Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista, ADHD-s gyerekek...

Autista, ADHD-s gyerekek szülei! Nem érzitek sokszor felháborítónak, hogy százszor többet tesztek a gyereketekért, mint egy átlag szülő, a környezet szemében mégis ti vagytok a felelőtlen, hanyag, borzalmas szülők, aki képtelen megnevelni a gyerekét?

Figyelt kérdés

Más betipeg a közösségbe a tökéj gyerekével, akit 1 évesen bölcsibe dugott, hogy ne kelljen vele foglalkozni, és őt mintaszülőnek tekintik?

Annyira elkeserítő! Az életem csak a gyerekről szól, és nem kapok kívülről csak negatív megjegyzéseket!



2016. szept. 21. 08:01
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
29%
en tuti nem nevelnek ilyen gyereket. beadnam olyan helyre ahol szakemberek vannak es hetente egyszer hazavinnem, ha ugy viselkedik hogy el lehet viselni. ha meg nem nevelheto akkor lemondanek rola es kesz.
2016. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
42%
utolsó! remélhetőleg nem szaporodsz. kár lenne ezeket a géneket...
2016. okt. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
38%
nem mintha kozod lenne hozza de eszembe se volt es mar 40 evesen tettem rola hogy sose legyen gyerekem. ezt meghagyom az olyanoknak akik szulik rakasra ezeket nem normalis gyerekeket a tarsadalmak karara.
2016. okt. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, ez legalább jó hír, hogy nem fogsz szaporodni. Én is ismerek olyan embert, aki hozzád hasonló hozzáállású, évekig tök jóban voltunk, aztán megtudta, hogy autista vagyok, és azonnal elfordult tőlem, hogy ő ilyen emberrel nem tud mit kezdeni. Nála csak annyiból rosszabb a helyzet, hogy ő akar gyereket. Remélem, nem lesz autista a gyereke, különben biztosan kitagadná szegényt :(

Mellesleg én árufeltöltőként/eladóként dolgozom boltban, ahová nyilván te is rendszeresen jársz, hiszen vásárolni mindenki szokott. Tehát olyan munkát végzek, aminek haszna van. Ennyit arról, hogy a társadalom kárára születtem.

2016. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
67%
ha en megismerek valakit es jo baratok leszunk akkor azert mert kiderul rola hogy autista biztosan nem szakitanek vele, ha addig jol megvoltunk. azt hiszem az autizmusnak is biztosan vannak kulonfele fokozatai en azt a nehanyat akit lattam elborzadva figyeltem (gyerekek voltak) legtobbje rendkivul agressziv volt, volt olyan akit a tvben mutattak 9 eves nagydarab gyerek es RAULT AZ UJSZULOTT TESTVERERE, tonkrevagta a lakast ollot vagott az anyja karjaba stb. ezt en nem tudnam toleralni akkor se ha az enyem lenne. a masik ilyen akit lattam az anyja arcaba harapot (o fiatalabb volt) ugy hogy kiszakitott belole egy darabot es 17 oltest kellett a no arcaba tenni. ugyanez a kisgyerek felgyujtotta a nappaliban a fuggonyt amig az anyja furdott. egyik helyen se volt apa, es a kisebbik gyerektol pedig meg 5 eves se volt a szomszedok is feltek, mert ugy viselkedett mint egy vadallat. foldet zabalt, lemaszott a hazuk tetejere es leugrott es ezek csak az enyhebb dolgok voltak. az anyja allandoan tele volt sebekkel egyszer egy szoget szurt majdnem a szemebe az anyjanak. na en ezekre azt mondom mindenkinek jobb lenne ha soha nem lattak volna meg a napvilagot. nem hiszem hogy te ilyen lehetsz mert akkor nem lennel kepes onallo munkat vegezni.
2016. okt. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
0%

Nem ilyen vagyok, de anyukám tudna mesélni, hogy kiskoromban milyen voltam. Csak tudod, létezik egy olyan speciális eljárás, amit nevelésnek hívnak. A te anyukád lehet, hogy nem hallott róla, de a legtöbb szülő szokta alkalmazni. Az autistáknak csak egy nagyon kis százaléka az, aki felnőttkorára is teljesen életképtelen lesz, a legtöbbünk ugyanúgy dolgozó és adófizető ember, mint bárki más, mégpedig annak köszönhetően, hogy gyerekkorunkban megneveltek minket, mint bármelyik normális gyereket. Amit leírtál, pont ugyanaz a kategória, mintha azt nem tudnád tolerálni, hogy nem beszél az újszülött kisbaba, és inkább megszabadulnál tőle, minthogy kivárd, amíg megtanul rendesen beszélni. Mellesleg pedig senki se könyörög érte a jóistenhez, hogy hadd szülessen már autista gyereke. Mindenki egészséges kisbabát szeretne, és az autizmus ráadásul nem is olyan, mint pl. egy Down-szindróma, ezt egyáltalán nem lehet terhes nőknél kiszűrni, sőt még szülés után sem állapítható meg a gyerek kb. 3 éves koráig. Vagy vegyük példának azokat a gyerekeket, akik egészségesen születtek, de pl. fiatalon rákosak lesznek vagy valami egyéb olyan betegségük lesz, ami miatt, hogy is mondtad, a társadalom számára károsakká válnak. Az ő szüleik talán látták előre, hogy mi lesz a gyerekükkel? Nyilván ilyet senki se kívánna magának. Oké, hogy te pont ezért nem akarsz gyereket, de akkor most mindenki idióta, aki családot szeretne, te meg az atyaúristen vagy? Senki ne szüljön egyáltalán és dögöljön ki az emberiség, vagy mi?

Sőt tovább megyek, ha pl. neked leesne a kezed vagy a lábad, vagy megvakulnál/megsüketülnél/akármi és nem tudnál dolgozni, akkor kinyírnád magad, mert nem lennél többé a társadalom haszára?

2016. okt. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
Ne menjunk el mas iranyba mint amirol a topic szol. az en velemenyem az hogy EN nem nevelnek ilyen gyereket fel. de nem mondtam hogy masnak is kovetni kell az en tanacsaimat. egyebkent az egesz azert is ertelmetlen amirol beszelunk mert egyreszt en elmultam 60 eves azonkivul egesz eletemben beteges voltam 39 evesen rakos is lettem amibol szerencsesen felgyogyultam, szoval tudom mit jelent betegnek lenni es azt is hogy mibe kerul egy beteg ember eltartasa ill. gyogykezelese meg egy olyan gazdag tarsadalomban is mint az ilyen. Ja es a sors ironiaja amit emlitettel engem nem nevelt fel az anyam sot nem is akart, csak abban a korban tilos volt az abortusz. a nagyim nevelt fel 10 napos koromtol. az anyam mar elmult 80 es a mai napig sem tudott engem se megszeretni se elfogadni. ugy 9 eves voltam amikor azt mondta hogy en csak egy rossz baleset vagyok az eleteben. a tobbi terhesseget elvetette. ja es ertelmisegi szulo gyereke vagyok nem valami putris ciganycsaladbol jottem.
2016. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
37%

Akkor így már érthető az, hogy honnan jön ez a könnyű lemondás az átlagtól eltérő fejlődés menetű gyermekről... Te is megismételnéd azt, amit az anyád tett veled...

Egyébként Einstein, Mozart, Picasso, Bill Gates, Temple Grandin, Turing, Bartók Béla... elég sokat köszönhetünk nekik azt hiszem. Azt is megköszönheted, hogy van min megosztani a gondolataidat, ugyanis a számítástechnika alapjai is egy autista elmének köszönhető.

Meg azoknak az áldozatkész szülőknek, akik ezeket az embereket kitanítják és felnevelik.

Az autizmus nagyon széles spektrum, a súlyos értelmi fogyatékostól a lángelméig!

Az a fajta viselkedészavar, amiről írtál, azért nem gyakori az autik körében és pici kortól történő szakszerű foglalkozással, fejlesztéssel gyakorlatilag minimális az esélye.

Az antiszociális személyiségzavarról és a pszichopátiáról nem írtál. Sokkal nagyobb a veszélye társadalomra nézve és jóval magasabb a száma is. Pedig ők látszólag a normál fejlődésű populációból kerülnek elő.

Sajnálom, hogy nem ismertél és nem találkoztál olyan autistákkal, akik a világ legrendesebb és legőszintébb emberei, akikben nincsen semmiféle rossz szándék, csak belső tisztaság. Lenne tőlük mit tanulnod...

2016. okt. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!