Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni egy 2 eves...

Mit lehet tenni egy 2 eves gyerekkel ha nem hajlando a gyerekulesben ulni az autoban?

Figyelt kérdés
Egyedul nevelem es egyik pillanatrol a masikra nem hajlando beleulni.Biztos nem kenyelmetlen neki.Visit iszonyuan es rangatja magat oldalra amig ki nem huzza a labat.Szavakat mond de annyira meg nem tud beszelni hogy elmondja mi a gond.Hiaba probalom neki elmagyarazni hova megyunk es miert nem erdekli.Jatek es dvd mese se valik be.Se boltba se bolcsibe nem tudom elvinni mert igy eletveszelyes .Akarmennyire lekotom akkor is ki tud bujni egy ido utan.tomegkozlekedes nincs.koszi a valaszokat!
2016. júl. 24. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Nem melegszik túlsagosan az ülés? Nem éget? Vagy beleizzad, azért nem szereti?

Csak a nagy hőség miatt jutott ez eszembe.

2016. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem hideg idoben is ez van!
2016. júl. 24. 16:52
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én elmagyaráztam, hogy ha mozog a kocsi, akkor mindenki be van kötve. Én is. Ha hisztizik, hisztizzen. Inkább egy élő gyerek hisztisen, mint egy súlyos sérült vagy halott, mert ütköztünk.


A gyerekülésben eleve relatív szorosra kell húzni a szíjat, abból nem tud kibújni. Ha nem elég szoros, akkor ütközés esetén nem véd semmit.

2016. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Bekötöd és mentek úgy. Ha hisztizik majd abbahagyja.

Ha hisztizik, és emiatt nem mentek akkor meg tudja hogy csak hisztizni kell és az lesz amit ő akar ;)

2.5 éves a fiam, nem a levegőbe beszélek... Ami nàla bevált, mikor hisztizik hogy elkezdem vadul keresni, hogy hova lett, nem látom, és ettől általában kizökken es elkezd nevetni.


Amúgy meg ga ki tud bújni nem jól kötötted be, ez egy esetleges ütközésnél hadd ne mondjam mivel járna...

2016. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

De hogyan bújik ki?

2 évesen a fiam még olyan ülésben ült, amiben a két válla fölött indult az öv, és a lába között kapcsoltam be.

Ha a kezét ki is szedi, a lába akkor is ott van, azért az már művészet, ha ebből kibújik.

Én amúgy beígérném a játszóteret (vagy amit imád), és előre elmondanám, hogy ha nem marad nyugton, akkor nem tudunk menni, mert így nem lehet utazni. Kétszer hazaviszed a hiszti miatt, utána már nem lesz gondja (szerintem).

2016. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is belerakom az ülésbe ha hisztizik, hiszen csak emiatt nem fogunk itthon maradni.

Nálam is volt egy időszak hogy kibújt a biztonsági övből, ekkor mindig egyből rászóltam és visszatettem a kezeit, így pár nap után megértette hogy ezzel hiába játszik és leszokott róla. Mást te sem tudsz tenni.

2016. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Ha szabalyosan van bekotve, akkor tuti, hogy nem tudja kihuzni a labat. Ha ki tudja huzni, akkor rosszul kotod be es egy esetleges balesetnel siman kirepulbe belole.
2016. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
55%

Csak ezért nem mentek?

Ha hisztizik, és az lesz, amit ő akar, soha sem fog erről leszokni!

2016. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ha nagyon szorosan lekotom akkor elkezdi magat jobbra kihuzni es teljesen szetvagja a labat a biztonsagi ovvel.ezt latni kene mit csinal.emellett olyan hangszinen visit ami mellett keptelenseg vezetni egy ido utan.ma 20 percig birtam.barmeddig csinalja.tudom hogy nem kene engedbem neki de iszonyatosan kimerito foleg hogy kart is tesz magaban.direkt csinalja.
2016. júl. 24. 20:24
 10/18 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj meg egy másik gyerekülést (kérj kölcsön valakitől egy fuvarra), hátha tényleg kényelmetlen neki.

Vagy próbáld meg átrakni a gyerekülést a másik oldalra.

2016. júl. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!