Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Iskola eltanácsolhatja az...

Iskola eltanácsolhatja az elsős gyereket, mert annyira rossz hatással van a többiekre?

Figyelt kérdés

A gyermekem osztályában van egy gyerek, már első nap leverte a tanár telefonját az asztalról, székkel "dobolt". Azóta egyre több a panasz rá. A gyermekemet rendszeresen hátba vágja, torna órán addig kekeckedik, míg el nem esik az enyém. Több gyereket is ütöget és hasonlók.

A tanár kérte, hogy írjunk panaszt az igazgatónak, már vagyunk vagy 5-6-an. A gyerekre a nevelőszülő is azt mondta, hogy "nem lehet vele mit csinálni". Ilyen esetben kiteheti az iskola/igazgató?


2016. szept. 15. 17:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazgatója válogatja. A lányom sulijában is volt egy gyerek aki folyamatosan terrorizálta a kisebbeket. Hiába lett szólva a tanároknak, igazgatónak semmi sem történt. Aztán egy nap rávert az egyik tanárra. Szinte azonnal kicsapták!
2016. szept. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk itt a tanár szólt, hogy tegyünk lépéseket, gondolom ő is jobban örülne, ha nem lenne ott.
2016. szept. 15. 18:06
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Harom evig ezt csinalta egy gyerek a mi sulinkban, de inkabb szorozd be 100-zal. Szerencsere mar masik iskolat boldogit.
2016. szept. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Szeptember 15 van, kizárt, hogy ennyi idő alatt úgy dönthet bárkinek, hogy a gyereknek nincs ott a helye. Pláne, hogy tankoteles korban van. Nem teheti ki az igazgató. Amúgy mégis mit gondolsz, hova tenné? A szomszéd suliba, hogy inkább ők szivjanak, ne ti?
2016. szept. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Valószínű, hogy ezt a gyereket dobálták már eleget a nevelőszülők közt. :( Egyik sem szórakozásból válik ilyenné, sajnos. Jelezzétek a problémát, de a megoldás nem lehet az, hogy kirakják.
2016. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk szerintem valami speciális suli kéne neki. Nem ismerem a sztoriját, nem akarom bántani, semmit sem tudok róla, csak azt hogy úgy hátba veri a gyerekeket, hogy azok el is sírják magukat. Valamint hogy 6-7 éves létére se a nevelőszülőre se a tanárra nem hallgat.

És ez így nincs rendben szerintem. Másik 20 gyerek szívjon és menjen minden nap sírva iskolába, azért mert ezt az egyet nem lehet olyan iskolába rakni, ahol talán kezdenének vele valamit?

2016. szept. 15. 18:24
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Olyan már régen nincs, hogy kicsapják a gyereket, ha tanköteles korú.

Amit tehetnek: Szakértői bizottság vizsgálatát kezdeményezi az iskola. Ők az eredmény alapján jelölnek ki sulit, esetleg speciàlist, a kijelölt iskola pedig köteles fogadni a gyereket.

Ez azért nem kevés idő. Amíg ez zajlik, az iskola magántanulói dtátuszba veheti a gyereket, azaz órákra nem járhat, hanem megszabott óraszâmban, ez heti néhány óra, külön kap felkészítő órákat, és osztályozó vizsgát kell tennie.


Nehéz sors ez egy gyereknek.

Értem én, hogy nehéz vele, de az iskola, vagy nevtan által szervezett pszichológus, és elfogadó, befogadó iskolai hâttérrel csodát lehet tenni.


Mi átmentünk ezen, a fiam volt magántanuló, küldtêk másik suliba, ráment a család nyugalma, a házasságom. Végül találtam egy remek vidéki, normál sulit, ahol látták az igyekezetemet, elfogadóak, dőt tâmogaróak voltak, és néhány hónap alatt normalizâlòdott a fiam viselkedése. 4-tők végig oda járt, szerették. Egészséges lelkű, közkedvelt emberke lett belőle.

2016. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

A mi osztályunkban van egy nagyon problémás gyerek. Én kérdeztem az osztályfőnököt, hogy mit lehet tenni, de nem sokat. A gyerek iskolaköteles, körzetileg ide tartozik, ennyi. Van egy folyamata a kicsapásnak, nem emlékszem pontosan, de évnyitón el szokták mondani. Azt hiszem 3 igazgatói intő kell hozzá.

Speciális iskola viselkedészavarra nincs. Fogyatékos gyerekeknek van, de ha a gyereknek a képességei rendben vannak, akkor oda nem mehet.

A Szakértői Bizottság megvizsgálhatja, de ahhoz az iskola és a szülők együttes kérvénye kell. Nem hiszem, hogy a nevelőszülőket ez annyira érdekli. Ha mégis, kb. 1 év ennek a folyamata, és max. kiírnak neki heti 1-2 óra fejlesztést, hát attól sok csodát ne várj.

2016. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A Szakértői Bizottság megvizsgálhatja, de ahhoz az iskola és a szülők együttes kérvénye kell


Ez nem így van, az iskola maga is kérheti, és a szülőnek együtt kell működni, mert hatósági eljárás indítható ellene.

2016. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Ez érdekes, mert most hívtam fel őket, és nekem ezt mondták...
2016. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!