Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egész napos hiszti és nyűglődé...

Egész napos hiszti és nyűglődés 1,5 évessel. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Minden egyes nap kín szenvedés a másfél éves lányommal. Hónapok óta így van, és egyre csak rosszabb. Semmi nem jó neki, mindenen csak nyavog, hisztizni, semmit nem tudok tőle csinálni, mert mindig a fenekében kell lennem. Kezdek idegileg kikészülni. Mi a megoldás, hogyan lehetne normális gyerek ? Tervezzük a kistesót ráadásul, mert nem szeretnénk nagy korkülönbséget, de így bele fogok bolondulni.
2017. márc. 13. 13:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
52%

Szomjas? Álmos? Nem stimmel a bioritmusa a napirendhez?

Szerintem ne indíts tejitallal, hanem add egyből a rendes reggelit egy kis vízzel. Utána mindenképp vidd ki a levegőre játszani. Ha halaszthatatlan az ügyintézés, ide préseld be, de a korai órákba.

Szerintem olyan lehet a saját ritmusa, mint az én fiamnak volt. A többi gyerekkel tíz óra tájban kezdtek kijönni az anyukék a játszótérre. Mi akkor már tepertünk haza, és ha legkésőbb 11-kor meg nem kevertem az utolsót az ebédjén, hogy megehesse, akkor bealudt éhen egy félórára, és azzal vége is volt a napnak, az lett, amiket te is írtál. De ha korán megette az ebédjét akkor hosszabban aludt.(Mondjuk másfél évesen még bőven altatni kellett).Délután kis uzsonna, még egy séta, és úgy az esti program. A házimunkát csak az alvásidejére tehettem, vagy ha a férjem otthon volt. Ez egy ilyen időszak.

Szóval szerintem segítene a sok levegőzés, és ha előrébb hoznád az ebédet, meg a déli alvást.

Azt pedig, hogy egyedül eljátszik ne várd. Ez még nem az a kor.

A legjobbakat!

2017. márc. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
51%

Utolso!


Latom te se fogod fel, h a tejital szukseges. Tudod, az eloirt napi fel liter tej alapú taplalek, ami a fejlodesukhoz kell.

2017. márc. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
23%

A tejital gyakorlatilag mesterséges adalékanyagokkal összekutyult, zsírtalanított, alkotórészeire szétszedett tej, szintetikus vitaminokkal és az értékesebb tejzsír helyett olcsó növényi olajokkal, meg némi maltodextrinnel (=búzából vagy kukoricából kinyert cukor). Sajnos sokan meg vannak róla győződve, hogy ez jobb, mint a sima tej.

Másrészről nem igaz, hogy egy gyerek nem fejlődik megfelelően, ha nem kap napi fél liter "tejalapú táplálékot". Példa rá a kisebbik gyerekem, aki durva tejallergia miatt 1 éves korától semmilyen tejszármazékot nem kapott. Jelentem, él és virul, és semmivel sem maradt el a fejlődésben kortársaitól. Fehérjéhez, vitaminokhoz, zsírhoz, szénhidráthoz más természetes élelmiszerekből is hozzá lehet jutni, ez egyértelmű.

Bocsi az off-ért, kérdező.

2017. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, a leírásod alapján két alapvető probléma lehet: a napirend (főleg a kevés alvás), és az evés.

Előbbihez hasznos tanácsokat találsz a Suttogó titkai 2 c. könyvben (Tracy Hogg).

Bár a hisztik jellemzőek az ilyen korú kisgyerekeknél, az elgondolkodtató, hogy folyton ölben akar lenni és sír, ha nem vele foglalkozol állandóan. Szerintem ez azt jelzi, hogy nem érzi jól magát, aminek sokféle oka lehet, pl. a nem elegendő alvás, nem megfelelő táplálkozás. Az evés kulcsfontosságú, mivel a nem megfelelő étrend egy sor problémát okozhat, és kihat az alvásra, a közérzetre, az idegrendszer működésére is. Gondold át, miket szokott enni a kislányod, mennyi fehérje, hasznos zsiradék (nem finomított olaj), vitamin (zöldség, gyümölcs), illetve mennyi finomított, gyors felszívódású szénhidrát/cukor, bolti feldolgozott étel/ital van az étrendjében.

A tejital nem alkalmas étkezés kiváltására, inkább csak kiegészítésnek add, és akkor is csak evés után. Ne ezzel lakjon jól.

2017. márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Nekem két gyerekem van, az egyik 3 hónapos a másik 2éves, azt javaslom ne csak anyuka probalj lenni hanem a baratja is. Jatsz vele sokat, irtak elottem hogy vidd ki a levegore, tudom ez is nehez mert a masok elotti hiszti rosszabb mint az otthonodban, de szepen lassan szoktasd hozza hogy te nem csak az anyukaja vagy hanem a baratja is, es megerted. Ha leirnad egy napotokoat lehet hogy enis sokat tudnek neked segiteni.:)
2017. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Merre felé laktok?Nincs semmi anyuka akivel jóban tudnál lenni és együtt játszhatnak a gyerekek?En is abban látom a hibát,h túl kevés az alvas és az üres pocak miatt kel fel hamar.Meg lehet,hogy igényelne a közelségét,h ott maradj mellette és oleld amíg alszik v csak érezze h ott vagy.Kisfiam két éves és még mindig ringatni kell és ő is felkel,ha elmegyek mellole.Ha úgy látod h álmos és már nem akar enni próbáld esetleg ki h alvás előtt is van tej.Nalunk igényli napi 3x.Felkeles,alvás előtt delbe és este.Sokat vagyunk a levegőn mi is.Delelott 2ora,délután 3.Nagy mozgasigenye van.Mi is sok módszert kipróbáltunk altatasra.Amitol nagyon könnyen elaludt(olembe vettem és a gimnasztika labdan ringatom vele)
2017. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!