Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért félnek egyes szülők a...

Miért félnek egyes szülők a saját gyereküktől?

Figyelt kérdés

Többször olvastam már, és unokatestvéremen keresztül tapasztaltam is ezt.

A szülők egyszerűen félnek, hogy a gyerek megint nekiáll hisztizni, ezért inkább megvesznek neki mindent, amit szeretne, megengednek neki mindent, mert félnek a szülők, hogy ha rászólnak, akkor a gyerek agresszív meg indulatos lesz, és majd egész nap üvölteni fog.


Unokatestvéreim szintén ilyenek, az egyik 4 a másik 6 éves. Akármit megtehetnek, semmilyen büntetést nem kapnak érte, az anyjuk meg el is mondta, hogy fél, hogy nem tudnák a szidalmazás, büntetés utáni helyzetet kezelni, ezért inkább rájuk sem szól.


De ugyanígy olvasok itt is ilyeneket. 16 éves a szülők házába hozza a barátnőjét jó hangos szexre, de a szülők nem mernek szólni neki. Vagy ha valamelyik tizenéves erőszakoskodik, meg követelőzik, a szülő fejet hajt előtte, és az lesz, amit ő akar.


Tudom, hogy vannak olyanok is, akik lusták a nevelésre, de miért fél egy szülő a saját házában a saját gyerekétől? Ha egy 5 éves büntibe kerül, mert mondjuk direkt eltört egy vázát, akkor mégis miért fél az anyuka/apuka? Mégis mi olyat tudna egy 5 éves csinálni, ami ennyire megfélemlíti a szülőket?


Nem vagyok gyerekellenes, de unokatesóméknál is csak a fejemet fogom, hogy mi mindent megtesznek minden következmény nélkül.

Mi lesz az ilyenekkel, ha iskolába kerülnek, vagy felnőnek?



2016. jún. 3. 12:24
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Az összes elkényeztetett gyereket nevelő szülőt fel tudnám rúgni, mikor panaszkodik, hogy jajj akkisgyerek így úgy...de nem szól raq, mert...

Hagyni kell hisztizni, majd megunja.

Unokatesómra is mindent ráhagytak, minden meg volt engedve, minden mindig úgy volt ahogy akarta. 11Évesen az iskolában 4est kapott 5ös helyett valamiből. Nem volt ezzel megelégedve, szólt az anyuja a tanárnak, hogy a gyereknek ez nem tetszik, hogy 4es, nem e irhatja meg újra. A tanár nemet mondott. Unokatesóm otthon erre hiszirohamot kapott, nem tudta kezelni, hogy egyszer nemet kapott. A körmeivel összecsikargatta a saját arcát, karjait, lábait. Azóta pszichológushoz jár. Szóval csak így tovaqbb, ne szóljatok a gyerekre...

2016. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!