Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy gyerekből mi válthat ki...

Egy gyerekből mi válthat ki ilyen morbid dolgokat?

Figyelt kérdés

Lányról van szó. Mindig kínzással, fogvatartással kapcsolatos dolgokat rajzol, van, amikor csak random embereket kínoznak a rajzain, de legtöbbször őt. Gyakran rákeres a neten olyanokra, mint pl emberkínzás. Imád ilyen dolgokról olvasni/hallani/nézni, ezek érdeklik igazán. Állatokat is szokott kínozni, szereti, ha félnek tőle, ha érezheti, hogy az ő kezében van az irányítás. De nem pszichopata, képes szeretetre, megbánásra, szomorúságra. Ha már a szomorúságnál tartunk: nagyon depresszív, melankolikus gyerek, aki a saját kis világában él. Teljesen motiválatlan, egyáltalán nem érdekli a tanulás, erősen önbizalomhiányos. Bármire megkérhetik idegenek vagy a korabeli gyerekek, képtelen ellentmondani, bármit megcsinál automatikusan, mint egy robot. Ha mondjuk a tanárnője leszidja valami olyan dolog miatt, amihez köze se volt, nem szól semmit, csak tűri, mert egyszerűen képtelen bárkinek is ellentmondani, még akkor is, ha valamiben teljesen igaza van, és alaptalanul vádolják.


A szülei mindent megadnak neki, amit pénzzel meg lehet. Sok ruha, rengeteg játék, bőven van étel, és már rengeteg helyre elutazott a szüleivel. Szóval anyagiakban nincs gond. Az anyja viszont egy rendkívül labilis, idegbeteg személy. Amikor jó kedve van, olyanokat mond a gyereknek, hogy ő a legjobb, legügyesebb, legokosabb, legszebb gyerek a világon. Ha viszont nincs jó passzban, bármivel fel tudja idegesíteni magát, és ilyenkor szépen kimutatja a foga fehérjét: részletekbe menően elemzi a lányának, hogy miért teljesen értéktelen, hasznavehetetlen, h.lye. Amikor átküldi a gyerekét a szomszéd szobába, hogy hozzon át valamit, és a lány nem találja az adott dolgot, vagy megkéri, hogy végezzen el valami feladatot, és úgy csinálja meg, hogy az nem tetszik az anyukának, rettentően kikel magából, olyan dolgokat ordibál, hogy "Vak vagy?!", "Miért van az, hogy te soha-semmit nem találsz meg?", "Hát még ehhez is h.lye vagy?!', "Hogy lehetsz ennyire béna?!", "Hát semmit nem tudsz letenni az asztalra?!". Na meg a "Minek kellett téged megszülnöm?", de az alap. Szóval el lehet képzelni, miből áll egy ilyen dühkitörése. Néha emellé még lekever pár kib....ott nagyot is vagy megrángatja, de az szintén alap. Egyébként ez az anyuka tipikusan az az ember, aki mindenkivel jóban van a munkahelyén és a környezetében, mindenkivel mézes-mázos hangon beszél és jópofizik, szóval külső szemmel nézve tényleg egy hihetetlenül jó és kedves ember. Aztán hazamegy és naphosszat szidja az ismerőseit olyan "Mindenki h....lye Csak én vagyok helikopter!" stílusban, beleértve az állítólagos "barátait" is.

De mégegyszer kihangsúlyozom, hogy mindent megad a lányának, ki van nyalva a ..., csak néha, amikor olyanja van, önbizalomromboló hadjáratot indít ellene. Szerintetek ez okozhatja a gyerek morbid gondolatait?


2017. febr. 23. 22:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egy kérdés, amin gondolkodj el légyszi és utána mindenképp kezdj küzdeni a kislányért: ha tényleg az anyagi jólét a legfontosabb, akkor miért van annyi milliomos öngyilkos? És miért van annyi milliomos depressziós, drogos és alkoholista?
2017. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Beszélj ügyvéddel is szerintem. A válás közös megegyezéssel lett? Mert akkor a felügyelet is közös, hiába csak hétvégente látod. Elvileg ugyanannyi jogod van a gyermekedhez. Próbáld meg magadhoz venni (felesben nevelni, amíg önállóan nem dönthet arról, hogy veled akar élni), de mindenképp vidd pszichológushoz amilyen rendszeresen csak tudod.
2017. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj... itt nem az tét, hogy bebizonyítsátok, hogy az anya személyiségzavaros, mert az. Ez egy kész tény. A lányod már sérült: a személyiségfejlődés 6 (!) éves korra nagyjából lezárul. Őt már olyan hatások érték, amik életreszólóan meghatározzák az önértékelését, az emberi kapcsolatait, a kiegyensúlyozottságát. Már nem tudod "kiemelni" önmagából, ő már mindezt magában hordozza, mélyen beépülve.

Egy 8 éves gyerek számára édeskevés, ha kiemelik a mérgező közegből, ha szembesítik vele, hogy az anyja nem olyan jó anya. A sebeket fel kell dolgozni, ehhez pedig elengedhetetlen a szakember segítsége! Arról nem beszélve, hogy az anyja mindig is az anyja lesz, élete végéig. Akinek nárcisztikus szülője van, annak igenis meg kell tanulni együtt élni a nárcizmussal, kezelni azt úgy, hogy ő maga minél kevésbé sérüljön.

És most engedd meg, hogy felhívjam a figyelmed egy olyan szempontra, amire talán még nem gondoltál... én is sok év után voltam kénytelen szembenézni vele. Én magam nárcizmus-áldozat vagyok (anyám révén) és sajnos a saját lányom is az, mert az anyámhoz hasonló személyiségű társat választottam, így akaratlanul a gyermekem is kitettem ennek. Nagyon sokáig küzdöttem emiatt bűntudattal.

Amikor azt írod, hogy a gyerekednek valójában nem is annyira rossz, akkor azzal egy picit magad próbálod felmenteni... Hiszen neked is van benne részed, hogy a gyermekednek olyan szülője van, amilyen. Nem ő választotta az anyját, hanem te... Nem hibáztatásképpen írom, mert magam is ebben a cipőben járok! Nem visszafelé kell mutogatni, hanem kezelni. Ahhoz, hogy a gyermekem képes legyen kezelni a nárcisztikus szülőjét, nekem kellett példát adnom neki: fejleszteni az önértékelésem, kiállni magamért. ÉN jártam pszichológushoz és kizárólag ettől a gyermekem is változott. Ahogy én képessé váltam szembenézni a környezetemben élő nárcisztikusok problémáival, úgy a lányom is képessé vált rá, minden különösebb teendő nélkül. Egyszerűen csak követte a példám, sőt, idővel túl is nőtt rajtam. Jelenleg "fejlettebb" ezen a téren, mint én magam, pedig még csak 10 éves. Róla már egész egyszerűen lepattannak a sértések, a becsmérlő megjegyzések, ő már tudja, hogy ez nem róla szól, hanem a másikról.

Rájöttem, hogy a saját változásom hozta meg számára is a változást. Ghandi mondta: Te magad légy a változás, amit a világban látni szeretnél.

Én már megtapasztaltam ennek az igazságát! Ajánlom neked is ezt az utat, mert működik!

2017. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szegény kislány, keress egy ügyvédet és egy pszichológust!
2017. febr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mindenképp újra ügyvéddel kellene beszélned. Mutasd meg a rajzokat, szerezd meg őket. Kérj vizsgálatokat.

A pénz nem minden, egészséges lelkületet nem tud venni az anya.

2017. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Snapette ***** válasza:

Az az érzésem, a kislány úgy érzi, hogy nem rendelkezik/rendelkezhet a saját életével azon a privát szinten, amelyen egy ekkora lánynak már rendelkeznie kellene: az érzelmi világát kontrollálják, ezért keresi a kontrollt külső dolgokban. Vetít. De ez nem vezet jóra, és nem hosszú távon, hanem nagyon rövid távon sem.

Tölts minél több időt vele, és próbáld arra sarkallni, hogy értékelje magát attól függetlenül, hogy mások mit gondolnak róla. Nagyon nehéz ellensúlyozni az anyuka hatását ebben a helyzetben, de nem lehetetlen, mert az ilyen gyerekek nagyon vágynak a megbecsülésre és arra, hogy valaki azt mondja nekik, nem értéktelenek és nem fölöslegesek a világban. Ugyanakkor ha a kislány veled szeretne élni, akkor ezt a bíróságnak is figyelembe kell vennie, úgyhogy jogi szempontból az eljárás, amit javaslok: kislányt pszichológushoz vinni, mérjék fel, te mondd el, hogy mik az aggodalmaid, és a felmérési papírral beadni a kérelmet, hogy helyezzék el nálad. Kérd a kislány kihallgatását a per folyamán. Ha kéred, ki kell hallgatniuk. Ugyanakkor a kislánnyal is beszélni erről, hogy tudjon róla: ez is egy lehetőség.

2017. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Történt azóta valami?
2017. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!