Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet ezt túl élni?

Hogyan lehet ezt túl élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Teljesen elkeseredett vagyok.

A kislànyom 3 èves.

Autista gyanús.

Eddig teljesen szèpen fejlődött egyedül a beszèd hiànya utalt talàn autizmusra.

Voltunk neurológiàn ,ès a pedagógiai szakszolgàlatnàl is.

Semmi dührohama semmi nem volt.

Azt mondtàk idegrendszeri èretlensèg ès kezdjünk el tsmt tornàzni.

Felkerestünk egy magàn terapeutàt aki logopèdus is ,ő foglalkozik vele 2 hónapja.

Egyèni teràpia ,otthon csinàljuk.

Az elejèn regresszió lèpett fel ès dührohamai lettek illetve elèg soka autisztikus tünete lett.

Viszont ètkezèse javult a tornàtol ès elkezdett pàr szót mondani.

Viszont kegyetlen napjaink voltak .

Napi 4x 2-3 óra visítàs.

Aztàn 2-3 hèt alatt elmúlt ès nyugisabb lett de az autisztikus tünetek megmaradtak.

Most pàr napja kaptuk meg a 2-ik torna feladatsort.

Újra katasztrófa lett ,visítàs egèsz nap,mindenèrt.

Durva autisztikus tünetei lettek a tornàtol.

Pl:ne nyúljunk hozzà,kilèp a küszöbön majd vissza kilèp vissza ès így tovàbb,kezünket odatolja tàrgyakhoz.

Soha nem csinàlt ilyeneket :-(

Befogja a fülèt bizonyos hangokra,nem viseli el ha a keze nyàlas zsíros vagy bàrmi..,csak hosszú pulcsi hosszú nadràg zokniba akar lenni hiába van 40fok akkor is.

Ez mind mind 2-hónap alatt jelentkezett,eddig ilyenek sosem voltak.

Kètsègbe estem.

Nem akar sehovà menni csak itthon lenni,holott eddig szeretett csavarogni.

El akartam vinni kivizsgàlàsra az autizmus alapítvànyhoz de a terapeutànk azt javasolta vàrjunk egy fèl èvet mert lehet hogy ez csak azèrt van mert ugye lett ez a regresszió ès hogy az idegrendszeri èretlensèg miatt van.

Nemtudom mit tegyek,mert egyèpkènt okos èrtelmes kislàny.

Formabedobózik,embert rajzol stb...

Remek memóriàja van.

Öcsèm súlyosan autista de ő èrtelmileg is sèrült,de ő ilyeneket sosem csinàlt,nem volt ilyen ideges...

Èn nemtudom meddig bírom ezt idegekkel.

Minden egyes nap reggel 8-tól este 10-ig ordít visít.

Teljesen kèsz vagyok màr :-( :-( :-(



2016. jún. 23. 11:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a TSMT tornától lettek autisztikus tünetei.

Inkább az öntörvényűség miatt. Az én kisfiam 2 éves kapott auti diagnózist, és a korai fejlesztőben kb. 2 hónapon keresztül üvöltött a TSMT torna miatt, ami 2 emberes volt annyira nem akarta csinálni. Utána megszerette, és már önállóan is szívesen csinálta.

Mindenképpen vidd el kivizsgálásra! Az nem 1 órás, hanem 2 hetes procedúra, ADIR-ADOS kérdőívekkel.

A visítás és a dührohamok a jéghegy csúcsa, arra kellene rájönnöd mi az ami kiváltja, és az okot megszüntetni.

Megértelek, hogy teljesen "készen vagy"! :-(

Esetleg priviben (telefonon), bővebben tudunk beszélni, és tudnék pár ötletet adni.

2016. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Fèrreèrtetek.

Nem a tornàt nem csinàlja ès nem szereti,ő szereti ès csinàlja.

Csak amióta elkezdtük azóta kifordult önmagàból

2016. jún. 25. 08:09
 13/18 anonim ***** válasza:

A terapeutának igaza van. Te vagy, aki kérdezett a korábbi feladatsornál is? Ugyanaz van most is, csak most nehezebb a feladatsor.

Egyébként meg attól, hogy a gyerek autisztikus, még nem kell mindent megengedni. Pl. nem engedném akkor se a hosszú ujjút, ha visít. Amúgy is visít, majd abbahagyja. DE! Vidd el vizsgálatra, a tornázás és a vizsgálat nem zárja ki egymást.

2016. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Vidd el kivizsgálásra. Lehet nek nem jó ez a torna és teljesen más irányba kellene mennetek.

Nem történt változás a családban?

Pl pároddaljól kijöttök? Nálunk akkor szokott nagy balhé lenn ha van valami feszültség.

Ovba jár már? Vagy szeptemberben fog kezdeni? Mert lehet speciális ovi kell majd neki. Szerintem van a lányodban egy jókora dac is az én fiam is nagyon dacol. Ő augusztusban lesz 3 éves. Már elkeztük a kivizsgálásokat volt hallásvizsgálaton is. Mi most a logópédiára várunk. Érdemes elkezdeni most bejelentkezni kivizsgálásokra mert nagyon hosszúba várólista. Akkor nem lenne jukas időtök és ha javulna a kislány miresorra kerültök le is lehet mondani azt az időpontot. Én nem várnék hanem cselekednék ha úgy érzem hogy gáz van. Nem hallgatnék mára csak az anyai megérzésemre.

2016. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok azért beszéld meg vele ha hosszú újúbanmég melegebb lesz. Öltözzetek össze stb.
2016. jún. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem általánosan az jött le a környezetemben, aki szintén TSMT-re jár, (vagy akármilyen hasonló idegrendszer-stimuláló fejlesztésre), hogy az első pár hónapban felerősödnek a tünetek, és utána kezd hatni a torna. Ettől még az is lehet, hogy valóban a kislányod számára az Yvres terápia lehet hasznosabb lenne. Az én kisfiam 3,5 éves korában kezdtünk TMST-re járni durva idegrendszeri éretlenség miatt (egyensúlyzavar, figyelemzavar, viselkedészavar, durva nagymozgásos hiányosságok, megmaradt csecsemőreflexek), aki mára 6,5 éves okos, ügyes , kortársait abszolút behozó, szeptemberben iskolás nagyfiú lesz. :) De ehhez kellett ez a 3 év kőkemény meló, amiben voltak bizony hullámvölgyek. Kitartás, és megfelelő terápia- ez a kulcs, és hidd el, nagyon sokat fog javulni a helyzet! Minden jót kívánok!
2016. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hgy vgytok Kérdező?
2016. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Szia.

Most nem akarom elszólni magam de làtvànyosan sokat vàltozott!

Elkezdett szerepjàtèkozni,többet magyaràz :-)

Szoval mostanàban nagyon aranyos együttműködő lett.

Olyan dolgokat csinàl mint mèg soha :-)

Örül a gyerekeknek,jàtszik velük :-)

Szoval egyenlőre boldog vagyok.

Tudom ez nem minden lesznek hullàmvölgyek ,de kitartok a vègsőkig ;-)

2016. júl. 7. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!