Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet az ilyen gyereket...

Hogy lehet az ilyen gyereket kezelni? Mi lesz ezekkel iskolás korukra?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremről van szó, róla jutott eszembe a kérdés.

Még csak 5 éves, de már szó szerint kibírhatatlan, és szabályos büntetés vele egy légtérben tartózkodni. Ha nem figyelnek rá 2 percig, nem az van, amit ő akar, vagy valaki ellentmond neki, akkor a szó legszorosabb értelmében torkaszakadtából vörösre ordítja a fejét, hisztizik, és addig visít, míg az ember meg nem adja magát.

A szülei a lába nyomát is megcsókolják, nem szólnak rá soha, minden el van nézve neki, és mint valami alattvalók, körbeugrálják.


Az óvónők is folyton panaszkodnak rá, és sajnos hozzánk is elég gyakran járnak. Amikor jön a gyerek is, akkor az maga a pokol. Az anyja mindig megkér, vigyázzak rá, én mindig nemet mondok, ekkor persze megy a sértődés. Múltkor bezártam a szoba ajtót, erre a gyerek torkaszakadtából visít, mint egy disznó, hogy azonnal jöjjek ki, elkezdte az ajtót is rugdosni, ütni, teljes erőből.

Ekkor nekem is, meg anyumnak is elege lett, és közöltük a szüleivel, hogy ha legközelebb jönnek, a gyereket tartsák távol a házunktól (volt már, hogy több dolgot összetört, összefirkált, stb.), őt nem látjuk szívesen.

Ekkor a szülők megsértődtek, és elmentek. Azóta nem jöttek.


De nem értem.

Mi lesz ezzel és a hozzá hasonló gyerekekkel, ha iskolába kerülnek? Óvoda még csak-csak elmegy, na de az iskola?

Mégis hogy lehet az ilyen gyerekeket megrendszabályozni, kezelni?


Ti ismertek hasonlókat?


Bevallom őszintén nem álltam már messze attól sem, hogy egy istenes nagy pofont lekeverjek neki, mert egyszer a kutyámat is nyúzta, rugdosta.


Nem provokálni akarok, de miért jó az egyes szülőknek, hogy szó szerint neveletlen vadállatot csinálnak a gyerekükből?



2016. aug. 8. 10:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom, a szülőknek sem jó. Csak mivel onkompezensek voltak eddig is, ezért ilyen a gyetek többek között. Mindig van nevelési hiba is a háttérben, akkor is, ha tényleg van valami pszichés probléma. Szóval nem jól értelmezik a nevelést és rossz döntéseket hoztak, hoznak. Nem mindenki való szülőnek. Aki szerint ez rendben van, az biztos nem. Nem tudnám nézni, hogy így viselkedik a gyerekem és mindenki utálja.
2016. aug. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
87%
Bocs, egy párszor elgépeltem: inkompetensek akart lenni... :)
2016. aug. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 hosszúhajú ***** válasza:
82%
szerintem tök egyszerű hogy mi lesz vele. pszichológia tankönyvpélda. ha tini lesz a gyerek, személyiségzavart, vagy egyéb pszichiátriai problémát diagnosztizálnak nála. a gyereket gyógyszerezik, aki majd a szüleit okolja, és tönkremegy a kapcsolatuk. a szülők meg rájönnek a pszichológus rámutatása alapján hogy milyen hülyék. bocs, tökideg lettem...
2016. aug. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező! Nem segíteni akarsz, verni akarod, mert gyermekbántalmazó disznó vagy.
2016. aug. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
40%
Az a lényege, hogy a szülők elhanyagolják, de mint kisgyerek, szüksége lenne a figyelemre, hogy figyeljenek rá, értékeljék őt, és ezt más eszközzel már nem tudja elérni, csak hogyha rossz fát tesz a tűzre, mert akkor addig amíg leszídják, legalább addig figyelnek rá, és foglalkoznak vele. Láttam már ilyen gyereket, mikor el kezdett iskolába járni, kisangyal lett, mert végre figyeltek rá is, tanítónéniket meg osztálytársakat már érdekelte, mi van vele, úgyhogy most ez az egykor ilyen kis hisztizős gyermek egy tündér, egy igazi kis bűbáj. Szóval csak figyelem kéne neki, máshogy azt meg nem tudja elérni. Amúgy hát én sajnálom azokat a gyerekeket, akik nem kapnak annyi figyelmet, törődést, mint amennyi minden gyereknek kijárna, amennyire igényük lenne.
2016. aug. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

Érthető.Egy ilyen gyerek ezek szerint nem fegyelmezetlen idióta,hanem nem kap elég figyelmet szegényke.

Ez a kölök a libsi nevelés szép példája.A leírás alapján ki van nyalva a segge,mennyi figyelem kéne még neki?

2016. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
65%
Minden svéd, norvég, dán, finn gyerek és felnőtt a libsi nevelés példája. A mai fidesznyik szavazók pedig a példa arra hogy a testi fenyítés és egyéb illiberális módszerek milyen sorsot biztosítanak a későbbieknek egy gyereknek. Azok verik a gyerekeiket akik nem akarják, hogy sikeresebbek, boldogabbak, bátrabbak legyenek, mint ők.
2016. aug. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
64%

"A leírás alapján ki van nyalva a s*gge,mennyi figyelem kéne még neki?"


Gondolom, akkor csak mindent megkap, hogy "végre" csöndben maradjon, mert különben el kezd követelőzni, ez az egy eszköze van, és ezzel úgy látszik, talán eredményeket is tud elérni. Lényeg , hogy lefoglalják valami mással, és csöndben legyen, mert nem akarnak vele foglalkozni, ezért kényszerül hisztizni. És azért is akaratos meg olyan harcos természetű, vágyik valamire, és csak akkor kapja meg, ha már üvölt. És lehet, hogy azért is talál ki magának dolgokat, hogy ez kell, az kell amaz is kell, pl csoki vagy játékok, hogy addigis foglalkozzanak vele, mert egyébként pl nem is lenne neki olyan fontos adott esetben pl, hogy csokit kapjon, de addig is legalább figyelnek rá, foglalkoznak vele, és lehet, hogy csak azért találja ki, és jelenti be, hogy olyat akar, hogy észrevegyék, mert másképpen a szülei nem veszik észre, hogy ő is ott van, csak ,ha időnként ki kell szolgálni, mert kér/ követel valamit, amit ő magának még nem tud beszerezni. Pl boltba nem mehet egyedül mert kicsi és nincs is pénze, vagy magasan van valami játék vagy kaja, ami kéne neki, és nem is feltétlenül kéne, de akkor is , legalább úgy van vele, hogy kicsit foglalkoznak vele.

2016. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
77%
*Pár éve környékbeli anyuka üvölttette a gyereket, mert nem volt hajlandó még egy kicsi vizet önteni neki a felfújhatós medencéjébe; de nem igaz már, hogy két pohár vizet még nem tudott volna neki beleönteni; legalább kompromisszum, ha sokat már nem is akart, ehhelyett hagyta, hogy a gyerek kb egy órán keresztül üvöltsön, vagy nem is tudom már, meddig, hogy "Lééégysziveees!!!!!" de torkaszakadtából, amíg bírta.
2016. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
56%
*Ja és ezt olyan könyörgően. És ugyanez a gyerek az, akiről írtam, hogy az iskolában egy tündér lett, mert már kapott elég figyelmet.
2016. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!