Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak már 2,5 éves...

Mit csináljak már 2,5 éves gyerekemmel? Egész nap kiabál, hisztizik, ordít

Figyelt kérdés
Minden kell neki, mindent ordítással jelez. Tudni kell még nem bezsél, ez biztos frusztráló. DE! Ordít, hogy ez vagy az a kaja kell neki (banán, kenyér stb) mindent ha megkap megrágja kiköpi. Őrjöng a hűtő előtt, hogy kell neki enni, de hiába adok neki bármit, igazából nem is kell, nem éhes. Ha nem adok, képes két órán át is üvölteni. Ha leülök lökdös és ordít, hogy álljak fel. Ha felállok megint kitalál vmit, amit őrjönhet. Ha nem, akkor nem hagyja abba. Általában nem engedek a hülyeségeknek, de van, hogy kipróbálom ugye, hogy tényleg komolyan gondolja e. Tesóit sem hagyja, mindenhonnan ellöki őket, visít nekik, szétszedi a cuccait, mindent eldobál, ami náluk van. Valamelyik nap ilyen őrjöngés miatt vágtam le a fél ujjamról a bőrt, majdnem varrták, mert ugye támadott üvöltött lökött. És szó szerint ordítás egész nap, pici szünetekkel.
2017. nov. 1. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom már voltál vele orvosnál, neurológusnál, fejlődést vizsgáló pszichológusnál.... akkor fogadd meg a tanácsaikat.
2017. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy büntiszék, sarok miegymás nem játszik. egyszerűen nem érti meg. Kiaságyban alszik még, mert eljárkál a rendes ágyból, de őrjöngés közben kiesne, ha oda tenném. Ami még érdekes nem hajlandó enni amit mi eszünk. Inkább napokig üvölt kiabál, mutogat , hogy éhes, kénytelen vagyok a bébiételt megvenni neki, hogy vmit egyen. Kicsit kezdek kilenni tőle. Ha hajnalban nem ugrok és nem viszem a tejet neki, üvölt, mint egy kisbaba.
2017. nov. 1. 09:19
 3/15 A kérdező kommentje:
Semmi tanácsuk nincs! Mivelhogy ott egyedül van, azt csinál amit akar. Egyedül egy óriási szoba, sok sok játékkal, kész kánaán. Abban a félórában sosem őrjöng!Persze , hogy nem, hisz ott konkrétan nincsenek szabályok. Mire feloldódik, addigra mehetünk haza.De nem úgy van a szomszéd kisboltba, ott már otthon is érzi magát rendesen. Hát ott rohangélna, mivel nem engedem üvölt. Dúrná le a polcokat. egyszer sikerült is :(
2017. nov. 1. 09:21
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam olyan magánklinikán, ahol a gyermekneurológus rendelőjében egy darab játék volt, pont azért, hogy a gyereket annyira kösse le, arra a 10

Percre, minek után látja a valós viselkedést. Javaslom, keress a közeledben ilyet. Mert ennek van értelme.

2017. nov. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Rájött, hogy ezzel eléri a célját. Told el és ne figyelj rá, ha így viselkedik. Ne az legyen, amit ő akar. Tud viselkedni, ha akar, más kérdés, hogy milyen szakember, aki nem ad tanácsot??
2017. nov. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én azt tartanám fontos infónak, hogy milyen a köztetek lévő kötődés, mennyit adsz magadból, milyen a kapcsolatotok?

Jut rá elég figyelem? Ha ordítani kezd, mi az első reakciód?

2017. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A magánklinika hol van ha megkérdezhetem? Nagyon annak lenne értelme, vagy emitt, de minimum 60 perc.

További kérdésekre a válasz. Másik két gyerekemnél remekül ment a dackorszak kezelése is, elég következetes szülőnek tartom magam, de a kicsi feldobta a leckét. Tény az is, hogy 2,5 évesen a többi már beszélt, megtudtuk a gondjait beszélni. Már amennyire ugye egy dacossal lehet. De ott működtek a rövis és határozott mondatok is,megértették.Ok-okozatot, következményeket is.

Hogy milyen a kapcsolta, nagyon anyás, de imádja a tesóit. Ha hazajönnek én megszűnök számára létezni. ez örömmel tölt el, mert a tesói is rajnogásig szeretik őt.Viszont már már néha őket is kiborítja a hisztijével. Persze ők keveset vannak itthon.Úgy egyszerűbb nekik.

2017. nov. 1. 09:48
 8/15 anonim ***** válasza:
Dr. Marron magánklinika, szeged. Drága, de megéri.
2017. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
neurológia vagy pszichiátria?
2017. nov. 1. 09:59
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Lehet idegbeteg A gyereked. Sajnálom. Én ezért nem szeretem őket! Vidd el öt pszichológushoz.
2017. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!