Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom iskolába megy...

Kislányom iskolába megy ősszel de még nem tud cipőt kötni, valami jó mondóka vagy vers nincs erre?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 18:28
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%

A nyuszis mondóka sokat fogg segíten meg a sok gyakorlás. Addig meg legyen neki tépőzáras. Nekem is az volt sokáig (sőt most se szeretem a fűzőt).


A pszichológusnak meg üzenem, hogy hülyeségeket beszél. Nekem totál jól müködött mind 2 agyféltekén és mégis sokáig tartot a cipőfűzés megtanulása.


És ha már a betegségeknél tartunk (ami lehetősé persze ha nem megy a cipőfűzés, de nem tipikus) nem csak a dyslexiás de az authista gyerekek sem tudják bekötni a cipőjüket (az aspergeres autisták sem pedig sokszor atom fizikus lesz belőlük).


Ennek ellenére szerintem mindössze vagy más logikája van a gyereknek (esetleg próbálj nem hagyományos módszereket is, én pl "alulról" kötöm meg a fűzőt, a hagyományosban most is nagyon rossz vagyok) vagy csak nem igazán érdekli.

2010. márc. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%

Így szól a fűzőcske-strófa:

Fűzd be, aztán kösd csomóra,

A csomóra masni kerül,

Előbb-utóbb csak sikerül!

2010. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellett mondóka. Nagycsoportban volt iylen fatáblánk cipőfűzővel (én annak hívtam), azon gyakorolhattuk a "varrást". Az óvónéni azon tanított meg minket cipőt kötni, de 2 "nyuszifüllel" (ahogy ő hívta). 4.-es koromig csak úgy tudtam bekötni, mert nem volt szükségem a "hagyományos módra", de egyszercsak emguntam, hogy csak én nem tudom egy füllel megkötni, és megkértem az anyukámat, hogy segítsen. A mai napig legtöbbsör 2 füllel csinálom.

20/L

2010. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekünk nagycsoportban tanították meg az ovónénik, de nagyon nem ment. Viszont nagyon jóban voltam az ovi gondnokával, és nekem ő tanította meg, pedig csak egyszer kellett megmutatnia, h h kell. Annyi volt az egész, h másképp magyarázott, mint az ovónéni. Próbáljátok meg többféle képpen.
2010. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A kislányom 12 éves koráig nem tudta megkötni. mindig olyan lábbelit vettem neki ami nem fűzős volt. Türelem.
2010. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
a Spongyabobnak van egy része, amelyikben pont ez van, hogy kell bekötni :D Ha érdekel, akk youtube-n nézz utánna, a címét nemtudom.
2010. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Az én verzióm itt olvasható:


Cipőfűző


Gyerekeknek ellensége,

Játszóterek szörnyű réme.

Ki a pertlit kitaláta,

Remélem már nagyon bánja.


Hogyha éppen fogócskázunk,

Vagy szaladunk, hogy el ne ázzunk,

A nyuszifülek széthullanak,

Lépten-nyomon kibomlanak.


Hiába minden bog meg kötés,

Trükk, taktika és cselszövés,

Nekem szót nem fogadnak,

Továbbra sem maradnak.


A felnőtteknek mint sikerül?

Cipőjükön nem csomó ül.

Én meg küzdök, próbálkozom,

Még a nyelvem is kidugom.


Tekerem, forgatom, bogozom, harapom,

Bújtatom, hurkolom, csomózom, elrakom,

Kötözöm, szaggatom, cibálom, elvágom,

Tépkedem, húzgálom, csavarom, lerágom.


De kitaláltam egy cselt este,

Meglakolsz te ezért, beste!

Születésnapomra, kérlek,

Tépőzáras cipőt kérek!


Hasonló versikéim vannak még itt: [link]

2011. márc. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

2010-03-19 12:18-vok

Megtanult már cipőt kötni?

2011. márc. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bár válasz már régen jött. Én leszek igazán bajban, én balkezes vagyok, lányom jobbkezes és én ugye mindent fordítva csinálok, tehát nem tudom megtanítani neki egyszerűen.:)
2012. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!