Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért engedékenyek és elnézőek...

Miért engedékenyek és elnézőek némely szülők, ha a gyerekük állatokat bánt?

Figyelt kérdés

Szerintem ha ez rendszeres, akkor pszichológus lenne indokolt, ha láthatóan a gyerek élvezi az állatkínzást, mert lehet, hogy felnőtt korában embereken folytatja.

Valahogy sok szülő felnőtt ember létére, aki tudja, hogy vannak rossz emberek, abban a tudatban él, hogy az ő gyereke nem válhat ilyenné.

Miért van ez? Struccpolitika?

És most nem arra gondolok, hogy a pár éves gyerek egyszer meghúzta a macska farkát kíváncsiságból.


2018. febr. 26. 16:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván mind két esetben igyekeznék közbeavatkozni, de ha szándékos bántalmazásról és szadista hajlamokról van szó (pláne visszatérő dologként) ott nem elég egy "meg ne lássam ezt még egyszer" típusú megszólalás, mert valószínűleg mélyebb dolgok állnak a dolog hátterében mint a gyerekes "figyelmetlenség". (frusztráció, gyereket ért trauma amit így vezet le)


Ha pedig nem tudok a dolgok mélyére ásni én nem tartanám kizártnak, hogy szakember segítségét kérném. Egy ilyen dolog komoly pszichés gondoknak az előszele, komolyan kell venni.

2018. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem szívesen írok ilyesmit, amit fogok, de ahogy olvasom, éppen az extrém esetekre gondolsz. Én még szerencsére sohasem találkoztam ilyen gyerekkel, a legtöbb maximum, az a hangyák vagy más bogarak eltaposása volt, de az is egészen kis korban, teljesen tudatlanul. Viszont sok sorozatgyilkosra jellemző, hogy gyerekkorukban vagy fiatalkorukban előszeretettel kínozzák az állatokat, mert az örömet okoz nekik.
2018. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

(4.) Sajnos valószínűleg komolyabb bajok is vannak a gyerekkel. Mi jeleztük ezt a szülőnek, aki egy irgumburgummal letudta. Mikor megjegyeztük, hogy lehet nem ártana egy pszichológus akkor mi voltunk az utolsó szarok, hogy ilyet mondunk a gyerekére.


Nem tudom, hogy otthon milyen gyakran és hogyan bántja az állatokat, de ha pl. folytogatja vagy üti a kis (akár még csukott szemű) kutyákat akkor nem szólnak rá. Meg azt is láttam már, hogy bottal üti a felnőtt kutyákat. A szülő szerint ez rendben van, csak játszik. A bogarakat, csigákat üvöltve szokta eltaposni.


Az a baj, hogy a szülő szarik az egészre magasról. Az már rég nem normális, hogy a gyerek viccesnek találja, hogy megverik a testvérét a semmiért. Meg, hogy úgy dobálja az állatkölyköket, mintha egy darab kő lenne. Az egyik még csukott szemű kiskutyát vagy 2 méterről dobta vissza az ólba. Előtte össze vissza rázta meg forgott vele, én el szerettem volna tőle venni, de ő kb. játéknak fogta fel az egészet és hogy ne szerezzük meg, eldobta.


Olyat is csinált már, ilyet nem tudom látott e már más, hogy minecraftban megcsinálta a háziállatainkat és ott ölte meg őket. Nekem ez is elég betegnek tűnik egy (akkor még) 6 évestől, mert ezek szerint eszébe jut, hogy agyonveri meg élve elássa a macskáinkat.


Egyébként rengeteg türelemmel, következetességgel és szeretettel kezelhető a gyerek. Nálunk pl. már egész értelmesen tud viselkedni, mert mi nem hagyunk rá mindent, nem dőlünk be a hisztinek és foglalkozunk vele, ha itt van. A mi kutyánkkal szépen játszik (már), mert megtanítottuk neki, hogy hogyan kell és tudja, hogy itt bizony nem nézzük el, ha belerúg. Még sétáltatni is szokta, mindig kéri, hogy vihesse ő. Néha olyan, mintha szeretné ő az állatokat, csak nem tud velük bánni.

2018. febr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ott a családdal is nagy gondok vannak. Szerintem ez viszont nem annyira általános. Én falusi, városi embereket is ismerek, rokonaink is vannak, de ilyenről még nem hallottam. Ezek a dolgok ki szoktak tudódni, főleg, hogy a gyerekek szeretnek hencegni mindennel.
2018. febr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%

13-as, bevallom a történetedről saját magam jutottam eszembe. Az általad leírt kisgyerektől annyiban különböztem, hogy nem öltem soha csigát-békát-rovarokat és egyáltalán nem élveztem direk azt, hogy bántom az állatokat. Én nem szándékosan csináltam és lehet, hogy ez a kisfiú sem akarja direkt bántani az állatokat, csak egyszerűen nem érti, hogy azok élő és érő lények. Még... És hát lássuk be, a szülők hozzáállása kicsit se segít ezen.


Engem pici gyerekként érdekeltek az állatok, de valahogy nem tudtam normálisan viselkedni velük. Sajnos én is volt, hogy pici, ki nem nyílt szemű kiscicákat halálra szadiztam, zacskóba tettem, nyuzsi fülét összetörtem meg ilyenek (3-4 évesen)... Sírni tudnék ha ma erre gondolok és őszintén nem értem, hogy a szüleim hogy a rézfánfütyülő szentséges szarba engedhették ezeket a dolgokat megtörténni. Fingom sincs, őszintén, hiszen állatszerető, értelmes emberek.


Körülbelül 8 éves lehettem, amikor nagyon szerettem volna egy saját kiscicát. A szomszédban mindig születtek, megkérdeztem ott a bácsit, hogy kaphatok-e. Ők nyilván látták, hogy milyen remek érzékem van az állatokhoz, de nem hajtottak el a büdös francba, hanem azt mondták, hogy ha átjövök és szépen játszom velük, akkor majd kaphatok. Voltaképpen a bácsi meg a néni tanított meg óvatosan bánni az állatokkal és végül fél év után kaptam is egy cicát tőlük. Soha de soha nem bántottam... Azóta macskamentőknél vagyok ideiglenes gazdi, vagy cicám, kutyám, jelenleg állatpanzió létrehozásán fáradozom. A mai napig imádom az állatokat és nagyon sajnálom, hogy amikor pici voltam, akkor nem törődtek ezzel a szüleim és nem akadályozták meg azt, hogy ártsak más élőlényeknek. De végül nem lett belőlem se gyilkos se szadista... :)

2018. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez megnyugtató. Lehet itt is ilyesmiről van szó, mert tényleg olyan, mintha szeretné őket, csak ugye senki nem mutatta meg, hogy mit hogy csináljon. Meg szerintem nem is a fájdalom okozása a cél, hanem ugye viccesebb számára egy szaladozó, nyüszítő kutya, mint ami egy helyben alszik és nem csinál semmit. De néha meg teljesen más. Mi mindenesetre próbáljuk nevelni, mikor nálunk van, látszólag eddig nagyobb sikerrel, mint a szülők. Mondjuk mi egész más feldogású emberek vagyunk.
2018. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Inkabb embereket oljon mint allatokat.Ez az en velemenyem.Ha a gyerekem ilyet csinált volna akkorát kapott volna,hogy egy életre belerogzul.
2018. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!