Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy hét éves fiú bébiszittere...

Egy hét éves fiú bébiszittere vagyok és rettenetesen viselkedik velem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Már régóta bébiszitterkedem és egészen eddig egy gyerek sem volt, aki teljesen kifogott volna rajtam. Most egy családdal együtt élek, mint au-pair. A kislányukkal nagyon jól kijövök, a fiú viszont rettenetesen tud viselkedni. Egyfolytában megüt, ha leszidom, kinevet vagy egyszerűen csak nem vesz komolyan, nyújtogatja a nyelvét, köpköd és ha valami nem tetszik neki, torka szakadtából üvölt velem. A szülei mindig beszélnek vele az ilyen esetek után, de egyszerűen semmi eredménye. Bármivel próbálkozom, egyszerűen nem elég. (Nem ütöttem meg és nem is fogom.) Egyébként ha azt mondom neki, hogy vacsoraidő van vagy hogy vége a tévé időnek, hallgat rám, még ha nem is első szóra, de belefér. Miért viselkedik így és mit tehetnék ellene?

2018. febr. 7. 15:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%

Mért hisztek ennyire a büntetésben? Csak azért, mert titeket is így neveltek? És az nektek jó volt?

Teljesen fölösleges a büntetés! A szeretetmegvonásról nem is beszélve. Nyilvánvalóan egy rövid tiltással el kell hárítani a nemkívánatos mozdulatot, és ennyi. Párszor próbálkozik, aztán abbahagyja. Nem kell sokat magyarázkodni, leszidni, röviden és határozottan. Jelezni, hogy meddig mehet el, olyan arckifejezéssel, hogy lássa rajtad, hogy komolyan gondolod. És a mindennapi élet közben sok-sok élmény adni neki, hogy ne egy gyerekfelvigyázó fegyelmező gép legyél a szemében, hanem valaki akivel a tevékenységei jó sok óráját együtt tölti.

2018. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem vannegy adag testvér féltékenység is meg szülő hiány. Nem tudom 1x 1x azt nem lehet megoldani, hogy elmész érte? Nem mindig egyedül menjen haza? Én amit még javaslok játszátok el a viselkedését. Plüssökkel és utána beszéljétek meg a dolgot. Mióta vagy a családdal? Elötted sok szitterük volt?
2018. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Én is bébiszitter vagyok, és voltam hasonló helyzetben. A fiú 6, a kislány 2 éves volt. Én csak heti 1x mentem pár órára, de sokszor azt képzeltem, hogy ez az egész egy film, és nem is igaz az egész. Rettentő rosszak voltak. Még pisilni sem tudtam elmenni, mert simán összeverekedtek volna addig. Volt olyan, hogy a kislány felült a wc-re, a szűkítőre, a tesó meg nekiment, és a kőből készült járólapra esett a kislány. És ott voltam mellette, pillanatok alatt történt. Oltári szerencse, hogy jól esett, és nem lett baj. Ez volt az utolsó csepp a pohárban, és szóltam a szülőknek, hogy nem tudok felelősséget vállalni értük. És még sok ilyen eset volt korábban, de kitartottam. Se a fiút, se a lányt nem lehetett fegyelmezni. A fiú olyankor kiabált velem, hogy azonnal hívjuk fel az anyját, és üvöltött, hogy utál engem. A kislány közben meg a függönykarnisra készült felmászni kb. És megjegyzem, hogy sosem emeltem fel a hangom, hanem normálisan, mindent megmagyarázva kértem őket bármire is.

Kár volt ilyen sokáig kitartani, mert nagyjából megőszültem. Szóval én nem konstruktívan oldottam meg, de nem bánom.

2018. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Két dolog jutott az eszembe. Rákérdezni, hogy mit akarsz ezzel elérni. másik, meg, hogy amikor nagyon utálatoskodik, pl. megüt akkor te megöleled, és el kezded dicsérni, hogy tulajdonképpen akárhogy titkolja, te látod rajta, hogy egy nagyon aranyos gyerek, még akkor is, ha mindent megtesz azért hogy te ne tudd megszeretni, de te akkori is. közben öleled, hogy moccanni sem tud, nem hogy verekedni.

Illetve a legegyszerűbb, ha megbeszéled a szülőkkel, hogy milyen helyzetek fordulnak elő, és ezekben a helyzetekben milyen fegyelmezési technikákat javasolnak és engednek meg neked, ill. mit várnak el tőled.

2018. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Illetve nem mindig egyformán rossz, van, amikor éppen nem annyira, akkor hívd olyan játékra, amiről tudod, hogy nagyon szereti. Az ártalmatlanabb provokációra ne ülj fel, ne lássa, hogy bosszant, esetleg lehet utánozni. Még az is megfordult a fejemben, bár ez necces, hogy még a nyúlkálásnál is lehet, hogy vajon neki ez hogy esik. Persze ezt előbb a szülőkkel meg kell beszélni, és esetleg azt is kérni tőlük, hogy kamerázzák be a lakást, hogy lássák, milyen is a gyerekük.
2018. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
76%

Kedves ismerosom hasonlokeppen jart mikor Amerikaban volt bebiszitter.


3 eves kisfiu, 8 eves kisfiu, 11 eves kislany.


A 8 eves csinalt csunya dolgokat, kiveve nyulkalas. Mindig csak mondogatta ismerosom, h megallj csak ennek kapsz lesz a vege. Egyszer fogta magat, mikor a kisfiu verekedett, utana meg felszaladt a szobajaba, ismerosom egy jo hideg, kancso vizzel utana, es nyakon zuditotta a kisfiut. A kisfiu teljesen meg volt lepodve, hogy mi tortent. Mondta neki ismerosom, hogy vele ne szemtelenkedjen, mert o nem az anyukaja meg apukaja aki elnezi neki. Kovetkezo alkalommal majd a hideg zuhany jon.


Utana normalisabban viselkedett. Hatassal volt ra, mikor rajott, hogy vannak kovetkezmenyei.

2018. júl. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó: persze, csakhogy ilyet egy bébiszitter nem tehet meg, nem rúgták ki utána a szülők? Vagy nem derült ki mit tett?
2018. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
67%
De, kiderült, nem mismásolta el a történteket. Meglepődtek a szülők, de nem történt semmi konfliktus belőle, mert egyébként nagyon megszerették ismerősömet is. Alapból olyannak ismerték, mikor alkalmazásba került, mint akinél nincs apelláta, és ha ez nem tetszik a családnak, akkor minden további nélkül jött volna haza.
2018. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!