Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyerekek anyukái,...

ADHD-s gyerekek anyukái, terápia mellett mennyi javulás érhető el egy kisgyermeknél? Mit tehetek én érte?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves, vizsgálaton állapították meg hogy figyelemzavaros hiperaktivitása van. Egész nap beszél, mozog. Alapból egy nyugodt kisgyerek, szeret építőzni, gyurmázni, festeni, matricázni, de ilyenkor is sokat ficereg. Ha valaki jön, egyből elkezd szaladni, ugrálni stb. Pár napja elég erős dühkitörései voltak, ez nagyon ritka. Ez előtt kb két hónapja volt ilyesmi, most ismét előjött. Nemsokára kezdjük a tsmt tornát, illetve lovasterápiára szeretnénk vinni. Próbálok vele itthon figyelemfejlesztő játékokat játszani, memóriajátékokat, párkeresőket, szám tanulókat. Mikor ketten vagyunk, legtöbbször nyugodt, bár tény hogy szinte egész nap igényli hogy mellette legyek vagy együtt játszunk, de nem pörög annyira. Persze, ahogy jön hozzánk valaki és több inger éri, elkezd ugrálni, futkározni a lakásban. Más gyerekekkel szépen eltud játszani. Mondták hogy intelligens, de elég erősen figyelemzavaros. Igyekszem sokat foglalkozni vele, a mozgásterápiát javasolták még. Kíváncsi vagyok, hogy a tsmt mennyit tud segíteni.Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 4. 18:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy én nem látom annyira súlyosnak a kisfiam helyzetét. Nagyon sokat olvasok, sok minden igaz is rá, pl a mozgás, folyamatos beszéd, illetve hogy sokszor nem figyel, de mikor másoknál vagyunk, ott sincs vele semmi gond. Szépen eljátszik a többiekkel. Persze voltak kisebb konfliktusok, de pici korától kezdve vannak gyerekek körülötte. Persze elfogadom amit a szakember mondott róla, mert ugyanakkor rengeteg tünet megvan és hiszek is neki. Igyekszem nem hárítani ezeket a dolgokat.
2017. aug. 4. 19:00
 2/5 anonim válasza:
Állítólag nagyon jó eredményeket lehet elérni TSMT tornával, ha időben kezdi az ember. A három éves kor pedig időben van. Nézz utána még a Tomatis terápiának, arról is jókat lehet hallani az ilyesfajta eltérések kezelésére. Ami pedig a későbbiekben lesz nagyon fontos, az az iskolaválasztás. Ha megteheted, akkor ne olyan iskolába írasd be a kisfiadat, ahol magas az osztálylétszám, az ADHD-s gyerekeknek állandó figyelemre van szükségük. Az én kislányom osztályában volt ADHD-s kisgyerek, akinek -akár óra közben is- fel lehetett állnia és ki lehetett mennie az osztályból, hogy pár kör futással levezesse az energiáit.
2017. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Domokos J válasza:
Bár apuka vagyok, ami nálunk szerintem sokat lendített, sorrendben: lovasterápia (ha Pákozd elérhető, tudok is ajánlani) TSMT torna, amit szigorúan otthon is kellett csinálni és nem utolsó sorban állatkertbe vidd! Gyerek kresz pálya is jó, szereti a gyerkőcöm. E mellett 24h foglalkoztatás és türelem türelem. Sok dolgát ki fogja nőni.
2017. aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta elkezdtük itthon a tsmt-t, igyekszünk figyelni arra, hogy a cukros ételeket kerüljük. Lehet én beszélem be magamnak, mert mindenhol azt olvastam hogy idő kell a javuláshoz, de a fiam nyugodtabb. Van ami változott a tsmt óta jó irányba. Az most feltűnt hogy a memóriája is nagyon jó. Nagyon fogékony a betűkre. Szeretnénk vinni lovasterápiára, illetve étrendkiegészítőt javasoltak még. Úgy érzem jó úton haladunk. Igyekszem csak a pozitív dolgokra gondolni és én látom a változást. Nagyon hiszek benne!!! Sok hasznos tippet is olvastam neten, amivel tudok segíteni neki. :)
2017. aug. 19. 22:30
 5/5 anonim válasza:
Szeretném megkérdezni, milyen étrendkiegészítőket ajánlottak, és az eltelt idő alatt folytatódott e a javulás, és szerinted ez minek köszönhető.
2018. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!