolgozni.

Én a fiamnak csokit ígértem be, ha legalább megpróbálja. Kb. 3-szor mutattam meg neki és már ment is. Előtte még csak megpróbálni sem volt hajlandó.

Lányom viszont az oviban tanulta meg, mert az ő óvónénije megtanította az egész csoportot.

2010. márc. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én egy ideig nagyon bonyolultnak találtam, amikor és ahogyan nekem mutatták, aztán egyszer az egyik óvónéni azt mondta csináljak csak két hurkot és azokat kössem csomóra, még 6 évig csak így tudtam cipőt kötni, aztán persze már felváltva használom.
2010. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!