Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Van egy húgom aki nagyon trehány a tanulás szempontjából, teli van egyesekkel. A szülők mgkértek, hogy én figyeljek rá, mert ők ritkán vannak itthon és így nem tudják annyira felügyelni és könnyebben is átvágja őket. Ma Felhívom az osztályfőnökét és beszélek vele, mert a jegyek se nagyon vannak beírva. Az érdekelne,hogy hogyan lehetne rávenni, mivel lehet ,,megfenyíteni", hogy tanuljon?? Ötletnek olyan van, hogy másik iskolával, de más nincs. A telefonja rl lett véve, de hiába. Vmi tipp, tanács??
2015. dec. 7. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A szülei többet foglalkozzanak vele, nem a te dolgod.
2015. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy mennyi idős a húgod, de tekintve, hogy telefonja van, talán nem kicsi.


Sajnos ez a szüleidtől jöhet, annyira nem foglalkoznak a saját lányukkal, hogy téged kérnek meg, hogy járj el az ügyben?


Szerintem ez a mentalitás közrejátszik abban, hogy a tesód ott tart most, ahol.


Szép dolog, hogy segíteni próbálsz, és a húgod érdekében nem is beszéllek le róla, de a szüleidnek át kellene ezt gondolnia, a gyereket ők vállalták maguknak, nem neked, és foglalkozniuk kellene vele. Ez alap!

2015. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ők nem tudnak annyit figyelni, mert van, hogy napokig nincsenek is itthon. A húgom most 12 éves hatodikba jár. Sajnos itt még vmennyire az iskola is hibás, mert nem igen foglalkoznak úgy a gyerekek oktatásával, mint ahogy azt kéne.
2015. dec. 7. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos ők nem tudnak annyit figyelni, mert van, hogy napokig nincsenek is itthon."


Erről beszélek. Valószínűleg ebben nőtt fel a húgod, ezért kallódott el.


Lehet az iskolát is hibáztatni, de gondolom, nem mindenki olyan rossz tanuló, mint a tesód. A családi háttér nagyon sokat számít, itt sajnos a szüleid mulaszottak.

2015. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a fenyítés kontra produktív, nem csak a fenyítőjét de a tanulást is megutálja


folyamatosan kell az igényt a tudományos ismeretekre kiépíteni, meg kéne tudni mit akar az életével csinálni első körben


az, hogy milyen teljesítményt nyújtottál a gimiben kb semmit sem jelent, a lényeg, hogy legyenek célok, aztán majd a maga tempójában el is fogja érni

2015. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanulj vele, kérd számon, de ne katonatiszt módjára.A húgomat félig én neveltem, mert anyu dolgozott. Szülőire is én jártam. Nem volt rossz tanuló.
2015. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!