Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá 17 éves...

Hogyan vegyem rá 17 éves lányomat a tanulás fontosságára?

Figyelt kérdés
Mikor az iskolákban az a menő aki nem tanul.
2007. nov. 8. 11:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
az unokaöcsémet félévkor meghúzták matekból. Pedig kifejezetten okos értelmes gyerek (ez most nem elfogultság). Anyja és nagyanyja nekiáltak rábeszélni a lekére (apja nem nagyon van). Én megdicsértem, előrelátónak és felelősségteljesnek neveztem, szinte mindenki diplomát akar, pedig szükésg van utcaseprőkre is és tisztelem az elszántságát, amiért ezt az utat választotta. Szerintem többet értem el vele, mint bárki més...
2008. márc. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtaláltad a megoldást,légyszi írd meg nekünk is:(

Sok sikert,üdv

2008. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem a tanulásra az motivál, hogy úgy hiszem, így majd kimehetek külföldre, ott jó állásom és rengeteg pénzem lesz és mindent megkaphatok amire vágyom! Pl: így nyáron is eljárok nyelvtanárhoz és évközben külön matekra amit nagyon úúúúúúúúútálok! Szerintem vezesd rá hogy a tanulással egy nagyon jó életszínvonalra kerülhet, ha ügyesen intézi a dolgait. Villants meg előtte a sok drága cucc lehetőségét, a nyaralásokat, szép autót stb... Szóval hogy hogyan kamatoztathatja a tudását!

Egyébként nekem a legnagyobb félelmeim a nem tanulással kapcsolatban: csalódást okozok a családomnak, szegénységben kell élnem mert rossz állást kapok! Szóval hozz fel ellenpéldákat!


vagy a másik: Jobb suliban kevésbé untrendi tanulni. Nálunk nem gáz pl. Szóval irasd át! vagy ha nagyon szereti a suliját akkor fenyegesd meg hogy átiratod ha nem tanul rendesen itt!

2008. júl. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

ha szép (nem csak szerinted) akkor sehogy nemtudod :D majd elvesz egy gazdag pasit :)


mutass neki 2 osztálytársad, az egyik gazdag legyen a másik pedig valaki senki és mesélj róluk neki, és a munkájukról is. ha ez nem győzi meg akkor semmi. :D

2008. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
93%
mond neki hogy gondoljon bele mi lessz vele nagy korába pl 25 évesen
2009. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!