Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért engedik a szülők, hogy...

Miért engedik a szülők, hogy a saját gyerekük így viselkedjen velük?

Figyelt kérdés

Anyum óvónő, ő is meséli, hogy rendszeresen találkozik ilyenekkel, és már én is láttam ilyet.


3-4 vagy akár 5-6 (vagy több) éves gyerek üti, rúgja az anyját/apját, káromkodik, sőt, olyan gyerek is volt, aki lehülyézte sőt lek rvázta az anyját. Ennek ellenére a szülők csak mosolyognak, milyen aranyos, vagy rászólnak, hogy "ejnye-bejnye", vagy nem foglalkoznak vele. De ezt miért engedik a gyereknek?

Egyik ismerősünk is ilyen. A gyerek mutogatja a középső ujját mindenkinek, káromkodik, az anyját is szidja, pedig csak 4 éves. Az anyuka meg legyint egyet, hogy "ez legyen a legkisebb gond" meg "még gyerek", sőt néha még azt is hozzáteszi, hogy milyen vicces...


Csak én szankcionálnám a gyereket ilyenért? Bennem van a hiba?

Tényleg el kell ezt a gyereknek nézni, mert majd kinövi? Vagy mi lesz az ilyen gyerekekből?



2016. szept. 15. 17:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy engedik, amikor ők is így viselkednek. Párom öccse 4 éves volt, mikor megismertem. Káromkodott mint egy kocsis, pont ahogy azt otthon megszokta. Az ilyen szülőknek tök nagy poén, hogy a gyerek ki tudja mondani, hogy b*meg, és fel tudja mutatni a középső ujját...

Ja a kisifúnál az is "nagyon vicces" volt, hogy már 4 évesen úgy beszélt, hogy mennek k'ú'r'n'i, meg k**va anyját. Az egész család röhögött rajta, én pedig minden egyes alkalommal, mikor hozzám szólt így, rászóltam. Sajnos én voltam az egyetlen.

2016. szept. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az ilyen gyerekkel a szülei semmit se törődnek. Otthon valószínű "magára" van hagyva, azt néz a tévében amit akar stb., onnan is tanul ilyen "szép" kifejezéseket, lehet a szülei is hasonlóan beszélnek, akár egymással is.

Otthon lehet kap érte amúgy egy pofont, de az oviban nem akarja a szülő.

2016. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
81%

Sosem engedtem volna meg a gyereleimnek. Viszont eszükbe sem jutott.

A kérdés inkább az, vajon hol hallja eut a gyerek és miből gondolja, hogy ilyet lehet?

Igen, pontosan azoktól hallja, akik nem szólnak rá, hiszen ők is így viselkednek otthon.

2016. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
32%
Nem növi ki. Adoptáld Afrikába őket és ott tedd őket máglyára. Komolyan mondva, amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy egy ilyen gyerek marad ilyen. Nekem is van egy ilyen ismerősöm, akit óvoda óta ismerek és nyolcadikig is maradt ilyen.
2016. okt. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!