Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egész napos hiszti és nyűglődé...

Egész napos hiszti és nyűglődés 1,5 évessel. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Minden egyes nap kín szenvedés a másfél éves lányommal. Hónapok óta így van, és egyre csak rosszabb. Semmi nem jó neki, mindenen csak nyavog, hisztizni, semmit nem tudok tőle csinálni, mert mindig a fenekében kell lennem. Kezdek idegileg kikészülni. Mi a megoldás, hogyan lehetne normális gyerek ? Tervezzük a kistesót ráadásul, mert nem szeretnénk nagy korkülönbséget, de így bele fogok bolondulni.
2017. márc. 13. 13:11
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Reggel 7 körül ébred. Reggeli tejital, felöltöztetem, mesét néz vagy játszik amíg elkészül a "rendes" reggelije. Megeszi a reggelit. ( Vagy nem. Mikor milyen kedve van )

Utána közös játék idebent. 11-re már annyira nyűgös, hogy el kell altatni. Ez nekem vagy sikerül vagy nem, leginkább csak az apjának alszik el. Zenére kell ringatni még mindig, magától nem alszik. Alszik jobb esetben fél-1 órát. Ha felébredt kis játék, próbálom közben elkészíteni az ebédjét. Eközben folyamatosan a lábamnál ordít, és próbálja ölbe vetetni magát. Leginkább egész nap ölben lenne, ez nagyon megnehezíti a dolgom. Ebéd után séta, bevásárlás, stb. Itthon játék, uzsonna, fürdés, játék, vacsora, és utána valamikor 9-10 körül alszik el még egy adag tejital után. Sajnos kisgyerekes ismerős nincsen, így más gyerekkel játszani nem tud. Ügyet intézni, vagy posta ilyesmi vele kizárt. Segítségem nem sok, a férjem 12 órában dolgozik.

2017. márc. 13. 17:22
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

A férjed 12 órában dolgozik, de vele alszik csak el????

Reggel 7-kor reggelizik vagy nem, és utána csak ebéd van????

Nap egy kis séta a boltba, az igen kevés? Mikor szaladgálhat szabadon?

Nézz körül a környéken,babaklub, babamamatorna, játszóház, játszótér stb, hogy ne legyetek folyton egyedül.

2017. márc. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

jól értem hogy csak fél -1 órát alszik nap közben? és ráadásul este 10-kor fekteted?

nagyon kevés alvás. ez a gond szerintem. az én lányom is kezelhetetlen és idegesítő azokon a napokon mikor korán kel

2017. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
37%

Nem csoda hogy nyugos, alig alszik.


csak ugy mellekesen: ennek a tejitalozasnak mi ertelme van? Azon kivul hogy szet fognak romlani a fogai.

2017. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
55%

Enyém is 1,5 éves. Reggel fél 6-fél 7 között kel. Tejital, 150-180 ml. Meg a nagy reggelijéből pár falat , ilyenkor még nem éhes, csak a szeme. Fél 8kor indulunk, elvisszük a nagyot suliba, utána bolt, posta, mikor mi. A mi reggelinket általában reggel vesszük a boltba, ha nagyon sokáig odavagyunk, akkor a babakocsiban, egyébként itthon (10/9-szer), fél 9kor reggeli. 9:30-10 között tízórai, és itt két verzió van.

I.) Elmegyünk a városba úszni ,gyógy/ baba), ilyenkor hazafele elalszik a kocsiba, így úyzás után kap 180 ml tejitalt (amúgy nem aludna, csak fél órát).

II.) Itthon maradunk, jàték, egyebek, 11:30 fele megpróbálom megebédeltetni, nem szokott sikerülni, pár falat max.

Alszik 2-2,5 órát (mindkét esetben, ugyanolyan a délután).

Olyan 2-fél 3 fele felkel, utána ebédel. Elmegyünk a tesóért a suliba, utána esznek. A kicsinek megint inkább csak a szeme, fél 6-6 fele van vacsora, fél 7 fürdés, fél 8kor a kicsi, nehyed 9kor a nagy megy aludni. Magától alszik el.

A séták közben, hazafelé általában már kiszáll, nézelődünk, harangot, madarakat hallgatunk.

A tied keveset eszik, és keveset alszik. A nagyobbik lányom ilyen tipus, ha éhes, akkor egyszerűen elviselhetetlenül hisztis. Már tudom, hogy olyankor etetni kell. A kicsi meg sokszor megy a konyhába, és kérne enni, de tudom, hogy nem éhes. Tedd le este hamarabb, tanítsd meg elaludni, akkor könnyebb lesz. Egyébként ha nincs otthon a párod, akkor van, hogy 1,5 évesen nem alszik napközbe? Éjjel is ilyen keveset?

2017. márc. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Éjjel csak inni kel fel. Sokszor van, hogy egyszerűen nem tudom elaltatni nap közben. Magától hogy tanítsam meg elaludni ? Az jó lenne. Próbálom egyèbkènt többször etetni, de legtöbbször csak pár falat sikerül. A tejital egyébként ugyan az mint a tápszer, nem gondolom, hogy ettől romlananak a fogai, sajnos tejem nincs az elejétől, ha tehetném, anyatejet kapna helyette. Tejet nem kap még, ez azt helyettesíti.
2017. márc. 13. 19:37
 17/26 anonim ***** válasza:
77%

Keveset alszik. Délelőtt menj ki vele a levegőre legalább egy órát, de úgy, hogy mehessen, hogy fáradjon, ne a babakocsiból pislogjon. Így többet fog aludni. Délután szintén, akkor talán lefekszik este hamarabb.


14-esnek: a tejitalozásnak az az értelme, hogy 1 éves kor után a gyereknek még bőven szüksége van valamilyen folyékony, tejalapú táplálékra. Ha anyatej már nincs, vagy az anya már nem akar szoptatni, a tejital a megfelelő alternatíva. Ennyi. Van, aki ilyenkor is tápszert ad még, van, aki meg vált tejitalra. Gyakorlatilag mindegy amúgy, kb. 80%-ban ugyanaz, csak a tejital kevésbé laktató, meg a vitaminok aránya más benne. A tápszer önálló étkezésnek is elmegy, a tejital nem.

2017. márc. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
51%

kb minden gyereknek kell(lene) tejitalt (vagy anyatejet) inni reggel este de ne zavarjon 14es....ki kell torolni utana a szajat, akkor nem romlanak el a fogak de azt egy barmilyen vacsora utan is megteszi az ember jobb esetben.


kérdezo az énanyom 2.5 eves, mostanaban elg hisztis. az az oka, hogy 5.30 korul felkel, 9 orát alszik ejjel, nap kozben meg vagy nem alszik vagy egy orat alszik csak...na most ő 2.5 eves...akkor szerinted a Te 1.5 evesed mennyire lehet ki?

tomje meg jol a pocakjat delelott meg ebedre...olyat kell kesziteni amit szeret....ha en ra hagyom a lanyomra a kiflit felvagottal zoldseggel, leeszi a feltétet és azzal kesz...de ha pl melegszendvicset csinalok hazi paradicsomszoszbol sajttal, mint ma, megeszik reggelire egy egesz karejt a kilos kenyer kozepebol...tegnap zoldbabfozelek volt tojassal ebedre. csak a tojast ette meg. ma tejberizs volt meg brokkoli kremleves levesgolyokkal amit imad. minden elfogyott a tanyerjarol...csak lestwm a regfeli meleg szenya utan hogy bír még annyit enni...persze sokat voltunk levegőn is. ez mindennek az alapja. sok levegő, sok evés, az alvást pedig erőltetni kell, minden nap meg kell próbálni letenni akkor ia ha dacol. ezt 100% átérzem mert az én lányom is az alvás ellen megy, ha hagyom reggel 6nal tovabb aludni nem hajlando delben elaludni...ma 6 20ig aludt es teljesen ki voltunk a delutan mert nem aludt el, tiszta hiszti volt...mindent kitalal ilyenkor sak aludni ne kelljen.

mi lenne ha kiprobalnal egy uj napirendet? halk konyhai zorejekkel (pl bundas kenyer hangja - igy duplan jol jartok :) 6kor felkelted....tejital utan 1 oraval ele teszed a bundas kenyeret kis lekvarral...ketlem hogy nemet mond :) delig kint lofraltok a levegon...majd jol beebedel csinalj neki a kedvencei kozul....aztan alvas..higy probalod altatni amugy?

beválhat ha relax zenét jatszol vagy mellé bújsz...a tulfaradt gyerekeket sajnos altatni kell hog levezessék a feszultseget

2017. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ adóknak, a 18-asnak külön nagyon köszönöm, nagyon kedves tőled, sokat segítettél !

Altatás az nálunk csak úgy működik, hogy beül az olunkbe, bekapcsolunk valami zenét és rázzuk. De most megpróbálom amit írtál !

2017. márc. 13. 20:24
 20/26 anonim ***** válasza:
69%

8as vagyok!

Szerintem is inkább a napirenddel van a gond! Ahogy utolsó is írta ébreszd fel korábban, legyetek sokat levegőn, mozogjon sokat, én biztos megebédeltetném alvás előtt, jó amúgy erre szoktatni, mert bölcsibe és oviba is előbb ebédelnek utána alszanak! Amikor még kisebb volt az enyém, volt, h 11 kor, de mindig ebédeltünk lefekvés előtt! Jó ötlet az is, h főzz olyat amit tuti szeret, jól megebédel belőle! Biztos, h menni fog az alvás, levegőn szaladgálás és jó ebéd után! Sok szerencsét!

2017. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!