Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 20 hónapos kislány őrjöngve...

20 hónapos kislány őrjöngve hisztizik, földhöz veri magát, üti a fejét. Van hogy 10-20 percig is. Megnyugtatni nehezen lehet. Nektek volt ilyen? Elmúlik vagy ez nem " normális"?

Figyelt kérdés
2017. nov. 19. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem normalis. Ilyenkor probalkozhatsz hidegzuhany ala rakni vagy hasonlo nem eroszakos de sokkolo modszerrel kizokkenteni.
2017. nov. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
26 hónapos, ő is hisztizik ilyen hosszan. De nem bántja magát, vagy hasrafekve hisztizik, vagy toporzékol. De biztosan minden gyerek más, azt nem tudom ez mennyire normális.
2017. nov. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Próbáltad már elterelni a figyelmét. Pl.kiáltasz. odanézz apa mi van odakinn??!!!! és odarohantok a pároddal az ablakhoz? Abbahagyná ilyen esetben? Es mi ennek a kiváltója? Alltalában akkor szokott ilyen történni, ha sokminden tiltva van neki.
2017. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen,próbàltam mindent.Annyira bepörgeti magàt,hogy se làt,se hall.Nagyon kevés dolgot töltünk,tehàt az nem lehet.Àltalàban peluscsere és az öltözék vàltja ki...
2017. nov. 19. 19:45
 5/8 A kérdező kommentje:

Töltünk - tiltunk

öltözék - öltözés

Bocs

2017. nov. 19. 19:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolj neki zenet vagy valami fura hangot.
2017. nov. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bánki Tomi válasza:

Szia!


Ha észre vetted, hogy az öltözködés és pelus csere után tör ki a hiszti. Akkor figyelnetek kellene a párotokkal, esetleg nagyszülőkkel is. Több szem többet lét alapon. Biztos, vagyok benne, hogy valakinek lesz ötlete, hogy mi okozza pontosan és mit lehetne tenni, hogy ne érezze annyira rosszul magát a pici, hogy hisztivel tiltakozzon. Az nagyon fontos, hogy a kisbabák, még pár évesek sem értik, hogy mit jelentenek olyan fogalmak, hogy: "Nem szabad!" "Muszáj!" "Meg kell csinálni!" "Veszélyes!" Ők ezeket tapasztalati úton nagyon lassan tanulják meg. Ha megtanítják nekik. Ha rájuk kiabálnak, akkor azt tanulják meg, hogy kiabálni kell, utánna mindenkivel kiabálni fognak az oviban a boltban. Majd amikor anyu rájuk kiabál akkor nem értik, hogy anyunak miért szabad kiabálni, nekik pedig miért nem.

Bocsánat, tudom, hogy off, de nem tudom megálni, hogy ne írjam le a véleményem. A hideg vizes zuhanyról. Ez a megoldás hatásos, mert hamar megtanulja a kisbaba, hogy ha hisztizik, akkor fájni fog a hideg zuhany a hiszti után és nem fog hisztizni. De a hiszti kiváltó oka nem fog megszűnni, ami napi szinten érni fogja tovább, de nem tudja feldolgozni, kikiabálni magából a stresszt. Egy elfolytás alakul ki szegénynél. Amit tudattalanul tanul meg. Későbbiekben a hasonló élethelyzetekben ez a tanult elfolytást tudattalanul reagálni a hasonló élethelyzetekre. Ami külünbösző mentális betegségek kialakulásának az alapja. C. G. Jung, Sigmund Freud és több kutató pszichológus felfedezte, hogy a felnőtt kori mentális betegség okai a gyermek korig vezethetőek vissza. Jung például úgy gondolta, hogy sok esetben nem csak a pácienseit kell kezelnie, hanem a páciens közvetlen hozzátartozóit is. Véleményem szerint a hideg zuhany, verés, sokterápia ugyanazt az elvet alkalmazza, egyik sem jobb a másiktól. Talán könnyű, egyszerű megoldás. Emlékszem, amikor kisgyerek voltam, milyen rossz, fájdalmas emlék az, amikor lázas voltam és hideg zuhanyt kaptam, vagy hideg vizes törölközőbe tekertek. Nem volt elég bajom a láz, betegség miatt, még féjdalmat is okoztak. Pedig kíméletesebb megoldás is lett volna. Ha nem hirtelen nagyon hideg vizet zódítanak rám, csak fokozatosan, mondjuk 38C-fokról 30C-fokosra hűtik a vizet. De a szüleim, ahogy mondták nekik, hideg vizes zuhany, akkor a hideg vízcsapot hagyuk csak nyitva. Csak abba nem gondoltak bele a szüleim, hogy nyáron felhevült testel nem szabad beleugrani a hidegvízbe...

2017. nov. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a gyerek a szülönél a leghisztisebb. A peluscsere nemakarása az lehet egy fejlödési mérföld, lehet hogy már lassan dackorszakos lesz? Hát én a te helyedben védönöt kérdeznék meg az ügyben. Neki mindenféle tapasztalatai vannak.
2017. nov. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!