Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miből lehet felismerni, ha a...

Miből lehet felismerni, ha a gyerekkel nincs valami rendben mentálisan?

Figyelt kérdés

Szóval van egy négy éves gyerekem, és sokszor érzem úgy, hogy nem rossz, hanem rosszindulatú.

Folyton valami rosszat csinál. Dolgokat dobál emberekhez, nyelvét nyújtogatja, kiröhögi, ha rászólunk és ami a legjobban aggaszt, hogy a kutyát is zaklatja, kínozza. Veri, rugdossa, szándékosan fájdalmat okozz neki.

Viszont ha eréjesen rászólunk, és esetleg nem kiröhög, akkor sír. Ameddig valaki oda nem megy hozzá, de utána képes az arcodba röhögni és pillanatokon belül folytatni amit eddig csinált.

Sokszor támad olyan érzésem mintha képes lenne, színlelni a sírást és a legkisebb megbánást sem látni az arcán.

Valamit nagyon elronthattunk a nevelése során, hiszen lehetséges, hogy beleestünk az "első gyerek" hibába. De ez már nem elszomorít, hanem megrémít.

Szerintetek mit lehet tenni, orvosi segítség vagy valami?

Kérem segítsetek. :( Sokkal komolyabb a helyzet, mint ahogy leírtam.

30/L



2017. febr. 3. 16:42
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek. Semmit. De tényleg fenn áll, hogy magamértékelem túl, de Én mindig úgy érzékelem, hogy jól nevelem a gyerekemet. Még meg se fogant, de már nevelési szakkönyveket olvastam. Nem tabozik és roskad a tv elött. Nem kiabálok vele, csak néha felemelem a hangon, bér mostanság egyre többször, mert nagyon elfajult a dolog. Nem bántom, csak egy-két szájracsapás volt, de miuttán rájöttem, hogy hasztalan, azóta se. Én annyira szeretem ezt a gyereket, de mégsem érzem, hogy el van kényeztetve, hiszen nem az a tipikus sírt és egyből felkaptam tipus vagyok. Nem, tényleg nem érzem magam hibásnak. Játszótérre heti egyszer vittem, amikor még jó idő volt, soha nem nélkülözött, de nem is kapott meg mindent amit akart és folytathatnám a végletekig is..
2017. febr. 3. 22:23
 22/40 anonim ***** válasza:
92%

Igazán ne marcangold magad, semmi közöd a problémához. Amerikában már régóta kutatják, és ott sem találnak se előrejelzést, se okokat, semmit.


Az óriási baj a társadalom szemlélete, hogy úgy általában minden problémáért a szülők, főleg az anya felelős. Mert a gyerek ártatlanul születik, és mi tesszük ilyenné vagy olyanná. És nem vagyunk mi magunk sem őszinték, keressük a mentségeket a gyerekeink viselkedésében, magunkra vállalnánk mindent, ha lehetne. Hogy miért? Mert talán arra gondolunk, hogy ha mi hibáztuk el, akkor mi helyre is tudjuk hozni.


Volt egyszer egy régi film, valami megtörtént esetről, még fekete-fehér volt. Egy tündéri bájos kislányról szól, aki mellett mindenkit baleset ér, aki csak az útjában van. Aztán kiderül.


Szerintem pszichológus sem tud segíteni, ha véletlenül úgy van, ahogyan itt gyanítjuk. Az ilyen gyereket-embert figyelni kell, hogy másokat megvédhessünk tőle. Mint más fogyatékossággal élő emberrel, vele is úgy kell törődni, hiszen az, érzelmi -később erkölcsi- fogyatékos.


Hallgass a belső iránytűdre, soha másra. Ha van másik gyereked, soha ne hagyd felügyelet nélkül vele.(Mert írod, hogy első gyerek.)

2017. febr. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
80%

Valoszinu le leszek pontozva, azonban Teged, Kerdezo, eleg nyitottnak erezlek, azert irok.

Van egy olyan szemlelet is, hogy egy gyerek sok mindent erez a szuloi energetikabol, amivel nem tud mit kezdeni, amit nem tud kezelni, hisz meg pici gyermek. Mivel ilyen szelsoseges formaban jelentkezik nala, lehet erdemes lenne egy ezen a teren dolgozo, szinten HITELES ey JO szakemberhez fordulni. Ki tudja, mi lakozik a csaladi multban. Pl. csaladallitas, kineziologus, stb.

2017. febr. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
88%
A Vadaskertbe az ország minden pontjáról járnak, nem csak a körzetébe tartozók mehetnek!
2017. febr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
68%
Már nem így van. Nem túl régen beszéltem velük és már a körzetesek mehetnek csak.
2017. febr. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 Lolka és Bolka válasza:
81%

Szerintem mindenképpen menjetek orvoshoz nehogy később legyen gond. Remélem megoldódik majd írd meg nekünk,hogy mit mondott az orvos.

Ha nem megy semmi akkor lehet,hogy fenyíteni kell a gyereket (nem durva modszerekre ertem) pl. Ha valamit nagyon szeret vondd meg tőle amikor rosszat csinal vagy szemtelen. De ha jól viselkedik jutalmazd (ezt csak arra az esetre írom ha nem lenne semmi különleges pszichologiai baja) De valahogy éreztetni kell vele,hogy ki a főnök!

2017. febr. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
67%

Ne félj segítséget kérni, csak nyerhetsz vele! - Pszichológust javasolnék első körben, pl nevelési tanácsadóban. - Ha az óvoda kéri, vagy mindketten a vizsgálatot, gyorsabban kaptok időpontot.

Szerintem elhamarkodott azt állítani hogy pszichopata, de tuti hogy segítségért kiált ezzel a viselkedéssel.

2017. febr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok szakember, de azért némi közöm van a dologhoz...Lehet, hogy "csak" hiperaktivitás áll a háttérben. Ez nem feltétlenül mozgékonyságban nyilvánul meg. Sőt! Figyelemzavar AGRESSZIÓ, szófogadtlan viselkedés, büntetések nem érdeklik,megbánás hiánya, ezek mind lehetnek tünetek. Az osztályomban több ilyen gyerek is van. Az egyikőjük nekiment egyszer a kolléganőmnek...szóval én is a szakembert javaslom, de amit leírtam, elég könnyen orvosolható ha az a gond...kitartás!
2017. febr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:
100%
Én a nevelési tanácsadót javasolnám, majd ott megmondják, mi a teendő. Ha szükséges, biztosítanak pszichológust, de első körben lehet, hogy valamilyen tréninget fognak javasolni. Pl. TSMT
2017. febr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező...

én tök kivagyok, azért egy 4 éves gyerekre, aki szekírozza a kutyát, nem mondanám, hogy sorozatgyilkos, meg hasonlók, szrtem ezek nagyon eltúlzott vélemények..

Egy 4 éves gyerek még nem, és nem és nem direkt csinálja ezt, csak húzkodja, csapkodja, próbálkozik..valszeg te vagy gyenge, ő meg egy belevaló kiscsibész...

egy figyelemzavar, vagy hiperaktivitás belefér így első nekifutásra, azért "rossz" az oviban is...

Amúgy ha olyan gáz lenne, az oviban már kellett volna, hogy szóljanak, hogy vmi nem stimm, nálunk van ilyen gyerek a csoportban..

Te meg annyira ráparázol, hogy már vélsz olyat is látni, ami lehet nincs is..megértelek, nagyon ijesztő lehet, hogy a kincsed, mindened kicsit eltér az átlagtól...



Ne várj, ha ilyen kétségek közt vagy, hanem menj, és azonnal kérj időpontot a lakhelyetek szerinti nevelési tanácsadóba, mert úgyis sokára adnak időpontot...

Magadnak is kérj pszichológusi segítséget, ott ebben is segítenek, mert lehet, hogy a szorongásoddal, félelmeiddel te magad gerjeszted a gyereket, mert érzi, hogy vmi nem oké veled, és rajta jön ki...


Nem akarom elbagatellizálni, lehet, hogy van baj, de az hogy pszichopata egy kicsit durva ennyi leírás után...:-(

kérlek, hogy ne vedd ezeket fel, nem segítesz magatokon vele, hogy halálra stresszeled magad...

kitartás, és írj majd...

2017. febr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!