Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet az ilyen gyereket...

Hogy lehet az ilyen gyereket kezelni? Mi lesz ezekkel iskolás korukra?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremről van szó, róla jutott eszembe a kérdés.

Még csak 5 éves, de már szó szerint kibírhatatlan, és szabályos büntetés vele egy légtérben tartózkodni. Ha nem figyelnek rá 2 percig, nem az van, amit ő akar, vagy valaki ellentmond neki, akkor a szó legszorosabb értelmében torkaszakadtából vörösre ordítja a fejét, hisztizik, és addig visít, míg az ember meg nem adja magát.

A szülei a lába nyomát is megcsókolják, nem szólnak rá soha, minden el van nézve neki, és mint valami alattvalók, körbeugrálják.


Az óvónők is folyton panaszkodnak rá, és sajnos hozzánk is elég gyakran járnak. Amikor jön a gyerek is, akkor az maga a pokol. Az anyja mindig megkér, vigyázzak rá, én mindig nemet mondok, ekkor persze megy a sértődés. Múltkor bezártam a szoba ajtót, erre a gyerek torkaszakadtából visít, mint egy disznó, hogy azonnal jöjjek ki, elkezdte az ajtót is rugdosni, ütni, teljes erőből.

Ekkor nekem is, meg anyumnak is elege lett, és közöltük a szüleivel, hogy ha legközelebb jönnek, a gyereket tartsák távol a házunktól (volt már, hogy több dolgot összetört, összefirkált, stb.), őt nem látjuk szívesen.

Ekkor a szülők megsértődtek, és elmentek. Azóta nem jöttek.


De nem értem.

Mi lesz ezzel és a hozzá hasonló gyerekekkel, ha iskolába kerülnek? Óvoda még csak-csak elmegy, na de az iskola?

Mégis hogy lehet az ilyen gyerekeket megrendszabályozni, kezelni?


Ti ismertek hasonlókat?


Bevallom őszintén nem álltam már messze attól sem, hogy egy istenes nagy pofont lekeverjek neki, mert egyszer a kutyámat is nyúzta, rugdosta.


Nem provokálni akarok, de miért jó az egyes szülőknek, hogy szó szerint neveletlen vadállatot csinálnak a gyerekükből?



2016. aug. 8. 10:39
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
utolso vagyok es a valaszt a 28 as nak kuldtem az elobb.
2016. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!