Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Előfordulhat-e autista gyereke...

Előfordulhat-e autista gyerekeknél/embereknél a testi kontaktustól való félelem?

Figyelt kérdés
2016. aug. 16. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Elő. Ha az érintés túlingerli az idegredszerüket, akkor nem fogják szeretni.

De nem minden autizmussal élőre igaz ez.

2016. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, gyakran előfordul, de van aki kifejezetten szereti.
2016. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, elég gyakori de előfordul ennek az ellenkezője is. Pl. nekem konkrétan fóbiám van attól, hogy hozzám érnek, míg ismerek olyan autista srácot, aki mindenkit ölelgetne.
2016. aug. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen. Az én autizmussal élő kisfiam kifejezetten bújós (no nem idegenekkel) és alapon közvetlen, barátságos, de az osztályban ahova jár (spéci tanulócsoport, heten vannak) előfordul ennek az ellenkezője is. Májusban tartottak kis anyák napi ünnepséget (egy verset mondtak el össz-vissz), utána átadták a saját kezűleg készített ajándékot és nem értettem miért tör ki szinte hangos zokogásban az egyik anyuka, gondoltam ennyire mégsem hatódhatott azért meg. Aztán kiderült, hogy 2 év után akkor előszőr puszilta meg újra a kislánya, mondjuk megölelni még így sem lehetett. Ez egy spektrum, minden féle/fajta tünet előfordulhat.
2016. aug. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alábbi cikk szerintem nagyon érdekes e témában, két autizmussal élő fiatallal készült interjú, akik már felnőttként tudták meg, hogy pl. miért irtóztak mindig a kézfogástól, öleléstől…

[link]

2016. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!