Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiam (12 éves) ellopta egy...

A fiam (12 éves) ellopta egy osztálytársa kütyü szettjét. Szerintetek mivel büntessem?

Figyelt kérdés
Jó tudom furán hangzik az, hogy egy gyerek bevisz egy full telefon, tablet és laptop szettet az iskolába. De ez megtörtént és a fiam ellopta. Tetten értem mikor a szobájában vak sötétben nyomkodja. Kapott egy sort, amiért ellopta, még egyet, amiért nem mondta el és, hogy majd kitalálom a büntetését. Most viszont nem jut eszembe olyan büntetés, ami a tettéhez megfelelne. Írnátok pár tanácsot? Ja, és leínátok, hogy az én büntimen kívül még milyen következményekkel járhat a lopás?

#lopás #kütyü szett
2016. nov. 8. 18:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
34%

Egy extra gondolat:


Egy szülő 100%-os biztonsággal tudja,gogy a hibázó gyermek a bűnt,vagy a lebukás miatti tortúrát bánja.(Kizárt,hogy büszke tettére.)

Ha a bűnt bánja,azt jeleznetek kell-ezt megerőssítve-hogy tudjátok,és értékelitek,a megbánását.A bűn felhánytorgatásával felesleges fájdalmat okoztok benne,és erőssítitek önképét,hogy ő,egy tolvaj,s így azzá is válik.


Nem árt tudnia,hogy ti belátjátok hibátokat,amikor elhanyagoltátok kifejezni szereteteteket,s azt igyekeztek pótolni.

2016. nov. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
18%

Semmi bünti. Visszavinni, és neki személyesen visszaadni a sértettnek,és bocsánatot kérni tőle. Azzal vége.

Egy épeszű gyerek ebből tanul a legtöbbet.

2016. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!