Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miből lehet felismerni, ha a...

Miből lehet felismerni, ha a gyerekkel nincs valami rendben mentálisan?

Figyelt kérdés

Szóval van egy négy éves gyerekem, és sokszor érzem úgy, hogy nem rossz, hanem rosszindulatú.

Folyton valami rosszat csinál. Dolgokat dobál emberekhez, nyelvét nyújtogatja, kiröhögi, ha rászólunk és ami a legjobban aggaszt, hogy a kutyát is zaklatja, kínozza. Veri, rugdossa, szándékosan fájdalmat okozz neki.

Viszont ha eréjesen rászólunk, és esetleg nem kiröhög, akkor sír. Ameddig valaki oda nem megy hozzá, de utána képes az arcodba röhögni és pillanatokon belül folytatni amit eddig csinált.

Sokszor támad olyan érzésem mintha képes lenne, színlelni a sírást és a legkisebb megbánást sem látni az arcán.

Valamit nagyon elronthattunk a nevelése során, hiszen lehetséges, hogy beleestünk az "első gyerek" hibába. De ez már nem elszomorít, hanem megrémít.

Szerintetek mit lehet tenni, orvosi segítség vagy valami?

Kérem segítsetek. :( Sokkal komolyabb a helyzet, mint ahogy leírtam.

30/L



2017. febr. 3. 16:42
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
24%

Tényleg rosszul hangzik, de nekem ez a pszichopata kijelentés olyan rosszul hangzik...csak 4 éves...

Nem láthatta ezt a viselkedést valamelyik ovis társától? Vagy esetleg a tv-ben valami filmet, és ti nem vettétek észre?

Remélem nem lesz igazuk a többieknek, de nyilván mindenki azt reméli.

Ha nem titok, majd írd meg mire jutottatok. Én nagyon szurkolok, hogy ne legyen nagy baj és ez csak ideiglenes állapot legyen! Minden jót!

2017. febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
82%
Helyileg körzetes gyermekpszichiátroára kell bejelentkezni. A vadaskertbe csak akkor mehettek ha az a körzetetek. Ha netán pestiek vagytok akkor Sote.
2017. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem csak figyelemhianyos vagy nem tudja magát lekötni.az hogy sokszor folyamodnak negativ cselekmenyhez annak kb az az oka hogy arra biztosan odafigyel a szülő és nem kell varakozni.
2017. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

szörnyű ilyet írni egy kisgyerekről, de nekem is az jutott eszembe amit üzenetbe kaptál :(

volt az a tanulmány azokról akik embereket mészároltak le, valami nagyon nagy százalékban kínoztak állatokat gyerekkorukba. remélem ilyenről szó sincs, de jobb inkább biztosan elkerülni

2017. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Jártok foglalkozásokra vagy tornázni vagy bármi?
2017. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a családban skizofrénia vagy bármi más mentális betegség? Akár több generációra visszamenőleg.
2017. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam egy ilyen viselkedésű kislányt és tényleg rémisztő volt.

Anyuka mindenre a "helyes" reakciókat adta, mégis mindenre csak gonoszsággal reagált a gyerek. Kizárt hogy bárki bántotta volna. Ha velem ilyen türelmes lett volna akár csak az egyik szülőm, lehet hogy egy angyal lennék. Hülyeség erre fogni, igenis van ami belülről jön. Még egy idegen is odament hozzá hogy segítsen lekötni a gyereket, ameddig anyuka elpakol, de az idegennek 1 mp megszeppenés után is beszólogatott. Félelmetes.

Sajnállak kérdező, de bármi van, mielőbb orvoshoz kell vinni, hogy kiderüljön és kezelni lehessen. Ez úgy mindenki érdeke, a gyereké, a tieteké meg az egész társadalomé is.

2017. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 Snorri ***** válasza:
81%
Azért ugye tudjátok, hogy sokféle személyiségzavar létezik, és hivatalosan nincs ilyen, hogy pszichopata. Antiszociális személyiségzavar van, amit nagyon nehéz diagnosztizálni. Sok kritérium van, fedik egymást a különböző zavarok tünetei, nem véletlenül tart sokáig egy diagnózis felállítása. Ezen kívül kismillió oka lehet ilyen viselkedésnek. De itt néhányan ennyiből diagnosztizáljátok a gyereket, halálra rémítitek szegény nőt! Gondolom egyikőtök sem szakember, mert akkor nem dobálóznátok ilyenekkel. A sorozatgyilkosokat meg hagyjuk már ki a történetéből, mert ott is több kritérium együttes jelenléte esetén lehet ilyenre gondolni. A bántalmazó közeg, késői ágybavizelés is ott van. Kedves kérdező, remélem megtanultad, hogy szakemberhez fordulj, ne az internethez, mert annak ez a vége...gondolom teljesen pánikba estél, megijedtél. Pokol lesz az elkövetkező pár nap. Kezdhetnél nevelési tanácsadónál, ott mindenben segítenek! Nem eszik olyan forrón!
2017. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Ha már itt mind megtiszteltetek válaszotokkal próbálok reagálni a feltett kérdésekre. Nem, nincs bántalmazva ezt hangsúlyozom. Szexuálisan se, ha valaki esetleg ezt akarta burkoltan megkérdezni.

Nincs skrizoféniában szenvedő beteg a családban, vagyis felőlem biztos nincs, párom pedig árva, szóval annak nehezebb lenne utánajárni, de ha ez bármiben segíti az ügyet, megtesszük. Igen, jár tornára a gyerek.

A figyelmet úgy gondolom, hogy megadom neki. Hiszen itthon vagyok vele szinte mindig -párom külföldön dolgozik, remek keresettel, és úgy döntöttünk, hogy Én itthon maradok a gyerekkel-napos kora óta olvasok neki, beszélek hozzá, párom is amikor itthon van, le se lehet vakarni a gyerekről, folyton beszélgetne és játszana vele, pont azért, mert tudja, milyen ha ezt nem kapja meg egy gyerek :(

Mikor ezeket írom a szemem könnyben, hiszen hiába próbálom a nevelésemben találni a hibám, nem sikerül, de inkább ott legyen hiba mintsem a gyermekemben. Mert a magam hozzáállásán könyebben tudok változtatni. Azt még nem írtam, hogy bem szokott bepisilni, már két éves kora óta szobatiszta.

18-as. Igen, megtanultam..de sikerült lehiggadnom. Órákat beszéltem most párommal. Arra jutottunk, hogy haza repül egy pár hétre, felkeresünk egy nevelési tanácsadót. És a végletekig megyünk annak érdekében, hogy javulást érjünk el. Igazából eddig Én nem akartam, párom már régóta szorgalmazza ezt, de valahogy a bukásomnak tekinteném, ezt a problémát. De inkább szembesülök magammal, mintsem, hogy a gyermekem szembesüljön a késöbbiekben önmagával.

Azért ezeket a sorozatgyilkos kommenteket tényleg szar volt olvasni, de ezekről nem a kommentelők tehetnek, hanem Én.

2017. febr. 3. 22:05
 20/40 anonim ***** válasza:
65%

Kitartást!! Remélem sikerül megfelelő szakembert találnotok.

Most,ha visszafordíthatnád az időt, akkor mit csinálnál másképp a nevelésével kapcsolatban?

2017. febr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!