Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek egy 2 éves hisztis...

Xomorqa kérdése:

Mit tegyek egy 2 éves hisztis gyerekkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Kisfiam 2 éves lesz 24.én,és kezelhetetlen.Nem lehet vele kimenni mert ordít,hisztizik,a földre fekszik (bárhol és bármikor),a kezem nem akarja megfogni,de ha elengedem úgy fut mint akit kilőttek.Verekszik harap és sikoltozik,álladón hisztizik.Még nem beszél,sőt már szavakat se mond,csak mutogat.El vagyok keseredve mert más babák olyan arayosan mennek az anyukájuk melett,de ha én kimozdulok vele már a kapuban mindenki minket néz úgy visitozik.Mit tehetnék?Ismerősök szerint ez azért van mert mindent megengedek neki,de ez nem igaz.De nen fogom megütni sem kiabálni vele nem akarok,bár néha mégis összejön.
2016. júl. 4. 20:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Az en lanyom ket het mulva ketto. Vele is mokas kimozdulni, tobb helyre mar el se indulunk. Szabadteri programok elonyben. 😊 Amugy eleg jo kislany, de probalkozott o is. Ha levagja magat a foldre, vagy leul, megvarom, mig befejezi. Ezt elmondom neki. En se utom meg, nem vagyok hive, viszont a hangomat felemelem. Ebbol tudja, hogy merges vagyok. Mondd el neki, ha igy viselkedik, pl. nem lesz jatszoterezes. Es tartasd is be. Ha hiszti van indulas elott elmondom, addig ne jojjon ki a szobajabol, mig abba nem hagyta. Ajto is nyitva, de komolyan veszi, es nem jon ki. Bent marad gondolkodni. Az en lanyom folyekonyan beszel. El se hiszed, mennyire okosak. Attol, hogy nem beszel, meg okos es megert mindent. Soooot! Kenyerzed le. Ha szepen viselkedsz, kapsz fagyitolcsert, vagy amit szeret. Nalunk ez is mukodik. Es legy kitarto. Nehez, mert mar tombol a dackorszak, de jarsz tul az eszen. 😉
2016. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
*jarj tul az eszen.
2016. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
20%

Mást szeretne.

Én nem értem miért nem lehet figyelembe venni a gyerek akaratát is.sok helyen olvasom hogy pl hiszti esetén hagyjuk figyelmen kivul meg stb.


Ő is egy ember.légy megértő es törekedj kompromisszumokra, harmóniára.

Ne jelljen egy két évesnek harcolnia hogy neki is jusson hely az életben.

2016. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
*ne kelljen
2016. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Persze már próbáltam,hogy kapsz valami nasit ha jó leszel,de ennek az lett a vége hogy csak édeset enne,mert az evés is bajos dolog náunk.Szobában nem hagyhatom,mivel nincs saját szobája.Altatás is nehéz,pl. még mindig nem alszik,és nem is úgy néz ki mint aki álmos.Ha meg mondom neki hogy na mostmár megyünk aludni,csak megrázza magát,ha hozzáèrek ordít üt harap...
2016. júl. 4. 21:26
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
Vezess be olyanokat, hogy most azt csinálunk amit te akarsz.es szép lassan elfog kopni a hiszti, mert rájön, hogy az ő akaratát is megértik
2016. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát egy próbát megér,köszi a tippet .
2016. júl. 4. 21:33
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Igy igy. Engedj is neha. Volt par hete, hogy ment a rapli, o bizony nem akar hazajonni, lent akar marad jatszani. Mondom most felmegyunk, holnap addig maradunk lent, ameddig akarod. Betartottam a szavam. Ejjel negyed 10-ig maradtam vele lent jatszani. Par nap mulva megint. Azota nem morog, ha feljovunk 8 korul. Nagyon faradtan hoztam fel, es masnap bolcsi volt.
2016. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szokd meg és dolgozd fel, hogy ez egy ilyen korszak. De jelentősen csökkentheted a hiszti mennyiségét, ha emberszámba veszed és nem csak húzod magad után. Indulás előtt érdemes elmondani neki hová mentek, mit fogtok csinálni. És azt is milyen viselkedést vársz tőle. A legkisebb jelét az együttműködésnek dicsérni kell!

(Talán egy fél év alatt lecseng.

Ha a kaputól 20 méterre kezdett hisztizni, akkor simán visszavittem. Elindultunk újra akkor mikor megnyugodott. Volt, hogy a sarokról vittem haza, mert más irányba akart menni vagy beleraktam a babakocsiba ha nem fogadott szót. Egyedül azt nem sikerült elérnem, hogy fogja a kezem, ezért motorral mentünk legtöbbször (csak 2-3 alkalommal kellet motorral és üvöltő gyetekkel a hónom alatt hazamenni, utánna mindig szót fogadott) Ma már 4 éves és mindig fogni akarja a kezem, pedig mmár nincs rá szükség.

Ő a mosdókagylónak rohant neki hiszti közben egy párszor véletlenül, de az durva volt)

2016. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"más gyerekei..."

Na persze.

Amúgy [link]


Én is szoktam ezt gondolni, hogy más gyerekei bezzeg, aztán van olyan nap, hogy az enyémek is csak nézik, miért vergődik a társuk ordítva a földön.


A közösség amúgy sokat javít ezen, a bölcsiben pl. nem így viselkednek, főleg, ha az anyjuk sincs a közelben.

Tényleg ilyen korszak amúgy. Nekem a nagyobb most egy tünemény, a 4 hónappal idősebb kisbarátja 4 hónapja volt szuper arc, most nem az épp, a fiam meg 4 hónapja volt katasztrófa (gyerekorvos szerint ilyet tilos mondani, normálisan viselkednek akkor is, amikor kezelhetetlennek tűnik a helyzet 2 évesen". MAjd változik, hord sokat gyerekek közé, írasd bölcsibe, illetve tanítsd neki, hogy hogyan kezelje INKÁBB, ha valami nem tetszik neki. Ordítani, hisztizni is ér, 2 évesen és 4 évesen is. Amúgy ha sokszor hallja azt, hogy "nem, nem szabad", attól is befeszül nagyon, senkinek nincs igaza.

Megütni is felesleges - én a kezére rácsaptam sokat, mert verekedett - mással jobb eredményt értem el.

2016. júl. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!