Ezek auti jelek?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm bogarat ültetett a fülembe. Azt mondta, hogy olyan jelei is vannak, hogy a gyerek szeret ajtót nyitogatni, madzagokkal játszani, és kerekekkel. Az én fiam csak 10 hónapos, tudom, hogy ez még nagyon korai, de azért ezek a kedvenc játékai. Az ajtókat olyan 2 hónapja csapkodja, van egy jatéktelefonja és annak a zsinórjával sokáig elvan.

Tudom minden baba szereti a zsinórokat, csak érdekel, hogy ugye más baba is ezt szokta csinálni?

Meg azt is tudom, hogy nem 3 dolog alapján diagnosztizáltak és 1 éves kor előtt sem, csak úgy megrémisztett.


2016. aug. 29. 06:52
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem, ezek nem auti jelek. Miért nem olvasol utána?
2016. aug. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem autista, normális babád van. Ezek azt jelentik, hogy a babád tud valamire figyelni pl a zsinór.
2016. aug. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, persze, hogy érdekli. Felfedezi a világot.

Akkor lenne gond, ha 3 évesen ez lenne az egyetlen szórakozása.

2016. aug. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
10 hónaposan mit csináljon szerencsétlen? Olvasson egri csillagokat? Teljesen korának megfelelően játszik! A baj valóban akkor lenne, ha már ovis korúan is ezeket csinálja csak!
2016. aug. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem autizmus jelei. Gyerekekkel foglalkozom 2 hetes kortól 20 éves korig, autistákkal is és van egészséges és autista és saját gyerekem is. Ez nem jele semminek, hidd el. Ha gondolod keress meg priviben, szívesen válaszolok, ha van kérdésed.
2016. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10 hónapos babánál ezek az élettani játéktevékenység részei. Ami az autizmusra jellemző ebben az életkorban a triádikus interakciókban való részvétel gyengesége. (közösen figyelnek egy tárgyat, a babának megtetszik valami, amire felhívja az anya figyelmét, ránéz a tárgyra utána az anyára) De ez is ebben az életkorban alakul ki. A kutatók még a tekintetirányt vizsgálják 6 hónapos kortól, de ez is csak feltételezés, még vizsgálat tárgyát képezi.
2016. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 17 hónapos de imádja a kábeleket (pl telefon töltő), imádja az auto kereket pörgetni es időnként csapkodja az ajtókat is. Eszembe se jutott h autista :D
2016. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!