Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy 12 éves gyermeknek milyen...

Egy 12 éves gyermeknek milyen jövőképre van szüksége?

Figyelt kérdés

2017. jan. 29. 18:45
 1/6 anonim válasza:
8%
migráns
2017. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lorike válasza:
62%
12 évesen? Még gyereknek kéne lenni szerintem, már ha lehet. Elég jövőkép, hogy egyszer majd szeretne saját családban élni. Nagyon szerencsés az aki tudja már ilyen korban, hogy mit szeretne csinálni.
2017. jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Elég tág a megfogalmazás.jövőkép alatt sokminden érthető.

Először is a családi háttér alapoz sokmindent meg. A férfi női sztereotípiákat, egészséges v egészségtelen életmódot mint normát, igényességet, tisztaságszeretet vagy hanyagságot stb ezek mind normaként rögzülnek.


Nagy szerepe van a szülőknek is abban hogy kialakul e a tanulas munka rendszeresség szeretete, küzdőszellem, kitartás.


Valamint nyitottnak lenni megismrrtetni vele mennyiféle rengeteg szakma van, mindezt ötvözni lehet a beállítottságával, erősségeivel.ezt csak azert irom mert én azert nem tudtam mi leszek ha nagy leszek, mert azt sem tudtam milyen munkák vannak, szüleim vállalkozók, üzletelés, cégvezetés, stb nekem nem jelentett gyermekként érthető konkrétumot. Pl telefonbeszélgetésből lesz pénz es abbol kakao reggelire.nem tudtam összetenni..


Es plusz mesehősök, sztárok, ideálok főleg olvasmányokbol tudnak még a gyermeken valamit alakitani, ha más nem legalább a céltudatosság fogalmát megérteni es magukévá tenni

2017. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi

Illetve annyi h gyerek legyen meg ...

2017. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyi idős korban felesleges ezen gondolkodni.Vagy ha már esetleg vannak is neki elképzelései,ki tudja mi lesz belőle úgy,ahogy tervezte.Ötletei lehetnek,de szerintem ennyi idős korban felesleges ezen gondolkozni.

Inkább élvezze,hogy még gyerek és nem kell azon gondolkoznia,hogy mit kezdjen magával a jövőben.

Nekem is voltak ötleteim,de aztán a 90%-uk másképpen alakult;)

2017. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi a normális ilyen korban, de én már 11 évesen eldőntöttem, hogy írónő leszek, azóta folyamatosan írok (instagramra), negatív visszajelzés még nem nagyon volt:) Kérlek, ezt ne vegyétek dicsekedésnek, és ne amiatt pontozzatok le. Köszi.

13/l

2017. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!