Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Duzzogós gyerekek anyukái:...

Duzzogós gyerekek anyukái: kinövik ezt a magatartást a gyerekek?

Figyelt kérdés
Ha rájön a hepp, egy szót se lehet belőle kihúzni, csak duzzog a semmiért felfújt arccal akár egy óra hosszat is. Nálam ugyan nem működik, mert rájöttem, hogy könyörgéssel semmire se megyek, de a nagyszülőkkel és az óvodában, illetve most az iskolában is ez megy. Szép szó, kedves szavak csak olaj a tűzre. Mondjatok valami biztatót, legyetek szívesek!
2015. nov. 27. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a semmi csak neked semmi, őt nyilvánvalóan bántja. És ez normális emberi dolog, joga van hozzá. Nem beszélhet veled és senkivel undok módon, nem verekedhet, üvöltözhet, de csendesen duzzogva ülni miért ne lenne szabad? Mondd el neki, hogy látod, hogy valami baja van, és megpróbálnál segíteni, ha elmondaná, hogy mi. Ezután pedig hagyd békén. Mellette maradhatsz, megpróbálhatod megsimogatni, ölbe venni, egy-egy kérdést feltenni, de ne erőltesd. Figyeld hogy mi esik jól neki, és várj türelmesen. Az én gyerekem pl. ilyenkor nem szereti a testkontaktust se, nem is beszél, de mégis fontos neki, hogy mellette maradjak. Ha erre végképp nincs több időm, azt is megmondom neki, hozzátéve, hogy hol talál meg, ha akar.

Egy idő után elő szokott kerülni, és mond valamit, vagy csak annyit látok, hogy elmúlt a rosszkedve. Később esetleg rákérdezek, hogy mi volt vele.

2015. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig így van, a semmin duzzog. Csinálunk valamit, jó a hangulat, majd egyik pillanatról a másikra összehúzza szemét-száját, és onnantól kezdve nem szól senkihez jó ideig, sőt gyakran még dobálózik is mérgében (nem minket, hanem a játékokat, vagy ami a keze ügyébe kerül). Elhiheted, hogy már mindent próbáltam, három gyermekem van, és csak ő ilyen.
2015. nov. 27. 11:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig felőlem nyugodtan üldögélhet duzzogva, nem ez a baj, hanem hogy az iskolában is ezt csinálja, és órai munka helyett gubbaszt. Az idő meg azzal megy, hogy a tanító néni próbálja megtudni, mi a baj, illetve kérleli - feleslegesen.
2015. nov. 27. 11:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Jókat írt a hozzászóló. Mindannyian másképp reagáljuk le a nekünk nem tetsző dolgokat, így a gyerekeknél is más-más a reakció, van aki kiabál, van aki sír, és vannak ilyen „duzzogók” is.

Az egyik unokaöcsém ilyen típus, mikor először láttam, hogy fogta magát, elhúzódott, elrejtette az arcát, próbáltam vigasztalni, beszélni vele, de kiderült, hogy falra hányt borsó, elhúzódott. Neki ilyenkor egyedül kell lennie, senki és semmi nem képes ebből kimozdítani.

Furának tűnt, de aztán rájöttem, hogy milyen mázlisták a szülei! Mert az én gyerekem sírós-visítós fajta, és úgy érzem, sokat adnék egy ilyen csendben elvonulósért. :) (Jó ez csak vicc, nyilván nem cserélném másra.)

Az unokaöcsémnél ez idővel jobb lett, rövidült a duzzogóidő, illetve áttranszformálta arra, hogy szimplán elvonul egy könyvvel, és olvas, ezzel jelezve, hogy hagyja őt békén mindenki. Mondjuk nem „egyszerű” személyiség, az a típus, akitől ha kérdezel valamit, pl. családi ebédnél: Ideadnád a sót?, az első reakciója az, hogy „Nem!”… de aztán odaadja. Remélem, ezt kinövi, mert nem túl szimpatikus stílus. :)

2015. nov. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem a középső gyerekedről van szó?
2015. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nyilvános helyen valóban nem visítós, de itthon bizony azt is alkalmazza, teli torokból. Igen, középső gyerek, de már akkor is ilyen volt, amikor a kistestvérük még gondolatban sem létezett.
2015. nov. 27. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!