Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítség,5,5 éves gyerekemet...

Segítség,5,5 éves gyerekemet az istenért sem tudom időben lefektetni?

Figyelt kérdés

Kérlek adjatok tanácsot! A nagyfiamnak gond lehet az alvásigényével?? Összesen egy nap 8-max10 órát alszik a déli alvással együtt. Teljesen mindegy mit csinálok vele napközben, akár uszodában is lehetünk, akár játszózunk, fogócskázunk, rengeteget mozgunk, biciklizünk, kirándulunk, jó időben 4-5 órákat lent vagyunk (panel lakás miatt, több órát lehetetlen, csak hétvégén, de alvás szempontjából nincs jelentősebb különbség), de semmi nem használ. Szellemileg is próbálom fárasztani, foglalkooztató füzettel, barkópával, de már azt is kipróbáltam, hogy ráhagytam, hogy mit szeretne csinálni, vagy épp nem csináltunk "semmit". Semmilyen stratégia nem vált be. 11 előtt aligha alszik el. Tegnap pl. fél 12-kor. 5:50-kor kelünk. Akkor aludna még, de akkor már nem lehet. Óviban kb. 1 órát alszik ebéd után, de van hogy azt sem. Próbáltam elhagyni a délutáni alvást, de ugyanúgy este 11-ig fönt van. Az esti rituálé megvan: vacsi, fürdés, olvasás, villany lekapcs. De aztán beindul a pisilni kell-kakilni kell, szomjas vagyok, fáj ez-fáj az, bármi, csak ki lehessen jönni a szobából. (másik szobában is próbáltam altatni, tök mindegy, azt várná el, nogy ott kuksoljak mellette a szobában) Ezt is próbáltam, de akkor az altatási idő, az hogy csöndben próbálom tartani 1-1,5 órán keresztül és legfeljebb csak idegesebb leszek attól, hogy megy az idő, ezer dolgom van, a gyerek meg nem alszik.

Van egy kistestvére is, ő meg "szerencsémre" korán kelő, szóval elég keveset alszom, és már nagyon kivagyok!! Létezik erre a helyzetre bármi megoldás?? Mit rontok el?


2016. jan. 4. 22:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló: Ha odabújok abbol testverharc van. Vagy elalszom.

Biztos én vagyok bena, de képtelen vagyok lazítani, amikor szerintem nagyon sokat foglalkozom veluk. Es tudom ha este nem fejezem be a dolgaim, másnap dupla munka var. Tulajdonkeppen ugy érzem h egesz nap valaki kedvére teszek v kiszolgalok valakit, csak epp sajat magamra nem jut semmi időm.

2016. jan. 4. 23:08
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Pech, "kifogtál" egy kevés alvásigényű gyereket. Ismerek néhány ilyet, nekik annyi elég.
2016. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos segiteni nem,tudok, csak jelzem, nem vagy egyedül....az én fiam 5 éves és pont ugyanez. Semmi, de tényleg semmi nem jött be még nekünk sem, pedig próbáltuk még: nem alazik napközben, levendulacseppek, korábban kezdődik az esti rutin, pszichológus, Sedatif pc. Hirtelen ennyimjutott eszembe. De már csecsemőkoramóta rossz alvó. Anhuga szépen alszik,ahogy kell. Ha rájössz a megoldásra, áruld el :)
2016. jan. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
32%

Bár a kislányom nem rossz alvó, inkább átlagos, azért leírom. Este negyed 9kor legkésőbb megy a szobájába. Ha mesét ott olvasunk, akkor hamarabb (van, hogy a nappaliba már elolvassuk, néha kimarad). Mielőtt lefekszik, pisi, ivás, amit szeretne (innivaló amúgy van a szobájába). Felkapcsoljuk a kislámpáját. Ha nem álmos, akkor még nézegethet mesekönyvet az ágyába, vagy a mesélő pónin hallgathat 2-3 mesét. Ez eltart max 3/4 9ig. Onnantól fekvés van. Lámpa világít. Így elalszik. Vannak szabályok: játszani már nem szabad, ágyban fekve nézegethet csak. Kiabálni csak akkor, ha "ég a ház". A pisilni/kakilni/enni/inni nem ez a kategória. Ki nem jöhet a szobájából, szintén csak baj esetén.

Volt már, hogy nagyon nem volt álmos, akkor tovább szöszmötölt, de elaludt a vègén.

Ja, kifelejtettem, hogy mi a lámpa felkapcsolásakor kijövünk.

Ő kiskorától így lett szoktatva, néha bepróbálkozik a pisilni/enni/inni kell dologgal, de nem megyünk bele a játèkba.

2016. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Van ilyen, nekem 2 évesen beérte ennyi alvással a második fiam.

A mi trükkünk a közös fürdés, egy kádban egyszerre, néha ,ha nagyon megcsúsztunk, egy joghurtot, tejbegrízt a kádban ehettek meg. A férjem egy általa barkácsolt lécrácsot tett keresztbe a kádon (unokatesómék egy nagy rajztáblát használtak), az lett az asztaluk.

Egy szobában altattunk, ovisként egy nagy dupla ágyuk volt, közéjük fekhetett a mesélő. Pisilni egyszer lehetett kimenni, aki másodszor vágyott, az megkapta a bilit. Inni se mászkáltunk, egy pici műanyagpohárban mindig bevittünk egy kis vizet estére. Jó magasra tettük, max kétszer-háromszor kértek így belőle.

De ott maradni ott kell. Ez a félelmek ideje. A nyugisabb fiunknak elég volt az éjszakai kis fény, de a rosszul alvót tényleg el kellett altatni.

Ja még valami, apás dolog a nagy hancúrozás, de szörnyen felpörgeti a gyerekeket,képtelenek lehiggadni,alvósra nyugodni utána.

Nálunk úgy ment, hogy apa fürdetett, addig vasaltam, utána apa maradt "fürdeni" gyorsan elmosogatott, tényleg letusolt, és pizsiben folytatta a mesét, amíg én is "megfürödtem"

Nagyon húzós volt, de teljesen meg kellett koreografálni, különben lehetetlen a végére érni.Így 8-9 közt elaludtak, és, igen ötkor már fent volt, de legalább nem kellett ébresztgetni.(csak a tesóját)

2016. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Rendben van, hogy kicsi az alvásigénye, de ha a kicsi úgyis korán kell, a nagy is el kellene aludjon korábban aztán keljen ő is hajnalban, tök mindegy, ha a kicsi úgyis fönt van.


És nem kuksolnék mellette másfél órát, hogy aztán éjjel vaslhassak, az is tuti. Amennyivel a kicsi korábban kel a nagynál (mondjuk hét végén), annyival hamarabb a nagynak aludnia kell. Előtte fél órával legyen vége a meseolvasásnak, akkor még pisilhet egyet, aztán puszi, ölelés, pápá. Vizes kulacs legyen az ágy mellett, ha akar, ihat, de kimászkálás nincsen.

2016. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Levendulacseppet meg a pszichológust még nem próbáltam, de nem gondolnám hogy az utóbbi szükséges lehet mivel az élet többi területén nincs vele semmi gond.

Utolsó. A kicsi felkelti a nagyot, tehát csak aludna a nagy tovább, ha tehetné. De ettől függetlenül este nem alszik el előbb.

2016. jan. 9. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!