Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak vele? Teljesen...

Mit csináljak vele? Teljesen kikészíti a családot.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lègyszi segítsetek mert úgy èrzem komoly problèmák vannak a 8 èves lányommal. Már kiskora óta elèg akaratos, hisztis de mostanában nagyon megváltozott. Mindenkit szekál, állandóan ugrál nem tud nyugodtan 10 percig csendben játszani, a fèl èves hugát is folyton szekírozza, ordibál a kicsi mellett aki elkezd sírni mert fèl tőle, nem hagyja aludni enni stb. a nap nagy rèsze üvöltözèsből áll (az ő rèszèről) nemtud csendben beszèlgetni nyugisan, nem. ő ordit sikítozik csúnyán beszèl ès van mikor rámcsap, mindig szekál valakit. A semmi nem változott nagyon a születèse óta, nem költöztünk, nincs veszekedès ès a mai napig együtt vagyunk az apjával, igy nemtudom mi lehet a problèma :( iskolába is volt rá panasz hogy szekálja az osztálytársait ès a bizonyítványa is nagyrèszt 3as lett. Kiszolgáltatja magát, egyedül kèptelen fürdeni, ott kell állnom ès tartani neki a zuhanyrózsát, italt nem kèpes magának egyedül önteni meg ágyba kell vinni a kaját neki. Mert ha nem csinálom meg, üvöltözik ès addig szekíroz amig meg nem kapja. Ha nem vagyok ott akkor turkál a táskmba pl, rendetlensèget csinál, múltkor az ágyamba volt döntve a kaja, nem egyszer volt már igy. Az apja se bir vele. Hiába szólok a gyereknek szèpen, csúnyán, rácsapok akkor kinevet. semmi nem hat rá. Akkor normális viszonylag ha zsebpènzt kap! Nagyon elegem van. Mit tudnèk csinálni? Múltkor már a barátnőm is ideges volt miatta, szemèbe mondta hogy dagadt k**va!! Ès az ő gyerekèt is szekirozta :( nagyon el vagyok keseredve, szeretem imádom őt ki is mutatom neki de semmi nem használ. Mit csináljak vele? Lègyszi segitsetek!!

#gyerek #lány #8 èves
2016. jún. 29. 15:54
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
8%

Abból, ahogy írsz róla, sok mindent meg lehet állapítani, csak azt nem, hogy szeretnéd azt a kislányt. "Szeretem imádom őt ki is mutatom neki" Hogyan? Úgy, hogy a háta mögött idegeneknek beszéled ki...


"Hiába szólok a gyereknek szèpen, csúnyán, rácsapok ..." Hát ha csúnyán szólsz hozzá csodálkozol, ha ő is ezt teszi mással? Ha meg vered a gyereket, imádkozz, hogy más még ne tudja, mert ezért feljelenthetnek.

2016. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Èn csak tanácspt kèrtem nem pedig oltást! Mi az hogy nem szeretem?! Meg hogy megverem.. :D az hogy rácsapok a fenekère mert lek*rváz. Minek irsz ide?? Ha valami nem tetszik lapozz tovább ès nekem te ne oszd az èszt mert azt se tudod mi van? TANÁCSOT KÈRTEM!!
2016. jún. 29. 21:53
 13/31 anonim ***** válasza:
97%
11es, ha neked a kézre csapás egyenlő a veréssel, akkor téged még nem vertek meg az tuti. Néha van, hogy elszakad a cérna és nincs más lehetőség. Ha te azt mondod hogy minden helyzetben nyugodt tudsz maradni, akkor is mikor már vérzik a fejbőröd, mert akkora marék hajat tép ki, és láthatóan élvezi, mint az enyém, akkor neked vagy nincs gyereked, vagy nem mondasz igazat.
2016. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Amikor alszik a kicsi ne a házimunkába akard bevonni, hanem játszatok együtt!

Ha lehet a kicsi nèha aludjon a babakocsiba, ès addig mehettek játszótèrre, játszóházba, fagyizni stb.

2016. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Itt úgy néz ki, van egy nagyon súlyos határtartási probléma! A kislányod nem tudja, hogy hol a helye a családban, viselkedése erősen figyelemfelhívó, provokatív.

Valószínűleg alapjaiban is van egy nehéz temperamentuma, amihez nagyon nagyon következetes nevelés és példamutatás kell. Egyszerű, tiszta, de határozott keretek, korlátok. Milyen viselkedést lehet, mit nem. Ha pozitív a viselkedése, annak milyen következménye (pl jutalom) lehet, ha negatív, annak mi.

Én alapjaiban a pozitív motivációt preferálom. Tisztázzuk az elvárt viselkedést a részéről (pl konfliktus esetén). Ezt lerajzoljuk, készítünk szabálykártyákat, amiben szerepel az esetleges jutalom is. A jutalom tárgyát és alkalmazási módjait célszerű szakemberrel egyeztetni.

Az első cél az, hogy kialakuljon egy pozitív viselkedési kör, ami neki is önbizalmat ad, megerősíti.

Persze ez a felszín, mert a háttérben lehetnek olyan okok, melyek ezt a viselkedést kiváltják a lányodnál.

A ti részetekről is.

Ami az írásodból átjön, az a következetlenség és az irányítás átadása neki. Ő irányít titeket és nem fordítva.

Egy nehéz temperamentumú gyermek nevelése igen nehéz feladat, rengeteg türelmet, erőt és kitartást követel a szülőktől!

Éppen ezért szakembert javasolnék, közös konzultációkat olyan gyermekpszichológussal, aki ért a viselkedésterápiához. Nektek szülőknek is változtatni kell a reakcióitokon. Egy nagyon tudatos és következetes programot kell kialakítani. A lányod így biztonságban érzi magát majd ( a korlát kapaszkodó is!), jelentősen csökkenhetnek a viselkedésproblémák is.

2016. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem lehet itt nagyobb baj is, mint szimpla testvérféltékenység. Voltatok már nevelési tanácsadóban? Lehet, hogy figyelemzavaros-hiperaktív (az iskolai problémák és a nyughatatlanság miatt gyanús).

Olvasd el ezt: [link]

2016. júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 acelsziv ***** válasza:
32%

16: Ennyit a hiperaktivitásról.

[link]

[link]

[link]

2016. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Hát igen, a gyógyszerezéssel én sem értek egyet, mindenképpen jobb elkerülni. A lényeg az utolsó belinkelt cikk végén található: "Az étrendi szabályok megváltoztatásán túlmenően számos egyéb természetes gyógymód létezik az ADHD-ra, amit bármelyik szülő alkalmazhat."
2016. júl. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
53%

Ezek a linkek teljesen tudománytalan hivatkozások. Az ADHD egy neurobiológiai fejlődési rendellenesség, melyet ma már lehet igazolni képalkotó eljárásokkal is a tesztek mellett.

Tudománytalan szemét mindig és volt és lesz is, mert a képzetlen ember vevő ezekre a jól hangzó sallangokra.

Egy neurológiai rendellenességet nem lehet semmilyen diétával megszüntetni, mivel az agy behuzalozása más a normatipikushoz képest.

A gyógyszer meg akkor kell, ha anélkül a hiperaktivitás szövődménye nagyobb károkat okozna. Ezt hívják kockázat és előny mérlegelésének.

2016. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 acelsziv ***** válasza:
0%
19: Komoly érdekeltséged lehet a gyerekek bedrogozásában ezzel a szöveggel.
2016. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!