Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ripedon + Ritalin milyen...

Ripedon + Ritalin milyen hatással kéne lennie egy hiperaktív és agresszív gyerekre?

Figyelt kérdés
8 éves a gyermek. Elolvastam a gyógyszerek leírását, de valahogy nem teljesen úgy működik ahogy írják, vagy nem igazán látom hogy használna. Idővel emelnek a dózison majd vagy ez hogy működik?

2017. aug. 18. 20:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%

A lényeg, hogy a szakirodalom mit ír, az nem számít, hogy a kérdező nem tapasztal változást-javulást a gyermek viselkedésében, mi? :)


A south park 4.évad 4. része jut eszembe róla...

2017. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Az nem számít, hogy nem tudjuk mire és mit szed ugye?! Helyette inkább válasszuk a kuruzslást, mert az divatos.

Valóban, ez logikus.

Az sem számít, hogy valóban hiperaktív-e, vagy más a vezető tünet. Sőt még az is szóba jön, hogy gyógyszert kell váltani, ha az előző nem úgy hat.

A kezelőorvos meg csak dísznek kell, amúgy fölösleges, hogy van.


Tudom, cinikus, amit írok, de kezdem megérteni dr Novák Hunort..!

2017. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

Novákot orvosnak nevezed? :D Én most szállok ki ebből, ezek után minden mondat fölösleges!

Szép napot!

2017. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ajánlom a facebookon az SNI-s gyermekek szülei és szakemberek csoportot és ADHD-s csoportot. Mindenképp a gyógyszert felíró orvossal kell konzultálni. Értelmes tanácsot, valós segítséget pedig hozzáértőktől kaphat az ember. A fenti csoportokban ez lehetséges, itt a gyakorin, semmiképp.
2017. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%
64%-os, jól teszed, ha hasznos, hiteles információt nem tudsz írni!
2017. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én csak az egyik gondozója vagyok a gyereknek egy gyermekotthonban. Annyit tudok amennyit látok a gyerek viselkedésén meg utánanéztem hogy pontosan milyen gyógyszert kell beszedetnem vele. És én azt látom hogy baromian nem használ, mert a gyerek konkrétan egy étkezést nem tud végig ülni még ha egyedül eszik sem, anélkül hogy ne állna fel 6x vagy ültében pattogva enné meg a kajáját. A ripedonról olyan véleményeket olvastam hogy bezombult tőle a gyerek, de ő rajta nagyon nem ezt látom. Emellett folyton verekedik, de úgy hogy ha elmegy valaki mellett nem bírja ki hogy sunyiba oda ne rugjon vagy üssön, aztán van hogy egyik pillanatban úgy sír mint aki mindjárt meghal aztán megfordul és megy tovább - ugyanez a jelenet visszafelé is előfordul.
2017. aug. 26. 10:01
 17/20 anonim ***** válasza:
Szülő nélkül él? Nem csoda, ha ilyen. Szeretet, egyéni törődés kell neki, a tabletta ráér akkor, ha az nem segít. Úgy látszik, a tabletta a szeretethiányt nem pótolja.
2017. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ó élnek a kedves szülők.
2017. aug. 29. 09:47
 19/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem azt kérdezte az utolsó hogy élnek e a szülők, hanem hogy a gyerek nem velük nő fel?

Gondolom súlyos okai vannak ha a gyermek egy otthonban él.

Én elmúltam 30éves. Gyermekkoromban box zsáknak hasznàltak a szüleim és sajnos szintén gyermekkoromban megerőszakolt a báttyám (8évesen)

Én ezek hatására figyelem zavaros gyermek lettem (hiszem el voltam már akkor is magamban azzal amit nap, mint nap átéltem otthon. És amiről senkinek sem beszélhettem) Mindemellett erős magatartás beli problémáim is voltak.(szerintem utólag ez is érthető)

Sokszor ugy voltam vele hogy ha rosszat csinálok akkor lehet hogy bár leszíd az édesanyám,de addig csak velem foglalkozik. Esetleg egyszer ha nagyon rossz vagyok utána elmondja mennyire szeret.... Gyermek fejjel igy gondolkodtam....

De sajnos soha nem ezt kaptam válaszul hanem ujjabb és ujjabb fizikai és verbális bántalmazásokat a szüleimtől.

Orvossal konzultáltak majd felírták nekem a Ritalin nevű gyógyszert.

Ami az első pár hónapban ugy tűnt használ valamennyire.

Majd folyamatosan emelte az orvos a dózisom éveken keresztül (közben állapotom tovább romlott. Szuicid hajlamait lettek, stressz levezetésként volt hogy sniccerrel 120vágást ejtettem a combjaimon, mikor meghalt az egyetlen ember akitől szeretetet kaptam életemben, stb) ez ment addig,amíg egyszer gyogyszermérgezést nem kaptam az ELŐÍRT napi mennyiségtől, amibe majdnem belehaltam.

Soha többet nem voltam hajlandó azóta sem, semmilyen gyógyszert bevenni!!!

Viszont 30éves korom után diagnosztizáltak Bordenline személyiségzavarral. Ami köszönhető egyrészt a gyermekkoromban történteknek valamint az orvosom szerint annak is higy Ritalint szedtem évekig.

Hogy milyen ember és anya lett belőlem ezek hatására?

Egy utolsó drog függő csövest többre tartok magamnál.

Minden emberben látom a jót es a szerethetőt, míg magamról 1db pozitívumot sem tudok mondani...azt

Egyetlen pozitív bennem hogy világra hoztam a gyönyörű és okos gyermekem.

Negatívumot rengeteget tudok mondani magamról.

Szélsőségesek az érzelmeim. Vagy teljes szívből szeretek vagy tiszta szívemből gyűlölök.

Gyermekemen kívül senkiben sem bizok meg!!!

Bármi áron éreznem kell hogy valakinek számítok és azt hogy szeretnek az emberek.. Miközben tudat alatt sokszor bántok meg embereket, ami nem tudatos a részemről.

Viszont rájöttem ezt azért teszem mert inkább lököm el én magamtól őket, mintsem ők “hagyjanak magamra” engem.

Képtelen vagyok jol kezelni a baráti kapcsolataimat.

Hála az égnek van egy szerető férjem aki minden nehézség ellenére kitart mellettem és a kapcsolatunk mellett.

A lanyom születése óta nem teszek kárt magamban (ez pokolian nehéz, de muszáj meg állnom hiszen nem fogom ugy tönkretenni őt ahogy engem a családom)

Minden nap minden percében küzdök önmagammal, a múltammal és azzal hogy jó édesanyja legyek gyermekeimnek

2018. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
*gyermekemnek
2018. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!