Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek mentálisan sérült,...

Akinek mentálisan sérült, vagy autista vagy ADHD-s a gyermeke, nehéz volt ezt elfogadni? Hogy sikerült végül?

Figyelt kérdés
Egy rokonunk gyermekével nagyon sok a probléma. Folyamatos iskolai verekedések, káromkodás, órai munka megzavarása, általánosságban szemtelenség a fenőttekkel szemben, tanulási nehézségek, beilleszkedési problémák stb. Már többen jeleztük az anyukának, hogy gond van a gyermekkel, de nem hajlandó róla tudomást venni. Azt gondolom, nehéz lehet szembesülni azzal, ha a gyermekünk más, mint a többi. Azt is gondolom, hogy a gyermeknek is sokkal könnyebb lenne az élete, ha a számára legmegfelelőbb szaksegítséget kapná, és nem utolsó sorban ez a környezetében élőknek is könnyebbé tenné a minden napjait. Szeretném jobban megérteni, hogy min megy keresztül egy “problémás” gyermek szülője. Előre is köszi a valaszokat.
2018. jan. 8. 22:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, a "nem a rokon dolga" féle mondatommal csupán arra utaltam, hogy a legnagyobb jószándék ellenére sem kezdeményezhetsz semmilyen hivatalos eljárást, nem úgy értettem, hogy ne üsd bele az orrod. Ha elindult a folyamat, akkor van remény. Azt nem tudom pontosan mi helyzet a nevtanban, de a szakértői bizottságnál (ha eljut odáig a dolog) már nem opció, hogy nem jelenik meg a vizsgálaton gyerekestül anyuka, mert a jegyzőnek jelentik és eljárást kezdeményeznek a szülő ellen. Ha ennyire komoly a gyanű, akkor eleve oda kéne vizsgáltra küldenie az intézménynek a gyereket, mert az ilyesmivel a nevtan nem tud mit kezdeni,nem is a hatásköre, a szakértői elől meg nincsen kibúvó. Lehet ha nem együttműködő az anyuka, az iskolának is ez lesz a következő lépése. Oda menni kell,ha az iskola kérte a vizsgálatot és megérkezik az időpont, nincs apelláta, komoly szankciói vannak az együtt nem működésnek, a fejlesztéseket ők írják elő, diagnózist adnak, SNI státuszt, intézményt kijelölnek stb... Abszolut megértelek, a legrosszabb, ha nem akarja a problémát látni a szülő, rengeteg lehetőségtől fosztja meg a gyereket, arról nem is beszélve, hogy eleve elesett szegény a korai fejlesztés esélyétől, ami nagyon fontos lett volna, de most is minden elvesztegetett idő kártékony és a fejlődését gátolja a gyereknek.
2018. jan. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

SNI nem lehet a szülő hibája(hacsak nem károsította a magzatot terhesség alatt, de ez rendkívül ritka)


Beilleszkedési tanulási stb zavar esetén, vagyis BTNM es gyerekeknél van valami nevelési vagy egyéb(szociális gondok, családi tragédia, stressz, vagy csak apró problémák) gond, ott letudják heti 1 óra fejlesztéssel a dolgot, meg esetleg egy pszichológussal, sokra nem fog menni vele senki. Ilyen gyerekből rengeteg van, nem egy súlyos probléma, nem is egyedi eset, ezért meghurcolni a szülőt szintén nem fair. Nem azért olyan a gyereke, mert tesz rá, hanem mert nem tudja, hogy kellene rendesen hozzáállni.


Ezt megítélni szintén nem rokonok meg egyéb nem hozzáértők dolga. A védőnő vagy pedagagós jelez és továbbküldi őket, ha észlelik a problémát.


Kívülálló max jelezhet nekik, de ők döntenek, hogy továbbküldik e a gyereket, vagy sem. Senkit sem érdekel az ember barátain kívül, hogy xy mit gondol arról, hogy egy másik ember hogy neveli a gyerekét.


Nekem is tanácsol a sok jobbantudó sokmindent(legtöbbször marhaságot).


Csak ők tudják min mennek át, akármi lehet a háttérben, nektek nem tartozik magyarázattal a szülő, hogy mit miért tesz. Lehet épp leszbikus, most fog comingoutolni és nagyon megviseli a dolog, ezért kevesebb figyelmet fordít a gyerekre. Lehet épp pozitív citológiát kapott, lehet nem tudják fizetni a törlesztőt, lehet meghalt valakije, lehet a beteg szeretőjét látogatja. Rengeteg olyan oka lehet, amiért kevesebb figyelmet fordít a gyerekre, van n tud stresszmentes lenni, ez pedig hat a gyerekére.


Ezt senkivel sem kell megosztania. Ha valóban aggódik érte valaki, vigyen át egy tál főttételt, aljánlja fel, hogy néha átmegy olyankor, mikor anyuka is otthon van, és játszik a gyerekkel, amíg az anya házimunkázik.


Ennél többet másnak nem kell tennie.


Unokatesók, nagynénik, de még a saját öcsém és apám sem tudja dolgainkat, nemhogy egy kívülálló.


Annak mondtam el, akinek szükséges volt és akitől normálisabb reakciót vártam, az is rosszul reagált.


Mindenki máshogy látja a dolgokat, de szerencsére nem kötelező senki véleményét meghallgatnom, pláne elfogadnom. Tudom én, hogy jót akarnak, de nem az ő dolguk.

2018. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha a gyerkőc valóban SNI-s, és a szülő nem hajlandó tenni a fejlesztéséért , akkor védelembe vehetik a gyereket, ha ez sem hoz változást, kiemelik a családból.
2018. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves 61%-os, köszönöm a részletes és korrekt válaszod.

Sok hasznos információt olvastam ki belőle. Viszont ezt a vájkálást kikérem magamnak. Arról, hogy a gyerek ilyen lett részben anyuka is tehet, a terhesség alatti dohányzás és alkohol fogyasztásrévén, de nem is ez a lényeg. A baj az, hogy a gyermek a többieket sem hagyja tanulni, sőt úgy egyébként létezni sem. Ok nélkül bánt másokat, leginkább kisebbeket és azt gondolom, hogy nem nekem, illetve a többi szülőnek és gyereknek kellene meghunyászkodni és rájuk hagyni ezt. Egy szónak is 100 a vége, mindenkinek köszönöm a válaszát, valahogy alakul majd ez is.

2018. jan. 9. 15:21
 15/18 anonim ***** válasza:
Az egész napos Tv elé ültetés 1 hetes kortól okozhat SNI-t?
2018. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

9-es sajnálom, hogy nem fejlődik a gyermeked a fejlesztések hatására. Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam annak amit leírsz. Hihetetlen jó fejlesztőink vannak, én csak tátom a számat, hogy mit hoznak ki a gyerekemből. 2 éves lemaradást behoztunk 1,5 év alatt. Ehez kellett egy jó konduktor, gyógypedagógus és logopédus, maga a gyerek, sok szabadidő és nem mellesleg sok-sok pénz.

Állami ellátással indítottunk, de semmit nem ért az egész. Vagy az óraszám, vagy a hozzáállás nem volt megfelelő.

Minden téren magánra váltottunk és a gyerek szárnyal.

2018. jan. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 csutora73 válasza:
100%

Sziasztok!


Nekünk ADHD-s a gyerekünk, most 11 éves és már 8 évesen megtudtuk ezt. Nagyon nehéz volt elfogadni, mert nem annyira kezelhetetlen a viselkedése és sokszor vannak jó napok, idpszakok, amikor kutya baja. Mindig reménykedika szülő, hogy mégsem igaz. Sőt, nálunk az iskolában a fejlesztő is közölte, hogy szerinte nem ADHD-s és az osztályfőnök is ugyanezt fejtegeti. Azt mondjuk nem értem, higy mirét vonják kétségbe a vadaskert diagnózisát, nekem nem segít az elfogadásban. Úgyhogy én most el is vittem a gyereket egy másik szaktekintélyhez magánúton, mert mindent szeretnék tudni, ami segíthet neki a gyógyszeren kívül. Otthoni viselkedése elég elfogadhatatlan volt most télen, olyan dolgokat megcsinált, amit kisebb korában sosem. A kivizsgálás még zajlik, de már addig is kaptunk tippeket, hogy milyen és mennyi táplálékkiegészítőt adjunk neki, mit sportoljon és táplálék intoleranciának is nézzünk utána (korábban ezt senki sem javasolta).

Az iskolai fejlesztés nekünk nem sokat ér. Magánba milyenre érdemes elvinni?

2018. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Bár nem a kérdésre válasz, de a konkrét esetben az iskolában kell lépni. 15/2013 EMMI rendelet 40. § (3):

"Az eljárás megindítását köteles kérni

a) a nevelési-oktatási, a gyermekjóléti, gyermekvédelmi, szociális intézmény, vagy a gyámhatóság, ha a szülő a szakértői vizsgálat szükségességével nem ért egyet, illetve a kérelmet nem írja alá, "


Ettől még lehet, hogy a gyerek nem ADHD-s és nem is autista, csak nem jól lett nevelve.

2018. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!