Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet ezt túl élni?

Hogyan lehet ezt túl élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Teljesen elkeseredett vagyok.

A kislànyom 3 èves.

Autista gyanús.

Eddig teljesen szèpen fejlődött egyedül a beszèd hiànya utalt talàn autizmusra.

Voltunk neurológiàn ,ès a pedagógiai szakszolgàlatnàl is.

Semmi dührohama semmi nem volt.

Azt mondtàk idegrendszeri èretlensèg ès kezdjünk el tsmt tornàzni.

Felkerestünk egy magàn terapeutàt aki logopèdus is ,ő foglalkozik vele 2 hónapja.

Egyèni teràpia ,otthon csinàljuk.

Az elejèn regresszió lèpett fel ès dührohamai lettek illetve elèg soka autisztikus tünete lett.

Viszont ètkezèse javult a tornàtol ès elkezdett pàr szót mondani.

Viszont kegyetlen napjaink voltak .

Napi 4x 2-3 óra visítàs.

Aztàn 2-3 hèt alatt elmúlt ès nyugisabb lett de az autisztikus tünetek megmaradtak.

Most pàr napja kaptuk meg a 2-ik torna feladatsort.

Újra katasztrófa lett ,visítàs egèsz nap,mindenèrt.

Durva autisztikus tünetei lettek a tornàtol.

Pl:ne nyúljunk hozzà,kilèp a küszöbön majd vissza kilèp vissza ès így tovàbb,kezünket odatolja tàrgyakhoz.

Soha nem csinàlt ilyeneket :-(

Befogja a fülèt bizonyos hangokra,nem viseli el ha a keze nyàlas zsíros vagy bàrmi..,csak hosszú pulcsi hosszú nadràg zokniba akar lenni hiába van 40fok akkor is.

Ez mind mind 2-hónap alatt jelentkezett,eddig ilyenek sosem voltak.

Kètsègbe estem.

Nem akar sehovà menni csak itthon lenni,holott eddig szeretett csavarogni.

El akartam vinni kivizsgàlàsra az autizmus alapítvànyhoz de a terapeutànk azt javasolta vàrjunk egy fèl èvet mert lehet hogy ez csak azèrt van mert ugye lett ez a regresszió ès hogy az idegrendszeri èretlensèg miatt van.

Nemtudom mit tegyek,mert egyèpkènt okos èrtelmes kislàny.

Formabedobózik,embert rajzol stb...

Remek memóriàja van.

Öcsèm súlyosan autista de ő èrtelmileg is sèrült,de ő ilyeneket sosem csinàlt,nem volt ilyen ideges...

Èn nemtudom meddig bírom ezt idegekkel.

Minden egyes nap reggel 8-tól este 10-ig ordít visít.

Teljesen kèsz vagyok màr :-( :-( :-(



2016. jún. 23. 11:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Vigyétek el a kivizsgálásra! Nem lehet hogy a tornával kapcsolatosan stressz éri/érte? Kitartást! :(
2016. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Én is kivizsgálást javaslok. Ha kaptok diagnózist, tudod legalább, hogy merre indulj, hol keress további segítséget, és speciális nevelési tanácsokat, amelyek elsősorban a kislány mindennapjait könnyítik meg, de ezáltal az egész családét, ami szintén fontos.
2016. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus legerősebb tünetei 3-4 éves kor között jönneki. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés a tornával. Vidd kivizsgálásra.
2016. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Az autizmus mar 2 eves kortol kimutathato. Ha most 3 eves, akkor nagy valoszinuseggel nem autista, hanem csak kesei beszedfejlodese van, vagy valami masban eretlen meg egyszeruen. Mindenkeppen vigyetek el egy ilyen autista kivizsgalo kozpontba. Ismerosom kisfiaval hasonlo eset volt. A haziorvos csak rabokott, h autista, de aztan elvittek kivizsgalasra, ahol 1 oran keresztul viszgaltak es megallapitottak, h semmi baja, csak kesei beszedfejlodese van. Lehet, frusztralja a logopedus, vagy maga a foglalkozas nem megfelelo neki.
2016. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Elvileg a gyerekkel összhangban kell tsmt zni szoval tilos erőszakkal.

Szerintem fokozatosan kellett volna.pl ha egyik feladat 10 billegés egy gimnasztikai labdán, akkor első nap elég lett volna csak kiprobálni.


A gyermekeket mindig a pozitiv élmények motiválják es fejlesztik!!görcsös rákényszeritéssel komolyan mondom, még én is dührohamot kapnék.

A gyerekből a kényszerrel csak ellenállást lehet kiváltani.nézd meg mi zajlik egy ringatos mondokás foglalkozáson! A tsmt szerepe is a motiválás pozitiv élmények által ezen felül ritmusérzés kialakitás, tematika stb.

2016. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%
A dühkitörések jelen esetben nem autisztikus tünetek hanem teljesen normálisak!
2016. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%

És kérdésre, nem tulélni kell, hanem szeretettel játszani, tartani a sorrendet, gyerekhez alkalmazkodva a feladatokban.egy idő mulva a gyermek már ugy is fejből tudja melyik után mi fog jönni.

El nem tudom képzelni hogy lehet pl zokogo gyereket hintáztatni vagy plédbe csavarni közben énekelni.

Ez nem normális nem igy kell!

2016. jún. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Az autizmus tünetei igen széles spektrumon mozoghatnak.

3 évesen ritkán adnak autista diagnózist, mert csak késöbb lehet pontosabb diagnózist felállítani.

Autizmusra nem 1 órán keresztül vizsgálják, hanem akár egy hétig is. Bizottsag mondja ki a vegső szót.

Maganúton nem artana egy gyerekpszichológus véleménye.

Sajnos pont azért nehéz a fejlesztés, mert magát a diagnózist is nehéz ennyi idősen felállítani, és hatalmas szórást mutat az érintettek viselkedése is.

Kitartás!

2016. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan gyereket aki hasonlóan kezdte, és mára teljesen normális lett, szóval kivizsgálás előtt nem kell elkeseredni!
2016. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

FB-n is olvastam a kérdésedet, és úgy döntöttem, inkább itt írok, mert nem szeretnék a TSMT-s szakemberekkel vitát. Logopédus vagyok, és sajnálom, hogy nagyon sokan csak a TSMT-t tartják egyedül üdvözítő módszernek az idegrendszeri éretlenségre. Igenis, vannak gyerekek, akiknél többet árt, mint használ. (Persze szuper a legtöbb gyereknek, elismerem, de vannak kivételek!)

Először is én azt javasolnám, hogy vidd el egy jó fejlődésneurológushoz, és igen, autizmus irányában is vidd kivizsgálni, mert ha mégis az, akkor számít a fél év késlekedés is a korai fejlesztésben.

Másrészt, ha ennyire zavarják most bizonyos ingerek (ami lehet független az autizmustól is), akkor a szenzoros ingerek feldolgozásával lehet problémája, és akkor neki sokkal jobb lenne, egy "szabadabb" DSZIT (Ayres) terápia.

(Nekem a szívem szakad meg, amikor anyukák arról számolnak be, hogy a TSMT csak kényszerrel megy: a gyerek visít, a szülő szenved.)

2016. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!