Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen suliba irassam majd?...

Milyen suliba irassam majd? Speciális vagy normál? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés
Kisfiam augusztusban lesz 6 éves.Csak jövőre megy suliba.Epilepsziàs,hypoton,gyenge egyensúlyérzék....Neurológus kérésére elvittük szakértőire ot felmérték.Én felhàborítónak tartom hofy az akkor 5 éves hiperfélénk gyerekemet 2 szer egy óràra szünet nélkül két kül vadidegen szakember kérdezget.Úgy hogy a szülő ha lehet maradjon kint.Ezutàn közölték hogy 71 az Iq -ja.Magànúton jàrunk gyógypedagógushoz aki azóta is csak nevet a diagnózison.Felkészített rà hogy lassú a gyerek munkatempója a rajzolàssal hadilàbon àll még.De minden korànak megfelelő feladatot megold.100 ig szàmol,ismeri a kresztàblàkat,a szàmokat felismeri(a kétjegyűeket is)vàlasztékosan hiba nélkül beszél.Viszont nem tudom mi lesz vele nagy létszàmú nirmàl osztàlyban nagyon visszahúzódó nem bírja a tömeget.Nem szólal meg amig be nem melegszik.Röviden ennyi.Férjem specuàlus suliba iratnà én normàlba.Nyilvàn vàltozhat egy év alatt sokat.
2016. jún. 27. 03:22
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
én úgy tudom hogy a 71 iq nem középsúlyos...Ha annyi egyáltalán az iq-ja.Óvonők,gyógypedagógus plusz én azt gondoljuk hogy ennél jóval több.Másrészt nem SNI- s csak BTN .Ezért gondolom hogy van választásunk.Csak jól szeretnék dönteni.Speciális iskolában van mindenféle magatartászavaros stb gyerek.Egy normál iskolában gyengébb tanuló lesz speciálisban meg osztályelső.
2016. jún. 27. 18:39
 12/23 A kérdező kommentje:
Nekem jobban tetszene ha többségi iskolába járna,örök bélyeg lenne a speciális iskola.Nem figyeltettek arra amit leírtam .Szerintetek ilyen egy alacsony iq gyerek?
2016. jún. 27. 18:41
 13/23 anonim ***** válasza:

Látatlanban persze hogy nem tippelünk IQ-t. De az iskolai teljesítmény nem csak IQ-n múlik, én elsősorban azzal kapcsolatban írtam a javaslatomat, amit Te problémának érzel, azaz hogy lassú a munkatempója, nem szólal meg, nem bírja a tömeget.

Ne haragudj, hogy a válasz helyett vitába bonyolódtam. Szóval az a javaslatom, hogy kezdj keresgélni, és hogy olyan sulik közül válassz, amelyikeknek jó hírük van a környéketeken ilyen szempontból. Egyébként a szakértői bizottság is elvileg tudhat javasolni ilyen iskolákat (alacsony létszám, integráló sulik, stb.). De szülői fórumokon is ráakadhatsz, ezért javasoltam esetleg az autista fórumokat. Ha autistákkal is boldogulniuk kell a tanító néniknek, akkor gyakorlottak lesznek ilyen "kisebb" ügyekben, mint a félénkség, lassabb tempó, stb.

2016. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%
Hát ne haragudj,de a 71-es iq kevés... Egy átlagos embernek azért akad 110...
2016. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
igen kevés ha annyi .....
2016. jún. 27. 20:58
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagos IQ 100. 70 alatt a tanulásban akadályozott gyerekről beszélünk, mindenképpen indokolt a speciális iskola, vagy legalább a spec. tantterv alapján tanulás akár többségi iskolába integráltan is.

A kilátások szempontjából nagyon nem mindegy, hogy jött össze az eredmény. Pl. vannak tesztek, ahol időre kell dolgozni. A gyerek jól megoldja a feladatot, és nulla pontot kap, mert 30 mp helyett 60 mp-ig dolgozott vele. Azért ez sokkal jobb perspektíva, mint ha 15 mp alatt rossz megoldást ad, és nem is gyanakszik, hogy valami nincs rendben, a kirakósban az ember feje a hasából nő ki... Vagy magas pontszámot szerez a mechanikus emlékezetet mérő próbákban, de nagyon gyenge a logikus gondolkodása, beszédértése. Esetleg annyira szorong a gyerek, csak azt mondja, amiben teljesen biztos, tehát sok jó választ tudna, de nem meri mondani...

Jövőre újra vizsgálják a gyermeket. Ragaszkodjatok hozzá, hogy részletes teszttel egy új IQ-t vegyenek fel. Ez alapján döntsetek a szakértőkkel együtt a beiskolázásról Ha a gyerek igényli, bent maradhattok a vizsgálaton (legalább egy szülő). Úgy kell leülni, hogy a gyerek ne lásson, hanem a vizsgálót figyelje. És persze semmiképpen nem szabad beleszólni a vizsgálatba, mert akkor joggal és okkal kérnek meg, hogy fáradjatok ki.

2016. jún. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!Sajnos nem is volt lehetőség beleszólni mert egy percre sem engedtek be.Szerintem nem normàlis dolog 5 éves gyereket 2 óràn àt tesztelni.Ezt nem értette sok vàlaszoló megg.Hogy rànyomtàk az alacsony iq-t holott egy 5 éves gyerek max fél óràt tud figyelni intenzíven.Persze hogy nagyon gyenge lett az eredmény.Köv tanévben megyünk újra.Mindenki aki a gyerekkel foglalkozik azt mondha nincs semmi gond.Nyilvàn nem lesz osztàlyelső de simàn mehetne normàl suliba A lassúsàg pedig ilyan gyógyszert szed az epilepsziàra ami elégé tompítja a felfogàst.
2016. jún. 28. 10:42
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy praktikus tanács: őszől figyeld a környékbeli iskolák weboldalát, vagy érdeklődj telefonon, melyikben mikor van nyílt nap, ezen kívül kérj fogadóórát az alsós igazgatóhelyettestől. Amennyiben engedik a kisfiút normál iskolába, akkor ott fogsz kis osztálylétszámot találni, ahol kevés gyerek van a körzetben. De a nevelési tanácsadó szekemberei egész biztos megosztják veled a véleményüket, hogyha normál suliba mehet a gyerek, hogy meily lenne neki a legjobb.


Ha 71-es lenne az IQ-ja, szerintem az nagyon meglátszana a mindennapi viselkedésén is, nem hiszem, hogy kimerülne abban, hogy lassú vagy visszahúzódó. Ott komoly és szembeszükő értelmi problémák lennének.


Nevtanba ezek szerint nem is jártok? Oviban nem kap fejlesztést csak maszek alapon?


Egyetértek, ez az életidegen helyzet, amiben a felmérés zaljik, nem adhat okot messzemenő következtetésekre.

2016. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Az oviban csak gyógytornàt kap.Papiron leírjàk hogy megtörtént a heti 2 fejlesztés de nem történik meg.Ezért viszem maszekon.Semmilyen viselkedési problémàja nincs.
2016. jún. 28. 15:38
 20/23 anonim ***** válasza:

A 71-es IQ határértékű, vagyis majdnem az értelmi fogyatékos kategóriába esik, de még éppen a határon innen van. A szakértőiben dolgozók védelmében viszont megkérdezném, hogy akkor mi a megoldás ilyen esetben? Lehet, hogy a szakember is látja, hogy a gyerek nehezen nyit, ő is érzi, hogy többre lenne képes, de ettől még azt a számot kell leírnia, amit a teszt alapján kapott, mert ez a konkrét eredmény. Azt is megértem, hogy szülőként nehezen elfogadható, hogy idegenek vizsgálják a gyereket, de hogyan lehetne ezt másképpen megoldani? Azt tapasztalatból tudom, hogy a gyerekek nagyobb része teljesen máshogyan viselkedik, ha a szülő is jelen van.

Ami a valódi kérdést illeti, arról sajnos nem te döntesz, hogy speciális iskolába megy-e. Az IQ az ő korában még általában nőni szokott, szóval a következő vizsgálat valószínűleg jobb eredményt hoz, így semmiképpen sem kerülhet majd speciálisba, legfeljebb akkor, ha már megpróbálta a normált, és az nem ment. Érdemes utánajárni, hogy van-e a környéken olyan iskola, ahol kisebb létszámú osztályokat indítanak. Sajnos azt tudom mondani, hogy a gyerek sikerét előre nem lehet megjósolni, minden attól függ, hogy milyen tanító nénit, és milyen osztályközösséget fog ki, illetve, hogy milyen az ő személyisége, ezt pedig te csak részben befolyásolhatod.

2016. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!