Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha a kislányom...

Mit tegyek ha a kislányom megüt dacból?

Figyelt kérdés
Sokszor ha valami nem tetszik neki, rászólok, vagy nem engedek meg valamit neki, egész egyszerűen megüt....én rontottam el, mert anno volt hogy a kezére csaptam, amikor már annyira felment a pumpa mert olyan dolgot tett, hogy azt egyszerűen nem tudtam tolerálni (pl a kishúgát izomból rúgta meg - persze játéknak szánta) na szóval párszor előfordult emiatt hogy a kezére csaptam, de már jó ideje nem csinálom, benne viszont úgy látszik megragadt, mint a nem tetszésnek egy kinyilvánítása...szóval ki lehet ezt belőle valahogy "ölni", van itt más is akinek hasonló módon adja ki a dühét a dacos kisgyereke?
2017. jún. 20. 18:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

az egyetlen, ami nála működik, a "zsarolás". Ha nem indulunk most el sétálni, nem kaphatsz semmit a boltban. Ha kijössz az ágyból alvás helyett, elveszem a cumidat. Ha nem eszed meg a reggelit, nem nézhetsz mesét. Stb

szóval ezek működnek, sok helyen olvasom hogy a "zsarolás" sem jó, de egyszerűen mássla nem tudom jó irányba terelni, ez az egy ami valóban hat rá. "Ha még egyszer megütsz, mész a rács mögé" és akkor meg is ígéri hogy jól fog viselkedni. de nem tart soká sajnos.

2017. jún. 22. 17:49
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

"Utolsó. Ahogy irod, meg lett vele beszelve (3 eves) meg is igeri minden alkalommal meg bocsanatot is ker, de megis ez az elso ami kijon belole ha a kozelebe vagyok es megtiltok valamit..altalaban elkapni sincs idom a kezét..."


Az agykérgi gátlás a 3 szülinap utáni hónapokban kezd intenzíven fejlődni. Addig a gyermek nagyon impulzív, még ha érti is, mikor mit nem szabad, szinte képtelenség számára szabályozni két évesen. három évesen már egyre inkább képes rá, megfelelő szülői attitűd mellett.


A vizelettartás is éveken át nyúló nehézség a kicsik számára. 3-4 évesen általában már csak éjszaka tarják nehezen, de olykor nap közben is becsorog, akkor is, ha semmilyen pszichés probléma nem érte a gyermeket.


A megfelelő hozzáállásra a dackorszakhoz idézek egy cikket, hogyan érdemes eljárni:



 ha lényegtelen dolgokat nem tiltunk meg;

 vagy úgy fogalmazunk, hogy a tiltás el is hagyható, például: "Tedd le a fényképezőgépet!" (Azt mondjuk, hogy mit csináljon, ne azt, hogy mit ne!);

 ha egy figyelmeztető mondattal lehetőséget adok, hogy a gyermek presztízsveszteség nélkül visszavonuljon. Önállóan, maga válassza az elvárt, helyes cselekvést. Például: "Az a papa tolla!";

 ha a szülő a tiltás, elvárás megfogalmazásakor nem saját akaratát, hatalmát állítja szembe, hanem arról beszél, hogy miért nem engedheti meg a gyereknek ezt vagy azt;

 nem szabad annak előfordulnia, hogy a szülő naponta szemrehányásokkal árassza el a gyereket, de közben hagyja, hogy a gyerek tovább csinálja a tiltott dolgot;

 ha a szülői következetesség megértéssel, belátással párosul, s emellett a gyermek megfelelő önállósághoz jut abban, amiben lehet, a szembeszállás gyengül, helyébe együttműködés lép.

Ellenkező esetben a dackorszak tartóssá válhat, vagy egyre nagyobb erővel vissza-visszatér.



1. Utasításokat ne általánosságban adjunk (például ne rosszalkodj), hanem fogalmazzuk meg, mit várunk.

2. A személyes példa a legösztönzőbb hatású.

3. Legyünk következetesek abban, amit kívánunk tőle.

4. Bármennyire kicsi a gyermek, mindig ismerjük be, ha hibáztunk.

2017. jún. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Koszi utolssó
2017. jún. 23. 10:04
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
beraknam a szobajaba minden alkalommal egyedul legalabb 1 orara akarhogyan uvolt. es kozolnem vele hogy legkozelebb meg hosszabb ideig fog egyedul ott maradni. garantalom hamar leszokik az utesekrol.
2017. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Előző, a kőkori, elfojtásra (és kb 7 éves korig esélyesen traumatizálásra is) alkalmas "módszeredet" úgy hívják, hogy idomítás. Mint a cirkuszban kínzott állatokkal amit tesz az idomár. Szégyelld magad.
2017. aug. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
te engem rohadtul nem erdekel hogy minek hivjak. ha nem engedelmeskedik akkor megtalalom a modjat hogy azt tegye amit kell. es az se erdekel hogy felelembol vagy masbol teszi. ha ma lenne gyerekem meg azt se engednem meg neki hogy tegezzen. igaza volt a regi nevelesnek a " a gyereket latni lehessen es ne hallani" es abban is hogy a gyereket nem egyenlokent kezeltek meg vitapartnerkent. amig en etetem es gondoskodok rola teszi amit mondok. ha nem tetszik neki siman mehet allami gondozasba ott jobb helyen lesz.
2017. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
az allatokkal valo ismereted is nulla. ha az idomar durvan banik mondjuk az allataval akkor keteselyes a dolog. az allat egyaltlan nem engedelmeskedik passziv lesz meg se mozdul. a masik (volt mar ra precedens nem egy) szimplan ellene fordul akar meg is oli az idomart.tenyleg komolyan gondolod hogy egy 5-6 oroszlanbol allo produkcio sikeres betanitasa agresszioval mukodik? de az allattal erdemes szeretettel banni mert meghalalja. egy agressziv gyerekkel meg ugyanazzal az agresszivitassal amit o ad es igy megkostolhatja a sajat agressziojanak a visszajat. engem egyszer harapna meg akkorat kapna hogy kivinne az ajtot. barmelyik gyerek.
2017. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!