Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » F83 kóddal lehet egy 2,5 éves...

Amyni kérdése:

F83 kóddal lehet egy 2,5 éves gyerek autista?

Figyelt kérdés

A kislányom 1 éve kapta meg ezt a kódot mert picit el van maradva a korabeli gyerekektől,emellett figyelem és viselkedés zavar lett megallapítva.

Most nagyon a hisztizős korszak van és tartok tőle hogy mi lesz egy hónap múlva a felülvizsgálatkor!



2017. márc. 8. 12:20
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Mi egyszer voltunk a bizottságnál amikor megkapta az F83 kódot de akkor egy férfi volt ott velünk egy pici szobában.

Amikor a neurológus korai fejlesztést javasolt akkor csak bementem a fejlesztőközpontba és megmutattam a papírt és kaptunk is időpontot az első foglalkozásra.Utána jött meg a határozat a bizottságtól ahova csak az oros javaslatáról vittem be a szakrendelésen kapott papírt.

Szóval nem tudom mire számítsak a most következő bizottsági vizsgálatnál.

2017. márc. 8. 18:38
 12/25 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mivel van elmaradva a gyerkőc?Amiket leirtatok nekem egy teljesen normális 2evesek tűnik.Foleg h szereti a gyerekeket
2017. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Elsősorban a beszéddel.


Csinál furcsa dolgokat, így leírva nem tűnik vészesnek, de egy csomó gyerek között nagyon feltűnő.


Nálunk mondjuk, ha bemegyünk a szobába, nem veszi észre, ha szól valaki neki sokadszorra reagál, olyan furcsán közel megy a gyerekekhez, a mozgása stabil, de rendezetlenül szalad, sokat sikít, folyton fut asztaltól asztalig. A buborékot hessegeti, ahelyett, hogy egy ujjal pukkasztaná, olyan hirtelen mindenben, egy csomó veszélyes helyzetet generál, nagyon ritkán utánoz, kevés ideig csinál valamit, ha kikerülhetne valamit, inkább rálép. Nehezére esik mások szemébe nézni, kb 5 fajta ételt eszik meg, pépeset egyáltalán nem. Szokott lábujjhegyezni, és szerintem ritmusérzéke sincs. A tsmtnél sem kapja el a ritmust, ahogy hintánál sem, vagy az ugrálóvárban, vagy tánc közben. Ugrani, gurulni nem tud, bukfencezni sem. Se éneklés, se dúdolás, se ritmusra tapsolás.


Apró dolgok, de ha sok összeadódik, már elég vészes.

2017. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Amiket írtál,nem jellemző a kislányomra.

Nálunk az a gond hogy nagyon hisztis,akaratos,még nem szobatiszta(bár ezzel még nincs elkesve)sok szót tud de egyenlőre csak párat használ,inkább halandzsázik.Mozgasban egy picit elvan maradva a korabeli gyerekektől.Pl nem tud úgy futni de ez a lábujjhegyezés miatt is van.Sokáig nem köti le a figyelmét a mesén ill a bohóckodáson kívűl semmi.

Nála van szemkontaktus,utanoz mozdulatokat,hangokat,vannak kedvenc zenéi amiket a maga nyelvén jó hanggal énekelget.Megtud ülni a fenekén,nem az a futkározós,de a tesókkal vahy a játszóteren a gyerekekkel vagy épp a kutyánkkal sokat szaladgál.

Egy enyhe oxigén hiány miatt van elmaradva a többiektől de fejlesztéssel szépen utól érheti őket.

A viselkedésével van a legnagyobb gond most.

2017. márc. 9. 18:25
 15/25 anonim ***** válasza:

Autizmust diagnosztizálni, csak az abban járatos, képzett pszichiáter és gyógypedagógus tud! Sajnos a szakértői bizottságokban nem dolgoznak általában ebben képzett szakemberek. A pszichiáternek is külön kell tanulnia, képződnie, hogy diagnosztizálni tudja az autit biztosan.


Ha a gyanú felmerül, akkor célszerű olyan helyre menni vizsgálatra, ahol ez a fő profil, erre specializálódtak.

Ilyen vizsgálatok a következő helyeken vannak:

-Budapesti Korai Fejlesztő Központ

- Autizmus Alapítvány

- Cseperedő Alapítvány

- Vadaskert Kórház

- SOTE gyermekpszichiátria

- Bethesda gyermekpszichiátria

- Heim Pál Faludi utcai részleg

Felnőtteknek Lélekhely egyesület


Csak ide érdemes menni, itt tudják a differenciáldiagnosztikát, amivel el lehet különíteni az autizmust egyéb más fejlődési zavaroktól. Sem a neurológus, sem a szakértői nem kompetens ebben. Különösen az enyhébb, határeseteknél okoz a diagnosztika komoly nehézséget! A szülő meg csak megy helyről helyre, orvostól orvosig és mindenhol mást mondanak... erről lehetne sokat írni.

Sok a tévhit is az autizmusról, mint pl az, hogy nem használnak szemkontaktust. Mert sok auti bizony használ, csak a "finomhangolása" nem olyan, mint egy átlag embernél!

Az autizmus sokarcú, minden embernél máshogyan jelentkezik annak ellenére, hogy az alap közös. ( a három területen lévő minőségi eltérés).

Menjetek el diagnosztizáló helyre, ha ők kizárják az autit, akkor azt el lehet hinni.

2017. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Elnézést ha tudatlan vagyok de ezekre a hekyekre egy egyszerű beutalóval vagy a jelenlegi kóddal ill szakvéleménnyel lehet menni?Szeretnék én is biztosat tudni!

Köszönöm a válasut!

2017. márc. 10. 17:13
 17/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A korai fejlesztő központról tudok írni. Egy gyerekorvosi beutaló kell a központnak így államilag támogatottá válik a pszichiáter és csak a gyógypedagógusi felmérésért kell fizetni. Ott viszont helyben meg tudják mondani, hogy szükség van e még más jellegű felmérésre (pl. beszéd). A

vizsgálatot egy pszichiáter és egy gyógypedagógus végzi.

2017. márc. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Járunk fejlesztő központba de a szakember aki foglalkozik a kislányommal,szinte majdnem mindíg kitér a kérdéseim alól vagy mond valamit de nem a konkrét választ.Tehát én kérhetném a pszihológus vahy pszihiáter vozsgálatát ott a központban is?

Egyszerűen kérjem azt hogy ezen a téren is vizsgálják meg?

2017. márc. 10. 22:51
 19/25 anonim ***** válasza:
Komplex vizsgálatot kell kérni! Ha korai fejlesztőről beszélsz, ott a tutkárságon kell ezt jelezni, majd külsenek egy pár oldalas kérdőívet és azt vissza kell küldeni. A budapesti intézményről beszélek. A kórházakva nem kell beutaló, csak nézd meg, hova tartoztok. Nem minsenhol kérik, de valahol igen.
2017. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Elég jártas vagy ebben ha jól gondolom!

Esetleg nálatok is vannak vagy voltak ilyes fajta gondok?

2017. márc. 11. 16:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!