Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy szeressen?

Mit tegyek, hogy szeressen?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves, egyedül nevelem, "apja" még terhességem alatt lépett le. Mostanában egyre agresszívabb, odacsap, rúg, mondja, hogy menj innen, ha valamit nem engedek neki. Ha kérdezem, szeret-e, azt válaszolja, nem, ellenben rajtam kívül mindenki mást, igen. Akaratos gyerkőc, nagyon okos, intelligens, empatikus kisfiú, de mégsem puszil meg sosem, és nem igazán igényli, hogy puszit adjak neki, ha elmegyek otthonról, és ő a nagyszülőkkel marad, nem búcsúzkodik, ha hazaérek, nem örül különösebben, ha megölelem, ellök. Nem vagyok kiabálós, odaütős típus, de ha 60x szólok, és még mindig rosszalkodik, akkor mondom neki, hogy kiabálni fogok, vagy kikapsz, és ha folytatja, ez meg is történik, de ez nekem jobban fáj, lelkileg nagyon megvisel. Van tippetek mit rontok el? Mit tegyek, hogy ne üssön, miért nem szeret? Előre is köszönöm, ha segítetek.
2016. dec. 7. 00:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Igazad van.
2016. dec. 7. 17:51
 12/13 anonim ***** válasza:
11%

En nevelem a gyerekem, nem fegyelmezem, plane nem utom. Elsullyednek szegyenemben ha valaha is megutottem volna.


Egy 2 eves kisgyerek meg nem rosszalkodik, nem is tud rossz lenni. Iranyitani kell, elterelni a figyelmet, lekotni, foglalkozni vele. Pozitiv megerosites, ha nem tudod mi az akkor guglizz utana. Nem begetni neki mint egy birka hogy ezt nem szabad, nem szabad, aztan a vegen meg jol ravagni hogy megtanulja az a budos kolyok...


Bakker nem hiszem el hogy 2016ban meg mindig itt tartunk. Mondd, kezedbe vettel mar valaha egy gyereknevelesrol szolo konyvet? Barmilyet? Azt hiszed ha egy szakemberhez fordulsz akkor az mast fog mondani?


Aztan meg csodalkozol hogy ut teged a gyerek...


Egyeseknek meg kutya sem lenne valo, nemhogy egy gyerek.

2016. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha 60x rászólsz, de a rászólásnak nincs semmi következménye, akkor már rég hozzászokott a gyerek ahhoz, hogy a te szavaidnak nincs súlya. És egy olyan, anyát, akinek a szava súlytalan, nem lehet tisztelni. Ha nem tisztel, akkor pedig bármit megtehet veled: rúghat, üthet, megalázhat - te hagyod magad.

Egy ilyen helyzetben pedig mindketten szenvedtek: te a szeretetlenségtől, ő pedig attól, hogy nincs egy olyan felnőtt az életében, aki a sarkára tud állni, aki biztonságot tud adni, aki kiszámítható és következetes.

Bizonyára nehezen élted meg ezt az egészet, hogy az apa elhagyott titeket. Szerintem először önmagad kellene összeszedned, a saját lelki sebeidet begyógyítani, akár egy pszichológus segítségével. Próbálj meg saját magadra is időt szakítani, hogy tisztába jöjj azzal, hová tartasz, mi a célod, mi az utad. Ha ez sikerült, akkor azt a gyerek is meg fogja érezni, és helyreáll a kapcsolatotok.

2016. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!