Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kislány anyukája...

3 éves kislány anyukája vagyok. Kicsilányom szinte mindenért akaratosan hisztizik. Hogyan viselkedjek vele hogy jó legyen? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Ha türelmes vagyok,vele ha szigorú semmi nem változik.Úgy érzem hogy már nem szeret a saját kislányom.Most fog menni az oviba.Lehet hogy neki is elege van már az itthonlétből?Ha kimozdulunk valahova akkor könnyebb vele.Ezek a problémák akkor vannak csak amikor ketten vagyunk.jobban hallgat az apjára mint rám(ez nem féltékenység)csak az én szavam nem ér nála semmit.Hol ronthattam el?
2008. szept. 18. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az ovi jót fog tenni neki, rájön, hogy nem körülötte forog a világ, nem csak az ő akarata számít. Szerintem te se tulajdoníts nagy jelentőséget a hisztinek. Ez a dackorszak, ilyenkor jön rá, hogy ő egy önálló kis személyiség, aki bizony tud ellentmondani. Nem jelenti azt, hogy nem szeret már, hiszen te vagy az anyukája, akire mindig számíthat. Csak egyszerűen érzi, hogy nálad meddig mehet el. Ha hisztizik, ne is figyelj rá. Persze ne hagyd, hogy kárt tegyen magában, akkor inkább fogd le, de akkor se figyelj rá oda ilyenkor, szóval ne akkor akard nevelni, mert a hiszti egy beszűkült tudatállapot, ilyenkor nem lehet rá ész érvekkel hatni. Ha lehiggadt, beszéld meg vele, hogy egy okos nagylány ilyet nem csinál. Esetleg tűzz ki valami jutalmat, hogy ha nem viselkedik így x napig, akkor elmentek az állatkertbe vagy valami ilyesmi.
2008. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Én mindhárom gyerekemnél úgy kezeltem,kezelem a hisztit,hogy beteszem a szobájába a gyereket,ott kitombolja magát,és utána megbeszéljük,hogy nem szabad így viselkedni.A hiszti ideje nagyon lerövidül,ha nem tulajdonítasz neki jelentőséget.Nálunk ezek már csak pár pillanatig,esetleg pár percig tartanak.A kislányom,Ő is 3éves lesz decemberbe,önként megy be a szobájába,és pillanatokon belül jön is ki,hogy "befejeztem a hisztit,most már jó leszek":)))Nagyon édes ilyenkor,meg tudnám zabálni.Ilyen szerintem se forduljon meg a fejedben,hogy nem szeret,mert ez butaság,hogyne szeretne.

Az apjának talán azért fogad jobban szót,mert következetesebb vele,tudja,hogy vele nem szórakozhat,amit mond úgy van.Te talán engedékenyebb vagy vele nem?

A gyerekek ezt kihasználják.

Nem rontottál el semmit,egyébként is a hiszti erre a korra nagyon jellemző.Türelem,következetesség,szép szó,szeretet.A hisztinek meg nem kell jelentőséget tulajdonítani.Ez az elkülönítéses módszer azért jó,mert a gyerek akkor hisztizik,ha van kinek.Ha nincs közönség,vagy esetleg anyuka akit bosszanthat vele,akkor nincs értelme hisztizni.A nagyon hisztis gyereket már nehéz leszoktatni,de nem lehetetlen.Kitartás,és ne ess kétségbe.

Biztosan nagyon jó anyuka vagy.Az ovi majd változtat kicsit,nem lesznek unalmasak a napjai.


Minden jót,üdv

2008. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
sehol-a dackorszak kellős közepén vagytok-ő feszegeti a határait-de az is lehet,h -bocsi-nem vagy már elég neki,ill más társaság-főleg a gyerek-hiányzik neki.az ovi jót fog tenni,a pedagógusok pedig mindent meg tesznek azért,h minden gyerkőc egyforma bánásmódot kapjon-igy rájön,h most már nem csak körülötte forog a világ.olvass néhány cikket a dackorszakról-és jelölj ki határokat-ha mindig ellenállásba ütközik,frusztrált is lesz-adj választási lehetőséget.kerüld el a konfliktushelyzeteket.te ismered őt a legjobban.pl,ha közértben tudod,h mindig hiszti van-mielőtt bemész-beszéld meg,h választhat vmit,de csak egyet.olvasd el a suttogót-ez is sok hasznos tanáccsal szolgál
2008. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Hmm. Gondolom mióta világ a világ, hisztivel MINDENT elért nálad.


Van hasonló gyerek a családban, aki megőrül, ha az anyja hazaér, de ha én ott vagyok, nem mer hisztizni, mert igencsak csúnyán nézek, plusz szépen elmagyarárom neki (NEM durván), hogy ez nem helyes. Ja, és ennek ellenére tisztel, alig várja, hogy elmenjek hozzájuk.

2008. okt. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Szija én szerintem ez a neveltetésednek a hibája... remélhetőleg kinövi majd.. és hogylehet iet gondolni hogy nemszeret? egy gyerek akarva akaratlanul is szeret hiddel... ez biológia... másfelől meg nemkell bezárni szobába meg stb...(ez nem neked ment) ha már megcsináltad foglalkozz velük rendesen mien dolog ez... (ezse)nah visszatérve mindenképpen beszélgess vele és mond el neki h mivan... ha kell soxor és add a tuttára hogy hiába sir igy semmit nemfog elérni... legyél türelmes... sok siker puszi szija( mellesleg az apjára azért halgat jobban mert fél... vagy stb stb..)
2008. dec. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem ismerem a helyzeteteket, de nem lehet, hogy túl sok mindent megengedtél neki? Kiskoromban én is nagyon akaratos voltam. Egyszer elkezdtem hisztizni egy benzinkútnál, hogy nekem szőlő kell, anya mondta, hogy 10 perc múlva mamánál leszünk ahol van sok szőlő, de nekem akkor azonnal kellett a benzinkúttól. Már majdnem elájultam, annyira hisztiztem, anya meg fogott és a csap alá tartott. Attól kezdve moderáltam magam. Lehet, hogy ez egy kicsit drasztikusnak tűnik, de bejön. Emlékszem, amikor kiskoromban orvoshoz mentünk, akkor is hisztiztem, ordítottam, sírtam és persze mindig hánytam. Ezt az orvos megelégelte és ő is arcon öntött egy pohár hideg vízzel. Anya elmondása szerint utána nem csináltam ilyeneket....
2009. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!