Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért hazudik ilyen durvát...

Miért hazudik ilyen durvát egy 7,5 éves kisgyermek?

Figyelt kérdés

8 éves lesz a barátom húga. A barátom 26 éves.

Olyan hazugságokat talál ki, amik nem az általános "nekapjakbüntit" hazugságok, ezek "stratégiai" hazugságok.

Úgy gondolom, nem tetszik neki, hogy "elvettem" a bátyát, amikor náluk voltunk állandóan közénk állt, elválasztott minket fizikailag stb. Vannak olyan megjegyzései, hogy " Én és Teso" megyünk reggelizni ( hárman vagyunk ilyenkor) , az anyja előtt már többször is besározott, jött a szülinapomra, nem kért tortát( 100 x kérdeztem tőle, vágtam is neki) , majd hazament és azt mondta, hogy én sajnáltam Tőle és nem adtam neki :O


Elvittük őt a nővéremhez, ott nagyon vidáman játszottak a gyerekekkel, majd filmeztünk egyet, filmezés közben mellém akart ülni, oda is ült, de közben az ovis unokaöcsém közénk ült, ekkor a kislány elkezdte rugdosni a kisfiút, úgy hogy ne lássam, de láttam csak nem tettem szóvá inkább simán mellé ültem, hogy ha már egyszer mellém akar ülni akkor legyen. Ezek után mérges volt végig az unokaöcsémre, majd hazament és otthon azt mondta anyjának, hogy játék közben az unokaöcsém nagyon rossz volt, rugdosta őt a kisfiúú, de végig ott voltam, velük és nem történt ilyen!!! Mit szoltok ehhez? Hogy kezeljem ezt a helyzetett???



2017. ápr. 13. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Féltékeny.
2017. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ez vajon mikor fog elmúlni? Mert 5 éve vagyunk együtt.
2017. ápr. 13. 19:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukajanak el szoktad mondani, hogy ezek nem igazak? A baratod mit reagal ezekre?
2017. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
NEm,mert ilyeneket csak akkor mond, amikor én nem vagyok ott, és csak a barátomtól tudom meg utólag és, hogy álljak oda egy anya elé, hogy hallod hazudozik a gyereked.Ráadásul most is felborított egy talicskát és azt mondta, hogy a másik gyerek volt, pedig 2 felnőtt látta, hogy ő volt és mondták is , hogy ő volt és olyan felháborodottan támadott vissza a felnőtteknek ilyen csodálkozva, hogy miért állítanak ilyet, amikor tényleg nem is ő volt. A barátom csak mosolyog rajta, hiába mondom, hogy ez nem vicces.
2017. ápr. 13. 19:40
 5/10 anonim válasza:
44%
Gyerekszáj... Szerintem azért mosolyog rajta a barátod, mert még csak egy kislány. De ha hazudozik, akkor ki fogják őt közösíteni közösségben. El kell neki magyarázni, hogy ez egy nagyon rossz dolog, és hazudós emberekkel nem szeretned barátkozni. Ha te nem szeretnéd, mert rád nem hallgatna, vagy ellenkezne, akkor szólj a barátodnak, hogy szóljon az anyukájának, hogy hazudozik a húga, és beszéljen vele.
2017. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Ne akard már felvenni a versenyt egy 8 éves lánykával. Legyél te az okosabb, frappánsabb. Beszélj vele, mond hogy a bátyja nagyon szereti őt, és mindig ő lesz neki a fontos. Győzd meg ,hogy nincs értelme a féltékenységnek, a hazugság meg nem jó dolog. Persze ezt próbáld "gyereknyelven". Mégis csak te vagy a felnőtt nő. Találj ki vmi tutit.
2017. ápr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

En csak azt nem ertem, hogy miert szerveztek ilyen kozos programokat a baratod hugaval? Nem a lanya, hanem a testvere! En nem hivom meg a ferjem hugat a szulinaponra, vagy viszem a rokonokhoz szorakozni.

Az persze tok termeszeres hogy ha mentek a csaladhoz akkor ott van, es beszelgetsz, jatszol vele is....de abbol, hogy mennek reggelizni? jol ertem, hogy a baratod aki 26 eves meg az anyjaval lakik? Mert akkor alapvetoen itt kezdodik a problema.

Azon csodalkozom hogy az anyja nem feltekeny, hogy elveszed a kisfiat...

Viszont a kedves parod leallithatna vagy kijavithatna a kishugat, mikor hallja hogy olyanokat mond az anyjnak ami nem igaz. Ha erre nem hajlando, akkor beszelj vele, hogy innentol kezdve hagyjatok ki a hugicat a kozos programokbol, majd akkor rajon szegeny. Nem artatlan a lelkem, mas 8 eves hisztis, hazudos gyerejet nem a te dolgod megnevelni, de meg csak elturni sem vagy koteles.

2017. ápr. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Szegyen hogy a pasid nem mond semmit.

Egyet ertek az elozovel, ki kell hagybi a gyereket a dolgokbol, miert nem kettesben talalkoztok, vagy zarjatok ki a szobabol?

2017. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Többek közt azért hazudozik, mert soha nincs következménye. Mindenki elnézi neki és mosolyog.

Én is azt mondom, hogy hagyjátok ki programokból. De magyarázd is el neki, hogy azért, mert ilyenkor otthon olyanokat mond rólad, ami nem igaz, és ez neked rosszul esik. Ezért inkább ne jöjjön veletek.

Ha esetleg az anyjuk teszi szóvá, akkor neki is elmondod ugyanezt. "Ne haragudj, Kati, de nekem kínos, hogy itthon olyanokat mond, ami nem igaz, és amivel engem akar besározni. Nem szeretném, hogy emiatt rossz viszony lenne, de nem fogok mindig magyarázkodni utólag, mikor én nem ártottam senkinek. Ha már nem mond ilyeneket, nagyon szívesen viszem újra, de addig nem."

Aztán lehet megnevelni.

2017. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%

Én se értem minek vesz részt bármi programotokban. A 26 éves hapiddal meg 5 éve vagytok együtt, nem gondolod, hogy ideje lenne mozdulni és összeköltözni? Vagy hány évet pazaroltok még el erre a tinédzser szintű együttjárásra mielőtt együttélésnél esetleg kiderül, hogy el se tudjátok egymást viselni?


Aki meg a nehogy már a tesója helyett a nőjét válassza elvet vallja: Szült volna az anyja testvért neki időben, ha azt akarta, hogy normális testvéri kapcsolat legyen köztük. Így azonban az a helyzet, hogy a kicsi egy púp lesz a nagy hátán addig, míg fel nem nő. Szóval még vagy 10-12 évig.

2017. ápr. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!