Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A megkésett beszédfejlődés...

A megkésett beszédfejlődés hogyan okozhat autisztikus tüneteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 22 hónapos kisfiam, akire nem mondom, hogy nem beszél, mert a saját nyelvén egész szépen elmagyarázza a dolgokat, de egyébként egy értelmes szava sincs, de még hasonlókat sem mond (értem itt ezalatt pl. hogy az iszik helyet azt mondja hogy "isz", szóval ilyen sincs). A lényeg, hogy ha önmagában ennyi lett volna vele szemben az aggodalmam, nem viszem szakemberhez, de az az igazság, hogy sok autisztikus tünete is volt/van így rászántam magam és elvittem. Ott azt mondták, hogy megkésett beszédfejlődése van és nem szabad tovább várni, mindenféleképpen kell neki a fejlesztés, szóval TSMT-zni fogunk. Konkrétan rákérdeztem, hogy autizmus (értem ezalatt bármely "árnyalatát") lehet-e a dologban, amire ő azt felelte, hogy a kisfiam metakommunikációja jó. De majd meglátjuk, hogyan reagál a fejlesztésre, mert ha nem olyan tempóban fejlődik stb akkor majd tovább vizsgálódunk, hogy lehet-e más a háttérben, de ő úgy gondolja, csak megkésett beszédfejlődés van, idegrendszeri probléma, valószínűleg a terhességi/szülési komplikációk miatt (mert voltak sajnos).


Szóval azt kérdezném én, hogy a megkésett beszédfejlődés valóban okoz autisztikus tüneteket? És ha igen milyeneket és miért? Hátha esetleg valaki járt hasonló cipőben és kapott plusz infókat a dologról.


Hátha segít, leírom kisfiam másfél évesen ilyen tüneteket produkált:

- feltűnően jó gyerek volt/túl jó gyerek (még most is)

- nem tartott szemkontaktust

- nagyon nehezen lehetett vele játszani, sokszor mintha nem értette volna mit mondunk

- magában játszott sokáig (mindene az autó és a közlekedés)

- bárkinél ott tudtam hagyni, az sem érdekelte ha kimegyek a szobából vagy visszajövök, sosem reagált ezekre, nem sírt utánam

- ha becsípte az ujját valahová, nem sírt, nem szólt csak nézett

- játéka ismétlődős volt, megszokott útvonala volt, ha lementünk játszani

- ha valami nem úgy állt, ahogy szokott, akkor megigazította

- elég hamar megtanult futni, ezért csak futva, szaladgálva közlekedik, de igazából a napja nagy részét azzal töltötte, hogy céltalanul szaladgált fel-alá a lakásban ugyanazon az útvonalon (mindezt olyan komoly kis ábrázattal, mint akinek ez a munkája :) )


Na kb ennyi...de mára annyi változott, hogy tart szemkontaktust, tud huncutkodni, incselkedni,sír utánam és mérséklődtek az ismétlődős tevékenységei és a megigazítós mániája. A többi kb maradt, annyi jött még hozzá, hogy ha izgatott vagy örül akkor topog a lábával, mint aki menetel vagy nem is tudom :)De ezt nagyon sokszor csinálja...ahogyan a szaladgálást is

Egyébként kis tündérem,okoska, mondta is a szakember, hogy IQ-val nincs baj.

Csak igazából én nem zártam ki magamban teljesen az autizmust, ezért érdekelne, hogy ha csak megkésett beszédfejlődés vagy idegrendszeri éretlenség van nála az okozhat ilyen tüneteket, amiket az előbb felsoroltam?

Bocsi, nem akartam ilyen hosszan.

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. jan. 30. 13:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szia a kisfiad már jó nagyra nőtt.🙂. Megkèrdezhetem ,hogy mi lett a dologból?
2023. okt. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!